Zkušenosti z poslechu repro/zesil. v hifistudiu nebo elektru

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fando410 27. 10. 2009 16:05

Ahoj,
do tebou spomínaného štúdia sa chystám aj ja. Je lepšie sa vopred dohodnúť? Majú tam aj väčší výber AVR? Všimol som si, že vlastníš Wharfedale Evo 10 Signature. A tie si tam počúval?
Môžeš povedať ako si s nimi spokojný?
Ď.
fando410
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dalid2 5. 11. 2009 13:00

Ahoj, az dnes som si vsimol tvoj prispevok-
Ano - je lepsei si dohodnut termin, aspon budes mat istotu ze sa ti bude chlapik venovat.
AVR som mal svoj, potreboval som k nemu najst vhodne repro.
Pocuval som Diamond 9.2., Evo 2-10 (Signature je vlastne vyrocna seria) + to co som napisal v mojom prispevku. Zatial s repro absolutna spokojnost, ale nemam na ne teraz moc casu...
dalid2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lenss 11. 12. 2009 13:15

Mate nejaky zkusenosti z Prahy??
lenss
Junior

Odeslat příspěvekod Emokid 7. 1. 2010 18:56

Obrázek

Dneska jsem pustil pro změnu opět Dark Side Of The Moon od PF krom toho že to byl má mé sluchátkové sestavě výborný poslech jako vždy jsem hned po pár skladbách chytl inspiraci a vyrazil do HiFi studia pana Navrátila které je trochu schované v zázemí OD Elán v centru Havířova, s trochou štěstí tam ale není problém trefit.

Prvně musím říct že přestože je mezi mnou a panem Navrátilem celkem jasný věkový rozdíl a já mám zkušenost s poslechem hlavně sluchátek výborně jsme si popovídali o všemožných tématech ze světa kvalitního poslechu. :-)) Bohužel sluchátka se nekonaly ale jsou slíbené do příště spolu s aparátem fy. CASEA to je pro mě rozhodně velké lákadlo k další návštěvě.

K poslechu jsem si přinesl výběrovku Private Investigations: The Best of Dire Straits & Mark Knopfler. Nejvíce mě poslech zaujal hned na první sestavě se regály USHER RW-729(údajně jediný pár na území ČR) z lampového zesilovače PrimaLuna a CDP Usher CD-1. Krom toho že jsem z lampového aparátu PrimaLuna nepociťoval žádné tolik diskutované přibarvení mě tyhle regály příjemně překvapily dostatečně plným zvukem podle mých představ s jasnou prostorovou informací a na menší repro dostatečným podílem basů. Vedle byl i větší sloupový bratříček stejné značky ale ten už měl na můj vkus zvuk posazený o dost níže a ne tak jasně definovaný. Konkrétní model vám neřeknu protože jsem ho v tom krátkém čase ani nepostřehl a celkově to bylo pro mě zas takové nahlédnutí do trochu jiného světa. ;-)

Edit: Jednalo se o Usher Mini Dancer 1 na sestavě Luxman CD-05 + Luxman L-550A II.

Přestože, jako sluchátkový posluchač, o seriozním poslechu reprosoustav a zesilovačů v téhle kategorii nemám zdaleka tak rozsáhlé obzory jako mnozí tady, mám z návštěvy u pana Navrátila velice dobrý pocit a rozhodně je to inspirace do budoucna k další návštěvě obzvlášť pokud by byly do příště nějaké ty sluchátka. :-))

Co mě zaujalo:
Lampové zesilovače PrimaLuna
AZUR 340C s modifikací CASEA
a kabely CRYSTAL CABLE

Pokud tedy máte cestu kolem rozhodně se doporučuji minimálně stavit na poslech, prostředí je velmi útulné, aparáty rozhodně zajímavé a majitel velmi vstřícný. ;-) http://www.navratilaudio.cz
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VladoBA 26. 1. 2010 17:23

Emokid, ad PF a DS&MK: dobry vyber! :tleskani
Ten Usher CD-1 ma pan Navratil stale v predaji? V cenniku pise, ze jeho vyroba bola ukoncena. Na presny typ toho zapojeneho lampaca PrimaLuna si nahodou nepamatas?
Vdaka za preposlane skusenosti!
Yamaha RX-497 ♪ Pioneer DV-610AV ♪ DacMagic ♪ JBL L830 ♪ Yamaha YST SW45 ♫ Little Dot IV ♪ AKG K701
VladoBA
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 26. 1. 2010 17:53

To abych si teď konkrétní věci cucal už z prstu, :-) doporučuji se zajet podívat, PrimaLuna byl integráč ze serie DiaLogue pokud se nepletu, hrál fakt moc pěkně, nějaké povídání třeba tady. http://www.hifi-voice.com/testy/primalu ... e-one.html ;-) Jo PF a DS&MK to je klasika, já poslouchám plno věcí, dost mám i za sebou, a ještě víc co jsem vůbec nezkusil, jenom si na to najít čas. :-) Hodně štěstí při výběru komponentů a hledání prostoru na kvalitní poslech. :-))

Edit: Jo a na ten CDP se budeš muset optat sám, já už jsem bohužel postižený tím pouštěním z PC apod. krabiček ale výstupní kvalita je pro mě na prvním místě takže jedině bezztrát digitálně bez úprav do DACu a do budoucna je možné že i nějak vylepším trasport z PC. :hm
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JojoD 1. 3. 2010 20:08

Tak, dnes som "absolovoval" posluch v KohutAudio studio. A to v ramci toho tyzdnovej specialnej akcie nazvanej "Tyzden pokusania zmyslov..." Nazov je viac ako vystizny. Ved posudte. K posluchu boli pripravene...

1.
DYNAUDIO EVIDENCE TEMPTATION.
CD prehrávač : Meridian 808.2
Predzosilňovač : Audio Research Reference 5
Výkonové monobloky: Audio Research Reference 210
Kabeláž: XLO Limited Edition

2.
PrimaLuna : ProLogue, ProLogue Premium a DiaLogue. Spoločnosť im budú v slovenskej reprosústavy: DALI Helicon 400mkII.

Pripraveny bol aj gramofon Pro-ject Xtension

Najprv sa vypocula (na zahriatie usi :) ) zostava c.2 a bezprostredne na to s rovnakou slkladbou (Gladiator ost - track #3) zostava c.1. Uz zo zostavou c.2 bol vysledok vynikajuci. Skvely priestor, dynamika a detaily a dokonca aj razancia. Zostava c.1 vsak vsetky tieto vlastnosti posunula o slusny krok dalej a v momente ked som zavrel oci bola predo mnou obrovska sala plna nastrojov tvoriacich orchester. Proste prednes s vierohodnostou ako sa patri na tej najvyssej urovni.
Dalej sa uz pochopitelne pocuvalo len na zostave c.1 :) Nasledovalo par skladieb z repertoaru DreamTheater (6DOIT) Tu sa ale neprijemne prejavila akustika miestnosti, ked pri urcitej basovej frekvencii sa objavovalo klasicke dunenie (hned v uvodnej skladbe Glass Prison). To bola asi jedina vec ktora trosku znehodnocovala posluchacsky dojem. Nebolo to zas az take hrozne. Vedel by som si na to zvyknut... :P
Nalsedoval zlaty klinec programu. Patricia Barber CD vs LP (rovnake vydavatelstvo)... a vysledok? Kto este nahodou neuhadol, tak ano, CD nemalo absolutne sancu! Kaslat na to ze to trosku viac sumi a sem tam prijemne pukne. Zvuk bol prosto odzbrojujuci. Po prvych zaspievanych tonoch sa mi doslova otvorili usta a zabudal som prehltat. Nasledovalo este zopar skladieb na LP. Perlickou bola skladba z LP ktoru kupil majitel studia za smiesnych 80Sk (z bazaru). Zaznam na nej mal neuveritelnu dynamiku a spicky ktore ziadne CD pocas posluchu nedalo. Myslim ze je to na zamyslenie :)

Obrázek

viac foto na facebook page
Onkyo DX7333>==XLO/VDO Twinax Plus==>Onkyo A9211>==XLO Pro==>Magnat Quantum 505
Super Pro USB DAC 707
Dispre 2 JFET
DT 990 premium (2005), KSC75
Ortofon OMB 5E @Tesla HC-43 (NC 430)
JojoD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 1. 3. 2010 21:44

JojoD: Super postřehy, díky. :-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glassmoon 2. 3. 2010 09:33

jj, bol som, pocul som, suhlasim...
este sa Jozi rozpis o "chrobakovi v hlave"
:P
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JojoD 2. 3. 2010 11:09

no, pravdupovediac, to uz asi patri do ineho tema ale budiz. Suvisi to aj priamo s mojim predchodzim prispevkom

Poslednu skladbu som si vypocul od Renaud Garcia-Fons trio - Anda Loco z albumu Acroluz. Bolo to vsak napalene CD. Po dohrati mi majitel studia vravi, ze bolo velmi pocut ze je to z napaleneho CD. Pravdupovediac aj ja som mal pocit pri pocuvani tejto skladby, ze ma to nejako neohurilo. Vsetko hralo pekne cisto no nieco tomu chybalo. A tak som teda odisiel domov s chrobakom v hlave :) Napalene CD vs Orig.

Prve co ma napadlo ze skusim vypalit ten album este raz ale na kvalitnejsie medium a to Tayio Yuden. Povodne to bolo na Benq. Pouzil som rovnaku napalovacku, vypalovaci soft a rovnaky audio image subor s cue. Rychlost palenia samozrejme opat minimalna a to 4x

A vysledok? Neveril som vlastnym usiam! Rozdiel bol tak badatelny, ze ho pocula aj moja priatelka po vypocuti asi 15s uryvku jednej skladby opakovane v poradi: TY - Benq - TY. Bez toho aby mala akekolvek vedomosti ktore z CD je favorit, povedala ze to prve (TY) hralo lepsie, malo vyraznejsie a presnejsie detaily.

Dnes som skusil porovnat original vs TY a rozdiely uz nejako moc nebadam. Mozno tam nejake su ale zatial nie take jednoznacne, aby som dal test naslepo.

Zaver: Ked napalujete hudbu tak TY prip. inu overenu alternativu. CD-R
Onkyo DX7333>==XLO/VDO Twinax Plus==>Onkyo A9211>==XLO Pro==>Magnat Quantum 505
Super Pro USB DAC 707
Dispre 2 JFET
DT 990 premium (2005), KSC75
Ortofon OMB 5E @Tesla HC-43 (NC 430)
JojoD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glassmoon 2. 3. 2010 15:21

este poopravim: CD player bol Electrocompaniet EMC 1UP v hodnote cca 5000 €
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 11. 12. 2010 19:27

V týdnu jsem v prodejně Basys/Pioneer v brněnském Futuru slyšel
sloupovky KEF C7 (http://hifipartner.cz/items/kef-c-7.aspx) vs
regálovky IQ 30 (http://hifipartner.cz/items/kef-iq-30.aspx).
K poslechu hrálo CD Nick Cave, bedny byly napojený na stereo sestavu Marantz
- pravděpodobně Marantz PM-15S2 a Marantz SA-15S2.

Prvně jsem si nechal pustit C7 - v první řadě mně u nich dostal ŠIROKÝ a hluboký prostor, hlavně při klavíru, basy byly taky pěkný, žádný dunění atd.
Celkově pěkný, detailní zvuk, co mi na bednách vadilo, tak ostřejší zpěv + trošku sykavky.

Pak přišly na řadu IQ 30: prostor mně nepřišel tak širokej, basů logicky taky ubylo, naopak zpěv se trošičku zjemnil, ale pořád to nebylo ideální.

Obě bedny měly vynikající dílenské zpracování, u C7 mě naprosto dostala povrchová úprava v ořechu.

Závěr: Pokud bych se měl rozhodnout, tak bych si koupil spíš ty sloupovky.

Má někdo další zkušenost s Kefy? Jestli ty sykavky způsobují repro nebo Marantz?

Obrázek Obrázek
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 17. 12. 2010 21:14

Dakujem aj za ostatnych za referat.No ja ten tvoj posluch vidim takto:pocuval a porovnaval si v jeden den regalovky a stlpy.Prve si pocuval C7,teda pochopitelne si nadobudol dojem pri regalovkach,ze ubudlo basov a tie stredy potlacilo dopredu.Z casti mas trochu pravdu.KEF Q series pouziva ten svoj specificky koaxial,ktoreho membrana je vyrobena z hliniku.Ano na stredoch trochu ostrejsie (avsak tym spravnym a prijatelnym sposobom) ale basov maju na regalovky svojej triedy celkom dost.Kazdopadne su to vyborne regalovky a aj tie stlpy maju co do seba.Ale tvoj posluch ovplivnilo viacero faktorov a najzavaznejsi bol mozno ten,ze ani jedny neboli poriadne rozohrate a isiel si len s marantzom ako pises.No ani z jednymi by jeden nepochybyl.Ale to je zas len moj nazor.Kazdopadne este raz dik za tvoj referat z posluchu.
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 19. 12. 2010 19:40

Aha, hliník, tak je to jasný. O Marantzech jsem kdesi četl názor, že jsou trošku ostřejší, živější, takže s Pioneerem by to mohlo být v pohodě.

Jestli byly rozehrátý nebo ne, nevím.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 20. 12. 2010 12:12

Hej hej,treba ich trochu krotit... ;-)
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků