Zapojeni digital + analog + moznost nahravani.

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 6. 12. 2007 17:34

Mam dotaz, potrebuju spravne zapojit nasledujici zarizeni:

digitalni prijimac
video
dvd prehravac

jedna se mi o to, abych mohl z digitalu nahravat, divat se na video/dvd. Dekuju. V televizi je moznost pripojeni pouze jednoho scartu.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 6. 12. 2007 17:59

Jop, je to set top box, ma dva scarty, video taky. DVD jen jeden
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 6. 12. 2007 19:09

Hm, je nefunkcni. Digitalni kanaly mi jedou jakoby v AV modu, takze video se nespusti. Repsektive spusti se, ale obraz nikde.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 6. 12. 2007 21:59

Sauronovo zapojenie je jedine mozne, ktore moze splnat Tvoje poziadavky... A co znamena "Digitalni kanaly mi jedou akoby v AV modu"? A co znamena, ze video se nespusti, resp. spusti, ale obraz nikde? Skus popisat situaciu zrozumitelnejsie...

S tym prepojenim by to malo fungovat, dokonca aj pri vypnutom videu (ale pod prudom) by si mal mat moznost pozerat na telke satelit, a zrejme aj DVD.

Ak chces nahravat satelitne vysielanie, tak ako Sauron spravne podotkol, musis mat telku prepnutu na vstup z videa, a na videu prepnuty vstup na satelit (AV1 alebo AV2).
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 7. 12. 2007 08:13

No jediné možné to zapojení dle Saurona není ;-) Já bych spíše zvolil to druhé možné a to DVD do VHS videa(scart2), z něj (scart1) do STB (scart2) a ze STB(scart1) do TV.
Právě to Sauronovo zapojení mohlo způsobit, že tazatel nemá obraz z digitálu, protože STB může být přepnut pouze na RGB signál a VHS video ho nepropustí. Proto bych zvolil raději zapojení, které jsem uvedl v předchozím odstavci. Protože signál CVBS z VHS projde STBoxem bez problému, na scartu 2 STB bývá přítomen CVBS pro nahrávání na VHS a na scartu 1 STB může být RGB pro zobrazení na TV. Bohužel DVD musí být na konci, takže nejspíše projde jenom CVBS signál.
Ale jinak se taky přidám k poznámce o srozumitelnějším popisu situace.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 7. 12. 2007 14:52

DVD by nemelo jet pres VHS.
Vetsinou to v dokumentaci od DVD je vyslovne napsano.
Kvuli ochranam.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 7. 12. 2007 19:39

Diky za vsechny tipy, zitra odzkousim a dam vedet
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 7. 12. 2007 19:41

suhlasim s Aboxem, a navyse nahravanie z digitalu na video by bolo trosku komplikovanejsie a nepohodlnejsie... mne sa nechce verit, ze by bol problem s RGB na STB, pokial viem, tak aj ked je na vystupe zapnute RGB, tak ak na vstupe (trebars telky) nie je mozne prijimat RGB, tak prijima CVBS signal... malo by to takto zvladat aj video... a ak by aj nie, myslim, ze v STB by sa mal dat nastavit na vystup aj CVBS.

DVD --scart--> SAT --scart--> video --scart--> TV

Tak ci tak nevidim problem, preco by nemalo fungovat zapojenie zelenou farbou. Skor je to zle nastavene...

Dalsou (ale urcite nie najhorsou) moznostou je investovat do novej telky s viacerymi scartami a DVD zapojit do samostatneho vstupu. Tak ci tak vsak zelene prepojenie by malo fungovat bez problemov.
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 7. 12. 2007 20:16

THeBaNDiT: Souhlasím, že by to taky mělo jet. Ale už jsem se setkal, že v menu STB jsou mj. dvě nastavení, a to pouze RGB nebo RGB+CVBS. A pokud by tam bylo pouze RGB, tak by obraz přes VHS nemusel vůbec projít. Akorát jsem nepochopil, proč by mělo být nahrávaní dle mého zapojení komplikovanější. STB mají právě využití 2 scartů tím, že na jeden se propojí TV (RGB) a na druhý video (CVBS).
Pokud je to dle tvého zapojení, hrozí, že obraz ze STB půjde na TV pouze jako CVBS. Třeba DVD rekordéry už propouštějí RGB, tam by to bylo téměř jedno, jak to zapojit.

Jinak, jak už psal Sauron, mělo by to jet v obou předložených zapojeních, problémy hledat v menu, nastavení vstupů a správném prokabelování.

Abox: Jj, máš pravdu, může být problém s ochranou Macrovision při průchodu signálu z DVD přes video. Pokud by toto nastalo, tak jedině použít scart slučovač nebo vést signál z DVD do TV pomocí cinch kabelu, pokud má TV čelní cinch vstup a DVD výstup. Třetí možnost - používat záložní kopie DVD zbavené ochrany Macrovision ;-)
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 7. 12. 2007 20:46

[ot]moj DVD rekorder nepodporuje priechodzi RGB signal... ako priechodzi pusta len CVBS. Ale ani mi to netreba, kedze mam rekorder pripojeny k telke cez HDMI a to priechodzie nie je... (a satelit mam aj tak samostatnym RGB scartom pripojeny k LCDTV, planujem pripojit cez YUV) EDIT: aj moj DVD/HDD rekorder nahrava RGB, ale teraz nemoze, lebo RGB vystup zo satelitu mam napojeny priamo na LCDTV[/ot]

Nechajme teda C.I.S.I.ho pospekulovat s nastaveniami, zrejme je chyba v nich... som zvedavy. :)
Naposledy upravil THeBaNDiT dne 7. 12. 2007 21:41, celkově upraveno 1
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 7. 12. 2007 21:20

OT// Mi zase rekordér nejen propouští, ale i nahrává RGB, takže mám STB až za DVD rec., abych případně mohl nahrávat RGB, když už STB nemá RGB na druhém scartu.

Souhlas, ať C.I.S.I. taky trochu pošpekuluje sám ;-)
Já už to mám doma tak prodrátované, že už zjišťuje, že ani nevím jak. 2xVCR, 1xDVDrec, 1xDVD, 1xSTB a to na 3 TV a do toho nepočítám audio řetězec :-D
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod velekmet 18. 12. 2007 16:00

Zapojení v tomto článku
DVD --scart--> SAT --scart--> video --scart--> TV předpokládá, že i VCR má 2x SCART. Jak to mám udělat, když chci nahrávat na starší VCR Akai, kde je jen jeden SCART. To zapojení chci jen na jeden večer a ani TV u toho sledovat nebudu. Je to jen krátkodobá věc.
Díky.
velekmet
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 18. 12. 2007 16:13

Pouzi prepojenie cez antenny vystup/vstup, resp. cez analogovy tuner.
DC20
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků