Zámena zvuk. stôp na DVD

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TA 2. 12. 2007 11:24

Zdravím, mám film v DVD formáte, kde štandardne je nastavený 1. jazyk angličtina a až 2. jazyk je čeština. V akom programe sa to dá prehodiť, aby hneď prvým prehrávaným jazykom bola čeština :?:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 2. 12. 2007 12:02

pokiaľ je nastavený ako 1. jazyk AJ a ako 2. ČJ, tak stále spustí prehrávanie s AJ.
V podstate ja to budem prehrávať takmer výlučne len v PC a v DVD prehrávačie len veľmi príležitostne.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 2. 12. 2007 12:38

Sauron píše:No šak jo, správně, pokud je první nastavený AJ a druhý ČJ tak jako první sa spustí AJ, co inčího ? :)
-/quote]


a práve toto chcem zmeniť :wink:
aby sa ako prvý automaticky spúšťal ČJ
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 2. 12. 2007 13:26

ale mne nejde o nastavenie v nejakom 1 prehrávači, ale o to, aby stopa na 1. mieste bola česká. Pretože čo ak požičiam niekomu DVD, tak zase on na inom PC a inom orehrávači to bude musieť znova nastavovať?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 2. 12. 2007 13:50

no mne ide v 1. rade o prehrávanie na PC a nie v DVD prehrávači ( navyše nie každý prehrávač má takúto možnosť v nastaveniach ).
za ďalšie, niekedy nie sú stopy ani pomenované, nevolajú sa "english", "czech" a podobne, ale len ako "1" a "2" atď, takže DVD prehrávač ani nemusí rozoznať, ktorá stopa je ktorá.

Takže, mne ide o to, aby keď vložím DVD do PC, aby sa spustila rovno čeština ( či už vo WMP, Real Playeri, BS Playeri alebo hocikde inde ).
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 2. 12. 2007 14:31

Sauron píše:Jak je jedenkrát DVD z fabriky udělané, nezměníš to přímo už na něm.. Ale enom na přehrávači.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 2. 12. 2007 14:55

skúšal som DVD Shrink, aj DVD Author, ale tie to nedokážu... DVD Shrink dokáže len odobrať danú stopu pri re-author móde :?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 2. 12. 2007 17:55

Zvolit primárně přehrávanou stopu jde v DVD Shrinku při re-author módu. V levém okně na vybraném titulu dáš pravé tlačítko a je tam volba Set Default Stream, tam se dá zvolit, jaká audio stopa se bude defaultně přehrávat a rovněž, které titulky se mají zobrazovat.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TA 2. 12. 2007 21:02

ilja2001 : jeeemine, fakt, dík

a čo znamená vlastne subpicture?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 2. 12. 2007 22:38

mne vypisuje po 2-krát pod subpicture aj EN aj CZ ( akoby 4 sady titulkov ). Tak neviem, asi vyskúšam najprv zaškrtnúť 1 a zistiť, čo to spraví, potom 2. atď.
Ale hlavné je, že CZ bude 1. stopa a titulky ma už ani veľmi netrápia. :)
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků