Vášnivá diskuze o ekvalizaci zvuku

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Používáte ekvalizér?
Vždy 9 %  18%  [ 9 ]
Občas ano 16 %  33%  [ 16 ]
Téměř vůbec 8 %  16%  [ 8 ]
Nikdy 15 %  31%  [ 15 ]
Co je to ekvalizér? 0 %  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 48

Odeslat příspěvekod slnko 3. 10. 2007 21:06

Odděleno z tématu Kvalita zvuku portaPro. Diskuze se začla stáčet jiným směrem, než bylo původně požadováno. Přidána anketa


Ja davam hlas za Kossy Porta Pro.

Je naozaj potrebne zvazit pri porovnavani aj zdroj zvuku a miesto pouzitia.

[Ked ich pocuvam s mojim iPod zvuk celkom ujde len vysky su extra dominantne (co mne osobne vadi). Ale ked ich chcem pocuvat vo vonkajsom prostredi Je to bez basov a aj stredy nie su ako by mali byt (chyba mi kvalitny equalizer ktory je nutnost pri otvorenych sluchatkach vo vonkajsom prostredi). Ja patrim k tym ktori oblubuju bas ktory mnohych unavuje (mna tiez trochu), a tym padom im vadi, preto moje sympatie. Pouzivam ich na zistovanie zvuku roznych prehravacov preto su aj pre mna referenciou. Nehovorim vsak ze su to naj sluchadla, ale s lepsimi (prenosnymi sl.) som sa ja subjektivne nestretol (az na HD595 ktore nie su prenosne). Ale mam co este dohanat a tesim sa na objavenie dokonalejsieho zvuku]
VAIO VGN-FE31M
slnko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 4. 10. 2007 05:36

Chlapi, vypněte si EQ a zkuste chvilku poslouchat "normálně".
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod forlorn 4. 10. 2007 11:23

Neviem si predstavit reprodukovanu hudbu za podpory EQ, je to nieco podobne ako sa ochudobnovat pri posluchu hudby bez sterea a vychutnania si priestoroveho zvuku.
Si zober na festivaloch sa pri ladeni nastrojov taktiez dvihaju basy a vysky, aby bol zvuk hutny a cisty. Takisto studiove nahravky a pod. Poviem to takto, ak hram na bicich, pouzivam prechody, kotol a kopaky, rad by som si podobny dunivy a makky zvuk uzil aj pri reprodukovanej hudbe.
Moja ekvalizerova chorobnost postupila do takeho stadia, ze niektore nahravky, dema a pod. podstupujem remasteringu a takisto pridavam basy a vysky, hlavne pri demacoch je to temer nevyhnutnost, v opacnom pripade su nepocuvatelne.
Ako vravim bez EQ a sterea ani na krok.
forlorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod forlorn 4. 10. 2007 11:30

Este sa vratim k testom KOSS Porta Pro vs. KTX Pro. Vcera som testol original nahravku, ktoru mi reprodukovali KTX Pro prilis prehulene. Vysledok rovnaky ako som vyssie uviedol. Pri Koss Porta Pro bassy potlacene, nevykresluje tak prijemne prechody na bicich, basu taktiez, zato bolo + pocuvat tuto nahravku vdaka tomu, ze kopaky nerusili celkove vyznenie nahravky ako pri KTX Pro. Co sa tyka vysok ma ich Koss Porta Pro nadherne, neporovnatelne s KTX Pro (treba brat v uvahu, ze su to 8-rocne Kossy).
Ideal pre mna, spojit bassy z KTX Pro a vysky z Koss Porta Pro. Stale sa neviem zbavit pocitu, ked mam Koss Porta Pro a pocuvam vyvazenu nahravku, ze pocuvam cez obycajne prenosne sluchadla, kdezto pri KTX Pro som na tento pocit velakrat zabudol a realne nadobudol pocit, ze sedim priamo v studiu.
forlorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod forlorn 4. 10. 2007 11:57

Zacinam mat pocit, ci som nekupil nejaku atrapu :) Je pravda, ze som vsade na nete cital ake maju Koss Porta Pro krasne a mohutne basy. Preto som ich kupil, cakal som ze este o cosi tromfnu svojho predchodcu. Nestalo sa, preto sa pytam, ci je nejaka moznost ich porovnat s inymi Kossmi, nejake testy a podobne.
Na jednom ceskom fore venujucom sa Koss Porta Pro som cital prispevok, ze stare americke Kossy hrali omnoho lepsie ako jeho nove Kossy. Je pravda, aj ked sa to zrejme neda porovnat aj nemecka Milka je ina a lepsia ako ta nasa, nehorovim o srbskej Milke mal som tu cest :lol: Blby priklad, ale aspon nech je sranda
forlorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slnko 4. 10. 2007 18:49

Kuba4 píše:Chlapi, vypněte si EQ a zkuste chvilku poslouchat "normálně".
VAIO VGN-FE31M
slnko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DC20 4. 10. 2007 19:12

Ja tiez niesom zastanca EQ ...ale napr... na PC nepouzivam EQ vobec... (u KPP som zacal pred par dnami po prepisknuti generatorom...okolo 4,5kHz je velky pokles hlasitosti neviem ci to je mojim sluchom alebo ten generator neni kvalitny) ale na mojom Emgetone E2cult mam na KPP zvyraznene bassy o 2 a vysky o 2. Pretoze neviem ci moja SB128 pridava bassy alebo moj emgeton naopak ubera (pri vypnutom EQ):?:

EDIT: Ten pokles (4,5kHz) som zaznamenal aj pri HD595kach hm...
Naposledy upravil DC20 dne 4. 10. 2007 19:28, celkově upraveno 1
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 4. 10. 2007 19:21

no ono to moze byt tym, ze SB128 ma silnejsi vystup (do vykonu), co ma za nasledok hutnejsie basy... ak mam porovnat, tak na mojich px 100 su na mp3 playeri tiez slabsie basy

co sa tyka poklesu 4.5kHz - generatorom to urcite nebude :) ten posiela do vystupu len pravdu, sinus pri 0dB :wink:

ja som naopak velky zastanca ekvalizerov, ale za ucelom sprijemnenia posluchu a hlavne jeho naturalizovania :wink: beriem to tak, ze pokial nemam Hi-Fi aspon za 20-30 tisic, alebo nejake studiove monitory, tak do toho ekvalizera budem sahat stale, pretoze PC bedne za 4-5 tisic budu mat vzdy nejake nedostatky... samozrejme pod pojmom EQ si nepredstavujem hracky ako vo Windows media playeri, tie dokazu zvuk akurat pekne domrstit, ved pozname tie super ekvalizery do V cka :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod santusak 5. 10. 2007 07:34

Nechapu jak nekdo muze obhajovat EQ. Akorat ''nici'' hudbu. A pokud je nekdo polohluchej, ze potrebuje EQ na venek, tak by se spis mel zamyslet nad navstevou doktora. Sam posloucham PX100 coz jsou otevrene sluchatka a venku, v hlucnem metru a ani nikde jinde nemam problem. A to iPod NENI hlasitosti uplne na maximum.

Diskutujici Forlorn je zrejme pripad sam pro sebe. To co on pise o vyuziti EQ a jeho naproste nutnosti a ohani se tim jaky je to profesionalni muzikant tak nad tim rozum a ucho posluchace zaplace.
..:: metal music will never die ::..
santusak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 5. 10. 2007 09:01

A pokud je nekdo polohluchej, ze potrebuje EQ na venek, tak by se spis mel zamyslet nad navstevou doktora.

Ty si asi este v zivote nevidel frekvencnu charakteristiku ucha co? :wink:
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod santusak 5. 10. 2007 09:19

Grafy jsou grafy, ale co skutecne slysis je neco uplne jineho. Pokud ovsem poslouchas grafy, tak se omlouvam :-)
..:: metal music will never die ::..
santusak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 5. 10. 2007 09:27

Grafy nepocuvam ale
u KPP som zacal pred par dnami po prepisknuti generatorom...okolo 4,5kHz je velky pokles hlasitosti

A preco sa potom meraju frekvencne charakteristiky (vseobecne)? Podla mna je frekvencna charakteristika relevantnym znazornenim frekvencneho spektra, inak by sa vobec nemerali.
Moj nazor...
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod santusak 5. 10. 2007 09:42

Tak trochu nechapu jestli se tohle tyka meho prispevku o przneni hudby EQ ... Ocividne reagujes na me, ale argumenty jsou divne :-)
..:: metal music will never die ::..
santusak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 5. 10. 2007 09:44

Pánové, pánové, pánové. Nechci Vám nějak zasahovat do této vášnivé diskuze, povídejte si dál. Jen bych Vás chtěl poprosit, abyste to zbytečně nezasahovali do osobní roviny. Raději podejte další smysluplné argumenty, kterými zvrátíte ty "protivníkovy". Děkuji :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod santusak 5. 10. 2007 09:54

Smysluplny argument o EQ je ten ze EQ upravuje hudbu, meni mnozstvi jednotlivych prvku (basu, apod.) a tomu ja rikam przneni hudby, neboli umela hudba.

Reagoval jsem na prispevek, ze hudba bez EQ neni hudba a ze jedine s EQ si muzete uzit pravou plnost hudby, coz me prislo jako totalni ho....na. :-)
..:: metal music will never die ::..
santusak
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků