vysvetlite mi please podstatu 5.1

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lizbo 4. 8. 2005 11:57

ahoj.Prosil by som o radu ohladom 5.1 systemu.Kedy mi co ako hra. Mam repro Genius SW 5.1 HT a zvukovku Creative Audigy. Nainstalovane je vsetko ok,pri teste repro pocujem pekne [i]front left,center,fornt right, rear[/i].... atd. Ale ked si pustam nejaku hudbu (teda 2-kanal) (mp3,alebo audio cd) tak mi nehra center.Ani ked si pustim nejaky DiVX. Znamena to,ze center hra len pri orig. 5.1 kanalovom zvuku? DIVX hra len 2 kanaly?podobne ako audio? aky kanal mi potom hra v rear reprakoch,ked pustam DIVX albo audio? Mam v tom chaos,tak mi to prosim niekto ochotni vysvetlite... :o)))) dakujem
lizbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sislik 4. 8. 2005 12:15

na filmy pouzivam leta AC3 filter, ktery mi to rozhodi na 5.1, ve WinAmpu jsem se jeste nedokopal k tomu, abych si to tam nastavil (nejak to tam nekde jde :))
rozhodne doporucuju stredovej pouzivat ... v Linuxu mi to funguje bez problemu a prijde mi ten zvuk takovej "hezci" :)
Sislik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 4. 8. 2005 12:16

Repráky si myslím že hrajou podle toho co teda přehráváš a co ten či onen soubor, aplikace, nebo dvd mají v sobě uložené. Když máš film DVD a máš tam napsáno English 5.1 a Czech 2.1 tak to znamená že při nastavení v originálním jazyce bude hrát všechno, a v češtině jen přední a subwoofer. Takže to hraje podle toho co hraješ, když hraje dvoukanálový zvuk tak ti to nebude hrát 5.1.

Teď jsem asi řekl nějakou kravinu, ale pro předtavu mi to stačí ;-)
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 4. 8. 2005 12:22

lizbo: Věc se má tak, že originál AC3 (DTS, apod) používá oddělené stopy a středový reproduktor slouží většinou pro mluvené slovo. Naopak pro hudbu nedoporučuji používat nějaké konvertory, apod, které 2 kanál softwarově rozčlení do všech beden, ale dojde ke znehodnocení originálního zvuku (např. přidáním prostorového efektu do zadních repro, ořezáním určitých frekvencí, apod). U Creativu pro to slouží funkce CMSS, která mp3 pustí do 4 repro. Osobně jsem to nikdy nepoužíval, takže ani s Winampem neporadím.
Když pustíš video v DivX, obsahující AC3 zvuk, je nutné mít nainstalovaný AC3 Filter. Také bys měl mít v přehrávačích nastaven výstup SPDIF, aby prostorový zvuk (AC3, DTS...) dekódoval přímo hardware (zvuková karta), pokud to podporuje. Kdyžtak se ptej...
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lizbo 4. 8. 2005 18:12

no..... diky vsetkym za rady....uz som to vyriesil a ako tak pochopil...Problem bol v tom ze v AC filtry som mal zle nastaveny output.Uz to krasne hra a neviem sa vynapocuvat toho priestoru... :o)))))). Este by som sa tak spytal co je to PCM a na kolko bit to mam nastavit. 16,24,32 alebo float?diky.....
lizbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukke 4. 8. 2005 18:40

lizbo píše:no..... diky vsetkym za rady....uz som to vyriesil a ako tak pochopil...Problem bol v tom ze v AC filtry som mal zle nastaveny output.Uz to krasne hra a neviem sa vynapocuvat toho priestoru... :o)))))). Este by som sa tak spytal co je to PCM a na kolko bit to mam nastavit. 16,24,32 alebo float?diky.....


PCM nech na 16bit.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lizbo 4. 8. 2005 18:46

oki,vdaka....
lizbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The_mike 12. 8. 2005 16:33

oneill_sx1 píše:Repráky si myslím že hrajou podle toho co teda přehráváš a co ten či onen soubor, aplikace, nebo dvd mají v sobě uložené. Když máš film DVD a máš tam napsáno English 5.1 a Czech 2.1 tak to znamená že při nastavení v originálním jazyce bude hrát všechno, a v češtině jen přední a subwoofer. Takže to hraje podle toho co hraješ, když hraje dvoukanálový zvuk tak ti to nebude hrát 5.1.

Teď jsem asi řekl nějakou kravinu, ale pro předtavu mi to stačí ;-)g/quote]
ja teda nikde neslysel o zvuku Czech 2.1 leda tak 2.0
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B00m 12. 9. 2005 13:52

když vemeš teoreticky 2.0 tak to hraje bez sub.!2.1 je prostě L R Sub :-)
Pentium4 2.4@2.6(Freezer4),Asus 6600gt 128,512ram-Kingstone Hyper X,MSI Neo-V,HDD WD200,Dvd-rw Lg-gsa4163b,Case Middle BLACK ATRIX 9001 s 500W/P4/PFC/12cm,
B00m
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků