Audio Video Show Praha 2019

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rendyG 1. 3. 2019 22:41

*Spoiler alert!
Tak pro sluchátkové nadšence toho letos až tak moc nebylo, špunty budete hledat marně, leda od Sennheiseru. Osobně mi tam chyběly Hifimany, které tento rok Ketos nepřivezl.
Zkuste mrknout v prvním patře do místnosti s Pro-Ject, kde dnes pan Lindemann měl svoje Hifimany Arya, třeba budete mít víc štěstí a zrovna tam nebudou předvádět repro..

Jinak se můžete tešit klasicky na Senny, pár Beyerů a Pioneerů, Denon, Chord a naštěstí to zachránil STAX a FOCAL! Focal Stellia pro mě největší zážitek z celého dne :) (+ třeba se stane zázrak a trefíte minutu ticha pro poslech Utopií).

Užijte si to, za celý den to člověk skoro ani nestihne projít.
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 2. 3. 2019 10:54

Přišel, neviděl, odešel. Kluci sorry, ale tu super frontu nedám, takže mě u oběda nečekejte. Měním program a snad za rok.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 2. 3. 2019 11:47

Jo ta fronta je otravná ale včera když jsem odpoledne odcházel tak už žádná nebyla. Já jí sice vystál ale mohl jsi ji ignorovat, jít na výstavu a pak ze slušnosti zaplatit při odchodu. ;-) Každopádně letos mě zaujalo že v sále kde mají Bowers & Wilkins/Mcintosh v celkové hodnotě pěkného rodinného domku hráli živou hudbu - to už je nedůvěra v záznamové formáty dotažená do extrému. :-D Každopádně palec nahoru!
IMG_8949 1.jpeg
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 2. 3. 2019 11:54

Tak navstaeva probehla.nejvetsi sluchatkovy dojem rovnez focal stelia.otevrene focal modely poslouchat nesly bo tam hralo repro.sennheiser a he820 a 800s vubec neoslovily.a to hraly na firemnim zesilovaci.beyery nejsou muj salek kavy,osobne jeste poslouchatelny amiron a libily se mi i on-ear avantho.jen kdyby staly polovinu....u chord mely k poslechu ultrasone,ale.to byl pro mne snad nejhorsi sluchatkovy zazitek dne.no a jeste abych nezapomnel tak jsem slysel konecne i staxy.ty byly docela zajimave...
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 3. 2019 12:00

Tak jsem to vystal, hrůza. Kdyby se chtěl někdo sejít na poslech Mirai tak mi napište.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 2. 3. 2019 12:07

Tak fronta byla i v patek.ale.cekani jen asi 15min.jo,ten zivak u boweru byl zajimavej...
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 2. 3. 2019 16:10

Sluchátka - u Chordů byl Meze Empyrean. Hraje samozřejmě famózně. Ale ještě víc se mi líbilo jak hraje uzavřená verze Utopie u Focalů - Stellia. Víc impaktu, a přitom taková delikátnost. Dokonalá uzavřená sluchátka. Empyrean asi má trochu tmavší a měkčí zvuk než Utopia. HD800s zněly tonálně ok, ale zbytečně zvýrazňují čistotu zvuku, nezáživné. HD800 zní tonálně světle. HD820 tonálně též ok, ale bez duše. Moje HD540 bych neměnil za nic z osmistovkové řady Sennheiserů. Za Meze nebo Utopie nebo Stellie bych je vyměnil. Přijde mi, že hd540 jsou svým způsobem také delikátní ale holt jim chybí ten bas a objem. Stellia byla úplně nejvíc. Má neuvěřitelný drajv, dravost. Amiron home zněl velmi dobře, na rychlý poslech podobně ok jako hd600. Hd650 a hd660s byly asi trochu přiohnuté do V zdálo se mi, a Beyerdynamic t1 2ndgen zase znělo moc měkce. Uzavřené Beyery neměli. Chtěl bych slyšet dt150 a dt1770 a porovnat je se Stellií. Andromedy zněly příjemně, tak akorát bez nějakých chyb a s jiskrou. Proti nim mé Acoustune hs1551cu zní tmavěji, trochu míň čistě, ale i tak mají své kouzlo. Měnit nebudu, není to až takový skok vpřed. Z repráků rdacoustic super na akustickou hudbu. Grandinote super na klasickou hudbu - smyčce, piáno. Sroll super obecně - na akustickou hudbu i rockovou hudbu. Riha kilo v2+ zněly taky moc dobře. A mimo třetí patro opět dobrý zvuk ale ruch a stěbetání, a avantgarde zase mělo drsný bas.
Naposledy upravil razerfan dne 2. 3. 2019 16:34, celkově upraveno 1
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rendyG 2. 3. 2019 16:30

Tyjo, tak demo Empyrean závidím. Na tom si člověk určitě mohl vychutnat i Hugo2, ne jako s Ultrasone (bože), to bych tam raději připojil své FH5 :D

Beyery nesahají Stelii ani po kotníky, nebylo by fér je porovnávat. Focal hodně překvapil, málokdo umí uzavřená sluchátka a frantíci dokázali že na to mají. Bohužel se to celkem promítlo na ceně...
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 2. 3. 2019 16:36

Ta Stellia nemá chybu. Nemůžu to rozdýchat.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 2. 3. 2019 18:36

Stellie jsem zkousel i na Mojo.naprosto rychlej,precizni,delikatni a dynamickej zvuk.Blizko,rek bych,reproduktorum.skoda Empyrian,v patek jsem je tam nevidel.Chord totalne tim nejvyssim modelem ultrasone pohrbil Huga2.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 3. 3. 2019 08:10

Jsem si ani nevšiml, že tam byly Arye, Empyreany, ale stejně jestli měli repra ve stejnym pokoji tak by to bylo stejně jedno :-))
Staxy 009 měli za léta snad poprvé připojený na poslech, ale zase v místnosti s reprem. No jo no...
Sluchátka Abyss měli za vytrínkou. Takže letos sluchátka na výstavě bída, na HiFiMANy jsem těšil ty novější modely zdají být slibné Jade 2, Ananda, Araya, ale stejně loňský ročníky měl Ketos vždy sluchátka na ráně.
Z repro se mi líbily klasika Sroll, letos i aktivy Kii a VMA.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 3. 3. 2019 10:21

Empyreany měl v hale na stole Chord úplně vpravo, řekli mi že na focení. Nebyl tam klid tak jsem si z nich mnoho neodnesl. Ale jel jsem klasicky odleva přes všechny Ultrasone až k nim. Ty Ultrasone fakt nic moc. Z Utopie taky moc nebylo - moc hluku, ale na Stellií to šlo - byl jsem tam několikrát 5 minut, všechno znělo velmi dobře a energicky. Uzavřenost je slyšet, ale o to jde, aby ten bas a impakt chytil o stěny sluchátek sílu a dal tomu šmrnc. Na Stax jsem nenarazil asi jsem je zapomněl hledat, tak příště. Též bylo zajímavé přepnout T1 z vorzampu na stolní zesík, na který bylo zapojené T1. Velký rozdíl - vytříbený zvuk na stolním zesíku, a proti tomu čistý, přímý a jiskřivý zvuk vorzampu (vorzamp zní podobně jako Mojo ale má zvuk trochu kulatější a muzikálnější). Zapojil jsem do toho zesilovače na zkoušku HD540 a slyšel jsem to samé - zněl tak samotný zesilovač. T1 samy o sobě zní moc měkce a jejich poslech mne neláká. Jsou to sluchátka pro staré děduly co chtějí spát. Přenosné Aventho znělo ok, jen mělo trochu moc basu na můj jazýček, a bylo trošku zahuhlané ale dalo by se zvyknout. Mezi šestkovou řadou Sennheiserů jsem důkladně nesrovnával, bylo tam pořád moc lidí. HD600 by se daly poslouchat, proti hd540 jim chybí průzračnost. I tak jsou fajn, takže Hd580 Precision (1/2rev) ze kterých Hd600 zvukově vychází si asi ještě pořídím. Jak se ale poperu s tím co jsem slyšel na Stellii nevím. Clear byl fajn(ještě si jej někde poslechnu), pak tam byla Elegia nebo Elear ale nezaujaly mne. Snad se Focal pochlapí a uvede na trh uzavřený model cenově někde na úrovni Clear.
Naposledy upravil razerfan dne 3. 3. 2019 10:47, celkově upraveno 1
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 3. 2019 10:42

Tak je kup, ne? 3000 € tě přece nezabije :D .
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 3. 3. 2019 10:49

Mně ne, ale manželku ano.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 3. 3. 2019 12:20

Ja tam zkousel ty Staxy. Uz nevim co presne to bylo za model, asi SR-L500, ktery byl zapojeny do zesilovace, ktery je vubec nezvladal. Bylo to dost hrozny. Ultracisty stredy a vysky, ale az do absurdna. 009 hrali o neco lip, vyrovnaneji, ale uz psal kolega nahore, byl tam hluk, takze se to stejne moc nedalo.

Za me byli nejlepsi Hifiman Arya, co jsem mel moznost a stesti chvili poslouchat.

Jinak mimo sluchatka, nejvic me nadchly regalovky Gravelli. Do ted nechapu, jak muzou tak male bedny produkovat tak velky zvuk, ktery mi prisel lepsi nez z vetsiny sloupu v normalni cenove relaci. Dale jsem se ujistil, ze zvukova charakteristika Dynaudio je to, co hledam, az budu porizovat velke bedny. Jenom akustika v mistnosti (asi jako ve vetsine mistnosti, kde si to neupravili) jim nesla moc naproti.

Dali Oberon 5 dobre za ty prachy, ale cekal bych jeste o kousek lepsi kontrolu a hloubku basu.

Polk S55e s Denonama hrali dost hrozne, cele to bylo prilis soft, az absurdne. Taky z toho ale hrali dost debilni veci, takze bych si je rad poslechnul i nekde jinde, nechce se mi verit, ze by to bylo az tak hrozne.

Jako nejlepsi ultimatni zvuk s neomezenym rozpoctem me asi nejvic oslovila mistnost, kde byl system Grandinote a jejich Mach 4 sloupy
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků