Hdmi arc spolu s optikou

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nera738 3. 1. 2019 16:56

Zdravím. Mám TV Philips 7605 denon avr-x2300w x box a satelit kaon 276ir. Teraz otázka. Všetko mám spojené hdmi do avr a z avr do TV tiež hdmi arc. Môj kaon púšťa do avr pcm dva kanáli. V nastavení kaonu sa dá ale zapnúť dolby, no len cez spdif. Ak by som pripojil optiku z kaonu do TV tak by to mohlo fungovať? Alebo do avr. Vie niekto poradiť? Vďaka vopred.
nera738
Junior

Odeslat příspěvekod Lybuna 3. 1. 2019 17:37

do tv určitě ne,ta optika v tv je určitě výstup a ani by to nemělo smysl vest to přes tv než přímo do avr, satelit tedy neznám ale je divný, že by ti nešel digitální zvuk přes hdmi
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod nera738 3. 1. 2019 19:47

Keď dám info na avr tak zo sat ide pcm stereo. Práve preto by som to chcel vyskúšať takto. Len neviem či hdmi dať preč alebo ako to zapojiť.
nera738
Junior

Odeslat příspěvekod Lybuna 3. 1. 2019 22:02

hdmi nech a na avr přepni vstup na který zapojíš optiku, ale budeš muset zřejmě ztlumit zvuk z tv
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod nera738 4. 1. 2019 06:57

Aj keď mam sat zapojený do avr?
nera738
Junior

Odeslat příspěvekod Lybuna 4. 1. 2019 10:56

to ne, hdmi přímo do tv a optika do avr
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod nera738 4. 1. 2019 15:25

A tu vzniká problém. Avr robí upscaling a obraz je parádny. Možno je to len pseudo efekt ale toto meniť nebudem. Kašlem na to. Ďakujem za radu. Nech sa darí
nera738
Junior

Odeslat příspěvekod Lybuna 4. 1. 2019 18:21

tak upscaling určitě umí i ta tv, ale samozřejmě jak chceš, pro mě má u filmu větší význam co nejlepší zvuk než pocitově lepší obraz
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod nera738 4. 1. 2019 21:12

Ono je to také. Ja som tiež trochu zvláštny. Telka je staršieho dáta. Ma rôzne režimy ale cez avr je to fakt taky iný lepší obraz. Ak zapnem neuralx tak je to úplne v pohode aj zvuk. Toto som len chcel skúsiť. Počúvam a preferujem výhradne stereo tak mam zapnuté len lfe. Takže ak nieje vyslovene signál do sw tak ho zapína len pod 35hz. Ak dám neuralx tak zapne všetko. To je co sa týka sat. Stremujem dlna cez telku a tam je to v poriadku.
nera738
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků