Zapojenie kabeláže na testovanie

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 11. 12. 2018 21:35

Ahojte, len taká rýchla otázka. Chcem otestovať a porovnať iný repro kábel s mojim. Na repro mám 4 svorky na bi wiring/amping a na zosilňovači mám výstupy na repro A a repro B. Môžem zapojiť teoreticky oba káble na repro a na zosík jedny káble do repro A a druhé do repro B. Potom by som len prepínaním výstupu na zosíku medzi repro A/B porovnával ktorý kábel ako hrá. Či hovorím hlúposť?

Terminály na repro by samozrejme boli prepojené výškové so stredobasmi.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 19. 12. 2018 22:35

Ano, jde to, dokonce toto zapojení můžeš použít pro bi-wire zapojení, když na zesilovači nastavíš výstup A+B a na repro odstraníš propojky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 20. 12. 2018 08:49

Len na zosíku mám tak blízko pri sebe terminály, že sa bojím skratu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 20. 12. 2018 09:10

Nemáš kabely s banánkama?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 20. 12. 2018 11:51

Mám, ale aj tak.

-- 20. 12. 2018 11:52 --

Každopádne, nebolo ani treba to tak zapojiť. Keď som káble vymenil, tak rozdiel bol veľmi počuteľný. Nešlo o žiadne nuansy vo zvuku, ale išlo o dosť zásadnú zmenu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 20. 12. 2018 13:01

můžu se zeptat,jaké kable jsi dal že tam byl rozdíl ?
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 20. 12. 2018 13:41

Mal som pôvodne dvojlinku Oehlbach Rattlesnake 2x6mm. Vzhľadom na prierez a to že polovica vlákien je postriebrená, myslel som si, že to bohato stačí (a bol som aj dosť káblový skeptik). No požičal som si ATOHM ZEF MAX a so všetkou vážnosťou som to po zapojení počúval s otvorenou pusou. Netušil som, že moje repro vedia hrať až tak dobre.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 20. 12. 2018 16:57

Hmmm, Zino, neviem, neviem, asi dobre, že si to tak nezapojil ako si pôvodne chcel, logicky by prúd tečúci do jedného kábla /napr.Oehlbach/ cez tie "propojky" medzi výškovou a stredobasovou sekciou tiekol aj do druhého kábla /Atohm/ a ďalej do siliča do vypnutého výstupu na repropár B, resp. opačne cez Atohm do Oehlbacha a do siliča do vypnutého výstupu A, a možno by sa nič nestalo, keďže ten druhý výstup na druhý pár repro by bol vždy vypnutý, sám som zvedavý či by to hralo, alebo by došlo k skratu, ale skúšať to nebudem ... :-)

Len trocha teórie, ale podloženej trochou praxe :hm :-) , takže berte to s rezervou, nakoniec Zino môže napísať ako to počuje on /okrem otvorenej pusy atď. :D /, obecne hrajú postriebrené medené káble alebo čisto strieborné /jeden som počul ale bol to XLR prepojovací/ jasnejšie, výraznejšie výšky, alebo ako českí bratia hovoria "rozjasňují výšky", resp. hrajú trochu tenšie, nevýraznejšie basy, samozrejme záleží na konkrétnom kábli a konkrétnej zostave, no je to tak trochu alchýmia celé hi-fi.
Ale ešte by som chcel krátko Zino o tej tvojej kombinácii PMC a Oehlbach, teoreticky sa to k sebe vôbec nehodí, keďze PMC sami o sebe dosť zvýrazňujú výšky /toto nie je teória ale fakt, sám som počul 3 rôzne modely od PMC a bolo to tak na hrane, pre mnohých už asi za čiarou/ a postriebrený Oehlbach väčšinou tiež opisujú ako jasný vo výškach.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 20. 12. 2018 23:32

Ako to počujem? Pokúsim sa opísať rozdiel. Zvuk sa výrazne prečistil. Teraz mi Oehlbachy prídu ako bez života, zahuhlané, také utlmené - deka. ATOHM veľmi, naozaj veľmi veľmi vylepšil rozlíšenie a priestor. Pozadie je vyslovené tmavé, priestor presahuje izbu, je to ako v hale a v tom sú jednotlivé tóny skladieb a nástroje veľmi zreteľné rozlíšené. Nič sa nezlieva. Je to vzdušné, veľmi vzdušné. Napriek tomu ale všetko dostalo aj objem, je to melodickejšie, plnšie ale nenásilné, veľmi uvolnené. Basy majú kontúry, veľmi rýchle. Je to radosť počúvať. V budúcnosti plánujem vymeniť zosilňovač za delenec (preamp + koncový). Ak tento zvuk čo už teraz mám pôjde ešte ďalej zlepšiť, tak ja sa asi naozaj budem čo sa repro týka blížiť k mojej konečnej. Lebo neviem čo by toto nejak extra predbehlo. Tie PMC sú úžasné repro. Mne veľmi sadli. Mám ich myslím druhým rokom? A nedokázali ma ani raz prestať baviť. Ani náznakom. Čokoľvek im pustím, všetko žerú, akýkoľvek štýl. Úžasné repro.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 21. 12. 2018 07:38

zajímavá zkušenost. :hm ;-)
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků