Dávková konverzia MPEG-4 do MPEG-2

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NeznalyLaik 11. 10. 2018 23:07

Zdravim vsetkych,

prosim o radu. Zdedil som riesenie, v ktorom sa vytvara zaznam televiznych stanic z vysielaneho streamu. TV stanice sa online streamuju vo formate .TS (MPEG-2) aplikaciou DVB Dream. Zaznamenane subory sa priebezne spracovavaju kvoli znizeniu kapacity na nizsiu kvalitu (vytvara sa AVI format v rozliseni 192x160 resp. 192x144, zvuk 24 kHz, tok 24 kbps). Realizuje sa to pomocou VirtualDub 1.9.9 a dalsich aplikacii (ProjectX.jar 1.7.0_51, AviSynth 2.5). Cele riesenie bezi na Windows XP.

TV operator presiel s niektorymi TV stanicami z formatu MPEG-2 na MPEG-4. DVB Dream to zvlada a streamuje bez problemov dalej. Vytvarane .TS subory su vsak zaznamy v MPEG-4 formate, predpokladam. Dalsie spracovania (vo VirtualDub) prestalo fungovat - je zalozene na spracovani MPEG-2.

Vedeli by ste poradit, aku upravu urobit, aby riesenie nadalej fungovalo?

Zamyslal som sa nad obidenim problemu spätným prekonvertovanim MPEG-4 do MPEG-2 a "podhodenim" takto vytvorenych suborov terajsiemu rieseniu. Problemom je vsak:
1. Nenasiel som softver pracujuci na paramerickom davkovom spracovani bez zasahu obsluhy (bez manualneho zadania vstupu, vystupu a startu konverzie).
2. Cas spracovania je velmi dlhy, priblizne rovnajuci sa realnemu nahravaniu MPEG-4.

Vopred dakujem za pomoc.
NeznalyLaik
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků