Jak doladit zvuk v KODI

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 21. 7. 2018 13:22

Ahoj,
prosím o radu ohledně zvuku pro KODI.Mám krabičku Beelink na kterou mám napojené Sony MDR-DS6500.
I přesto, že lze na základně sluchátek přepínat mezi Cinema, Game atd, tak stále to není ono.
Dlouho jsem je ted neposlouchal a když jsem je dnes zapl (používám pouze na filmy top kvality-remuxy atd.), tak mi to vůbec nesedělo.Cinema mód je dobrý, ale chtělo by to trochu zesílit mluvení atd.
Dá se to nějak poštelovat?Nějaký ekvalizér pro KODI... nebo já nevím co.
Díky
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod f1sker.com 21. 7. 2018 15:24

ked si do googlu zadal "kodi equalizer plugin" nenaslo ti nic ?
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 21. 7. 2018 17:13

Našlo, já jsem spíše doufal, že mě někdo zkušený nasměruje na jeden program a poradí mi co s tím.Každopádně jsem našel XBMC audio mixer.Stáhl, rozbalil, dal na flešku ale v Beelinku se mi nic neukazuje.
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 21. 7. 2018 19:26

Máš je napojené optickým kabelem?
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 7. 2018 20:05

Vidim, ze sa tym stale trapis a to sme si toho popisali v SZ celkom dost. Zaklad je, ze ti do tych sluchatiek MUSI ist zakodovany zvuk cez opticky kabel (to zistis tak, ze ti svietit jedna z tych 3 cervenych diod vpredu, prip. aj dve naraz). Ja mam na tych istych sluchatkach prepinace v polohach: Digital/OFF (bez modu)/ON (compression). So zvukom som spokojny, samozrejme len pri filmoch, na hudbu to nie je.
Tie pluginy ako EQ k zvuku su ti k tymto sluchatkam na nic.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 21. 7. 2018 20:25

Pluginy do Kodi se nerozbalují..........
Pokud má koncovku ZIP,tak to je rovnou instalační soubor.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 22. 7. 2018 08:38

eevil píše:Máš je napojené optickým kabelem?

Ano mám

-- 22. 7. 2018 09:46 --

_daRK píše:Vidim, ze sa tym stale trapis a to sme si toho popisali v SZ celkom dost. Zaklad je, ze ti do tych sluchatiek MUSI ist zakodovany zvuk cez opticky kabel (to zistis tak, ze ti svietit jedna z tych 3 cervenych diod vpredu, prip. aj dve naraz). Ja mam na tych istych sluchatkach prepinace v polohach: Digital/OFF (bez modu)/ON (compression). So zvukom som spokojny, samozrejme len pri filmoch, na hudbu to nie je.
Tie pluginy ako EQ k zvuku su ti k tymto sluchatkam na nic.


Ahoj Darku, já vím že ano, jenže já promazal zprávy a už si nejsem jistý jco všechno jsme tam řešili.
Měl jsem to nastavené stejně jako ty, ale ted jsem na to šáhl po x měsících, protože marodím a prostě mi to přišlo jako kdybych najednou poslouchal jiné sluchátka.
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 22. 7. 2018 14:48

Tak jak píše _daRK. Input - digital, bez modu a compression jen zesiluje zvuk, tak to je na tobě. Ještě bys měl ale mít poladěný výstup přímo v KODI a v samotném multimediálním centru v androidu. Já vím, že jsem se s tím chvilku trápil, aby to fungovalo...
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 22. 7. 2018 15:54

A jak to máš prosímtě poladěné ty?Můžeš mi udělat třeba fotky?
https://ctrlv.cz/
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 22. 7. 2018 17:37

V androidu v nastavení digitálních zvuků musíš mít nastaveno průchod SPDIF. Pak v KODI v nastavení systému /zvuk povolit průchod zvuku. A ještě že přijímač je kompatibilní s DTS apod. Mělo by to pak fungovat správně.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 22. 7. 2018 17:42

Jo tohle... tak to mám.
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 22. 7. 2018 17:58

Tak by ti to mělo normálně fungovat. To nastavení módů na základně je dle mého funkční pouze při připojení analogem. Na optiku by to nemělo mít žádný vliv.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 22. 7. 2018 18:10

Já neřeším, že mi to nefunguje ;-) .Ony hrajou skvěle.Jen prostě žádný z módů na základně sluchátek není to pravé ořechové.Teď jsem doma a mám na ně čas a nejvíce mi sedí ten Cinema mód.
Basy jsou hutné, prostorový zvuk super ale chce to prostě ten prostor doladit.Třeba hlasy mi přijdou jakoby z dálky atd.
O tohle mi jde.
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 22. 7. 2018 19:13

Ok, já myslel, že to nefunguje. Já to mám nastavené, jak jsem psal. Takhle mi to vyhovuje, basů by občas mohlo být více, ale to jsem věděl už z recenzí...
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod slay 29. 11. 2018 10:15

eevil píše:V androidu v nastavení digitálních zvuků musíš mít nastaveno průchod SPDIF. Pak v KODI v nastavení systému /zvuk povolit průchod zvuku. A ještě že přijímač je kompatibilní s DTS apod. Mělo by to pak fungovat správně.

Kde najdu v androidu nastaví digitálních zvuků abych mohl nastavit průchod SPDIF.
Diky
slay
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků