Prehravac pro android

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 18. 7. 2018 22:38

Jaky prehravac pro Android byste na telefon doporucili?
Mam Foobar2000 i HibyMusic, ale moc mi nevyhovuji. Je to mozna kravina, ale oproti nainstalovanemu prehravaci mi vadi to, ze na vypnute obrazovce neni ovladani prehravace. Staci jen preskakovani skladeb a pausa/play.
Diky za rady
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod axton 20. 7. 2018 22:02

Ahoj. Myslím že tohle by měl zvládnout Poweramp.
Když najedeš v nastavení do VZHLED A CHOVÁNÍ,pak vybereš OBECNÁ NASTAVENÍ a potvrdíš NEVYPÍNAT OBRAZOVKU.
Při zamknutém telefonu stačí jen 2x kliknout na displej a tebou požadované funkce se zobrazí.
Na mém Xiaomi redmi note 4x global to spolehlivě funguje.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod kubino 21. 7. 2018 07:44

Používám Music Folder Player a tohle umí.
kubino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 7. 2018 19:54

Tou "vypnutou obrazovkou" predpokladam myslis skor zamknutu obrazovku, lebo na vypnutej asi nebudes ovladat nic. Ak by si ju nechal stale zapnutu, baterku mas za chvilu vybitu. Z prehravacov, ktore prehravaju na zamknutej obrazovke asi vacsina, z tych lepsich pozri Neutron Player, USB Audio Player, prip. Poweramp, N7 player.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 21. 7. 2018 20:15

Presne, zamknutou obrazovku mam na mysli.
Mam telefon v aute napojeny na repraky a potrebuji preskakovat skladby.

Foobar i Hiby si lidi chvalili z pohledu zvuku tak jsem je zkusil, ale nechci v aute bourat :-)
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 7. 2018 21:11

Tie prehravace vsetky hraju cca rovnako, pokial ide zvuk cez samotny android cez kabel alebo obycajne BT do auta. Vyssiu kvalitu zvuku by si ocenil ak by si to prehnal cez externu zvukovku cez OTG, prip. ak mas niektory z podporovanych telefonov, USB Audio player Pro vie obist limity androidu a hra aj bez ext. zvukovky obstojne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 22. 7. 2018 08:16

Používám USB audio player pro a jsem happy. Funguje i s Tidalem, funguje s OTG kabelem do Mojo i přes Bluetooth. Neumí se sice připojit na cloud Microsoft Onedrive, ale když stáhnu z Onedrive alba v Cloudplayeru do telefonu, tak ač jsou po stažení zahashovaná, tak je USB audio player najde tj. zařadí do knihovny a přehraje. Tím pádem umí všechno. A hlavně u Tidalu s Vodafone music passem používá ta data z music passu.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 3. 2019 14:09

Neviete o nejakom prehrávači pre Android, ktorý by zvládol prehrávať/posielať súbory zo zosharovaných sieťových diskov (PC, NAS, ale nie DLNA) do Chromecast Audio a podporoval by aj CUE sheet?
Skúšal som ich viacero, vačšina dokáže buď prehrávať zo sieťe, alebo podporuje Cast a tie, čo zvládajú obe funkcie, nepodporujú CUE sheety - napr. VLC player.

Pripojil som si chromecast audio k DAC/Ampu aby som nemusel zapínať PC, keď chcem počúvať hudbu, ktoru mám na sieťových diskoch, ale nepodarilo sa mi zatiaľ nájsť ideálny android prehrávač.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 3. 2019 14:34

Priamo zo zdieľanej samby vie prehrávať USB Audio Player Pro, tuším aj Neutron by mohol zvládnuť cue, ten určite priamo podporuje chromecast audio. No veď ale do chromecast audio vieš preposlať zvuk z čohokoľvek, nie?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 3. 2019 15:55

USB Audio Player Pro nevie cast, Neutron nevie normálny folder play zo siete :( Potrebuje na začiatku oskenovať adresár, a skenovanie sieťoveho adresára je pomalé a sekne sa mi pri 150-200 skladbách.
Cez mirroring viem dostat zvuk do Chromecastu aj z USB Audio Playeru, ale bol by som radšej, keby mal prehrávač natívnu podporu Chromecastu...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 3. 2019 16:13

Tie problémy so scanom foldrov na sieti je fakt zdĺhavé, lebo on si musí naplniť knižnicu, na rozdiel od UAPP. To seknutie po par stovkach súborov bolo u mňa spôsobené necitatelnymi súbormi, ked som ich vymazal, už to šlo. Len uz nepamätám, ako som ich identifikoval :) Inak veľa ďalších prehrávačov, co prehráva z NASky a zároveň ma kvalitný výstup, som nenašiel. Ale to bolo cca 1,5r, keď som intenzívne hladal.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 10. 3. 2019 16:44

Mám za to že v Neutronu normálně jde přehrávat složky z NASu, dokonce mám pocit že to jde i bez skenování. Už si ale nepamatuju jak :D
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 3. 2019 17:05

To sa mi nepodarilo... Možno, pokial ti beží na NASe DLNA server a máš tak zindexovanú všetku hudbu. To však predpoklada, že ten DLNA server máš a že máš poriadok v ID3 tagoch - a to ja veľmi nemám :)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 3. 2019 17:29

DLNA ma v sebe možnosť prehrávať cez foldre, využívam vlastne len túto možnosť (tiež nemám ambíciu opravovať tagy). Indexaciu robi NASka, na pozadí. Neviem, v čom máš problém konkrétne, ale prave Synology si s tým vie dobre poradiť.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 11. 3. 2019 22:04

Už to viem :) Každopádne som nechcel zatazovat moj NAS. Je starý, malá pamäť a pomalý procesor. Inštalácia nejakej aplikácie trvá aj 5 minút. Ale nainštaloval som Media Server, a nechal zindexovať všetky audio súbory. Robilo to minimálne 5h, potom som musel ísť preč, tak neviem, kedy to skončilo :)
Na PC mám JRiver Media Center a tam treba Folder view pri DLNA pridať v nastaveniach DLNA servera, defaultne tam nie je.
Ale už to chodí aj z NASu a aj z PC, ked je Jriver MC zapnutý. Ak poopravujem ID3 tagy, budem moct použivat aj ine zobrazenia, ako sú adresáre...
Ale zbytočne veľa práce okolo toho, stacilo by mi jednoduché prehrávanie zo sieťe cez smb.

Na telefóne budem pravdepodobne používať aplikáciu HI-FI Cast. Je jediná, ktorú som našiel, ktrorá dokáže gapless prehrávanie cez Chromecast...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků