Horší akustika s akustickými panely...

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod davek183 27. 6. 2018 19:25

Zdravím,

před nějakou dobou jsem koupil 5 zvukově-izolačních panelů (zhruba 1,2x 0,5x 0,1m), nevím už co to přesně bylo za výrobce ale je to izolace ''do zdi'' a speciální typ na tlumení hluku. Mám relativně velký obývací pokoj, hlavně strop je vysoko, starý byt v Praze na Vinohradech.
Chtěl bych se zeptat jak je možné, že mi s nimi zvuk přijde horší? Zkoušel jsem jich všech 5 rozmístit po zdech (jen opřené na něčem vyšším, zatím je nemám jak připevnit samotné na zeď), a výsledný zvuk mi přijde vyloženě horší, popsal bych to jakoby nudný. Čekal jsem ve zvuku rozhodně například více detailů, pevnější zvuk atd. Zkoušel jsem to například i s jenom jedním panelem. Čemu nerozumím je že dříve jsem zkoušel natáhnout jednoduchou tenkou molitanovou matraci přes zeď, a zvuk se stoprocentně zlepšil.
Říkal jsem si že to může být třeba tím, že ta místnost má dost velký dozvuk kolem 2kHz (co jsem zkoušel), a moje reproduktory mají právě propad v tomto pásmu, takže se ta výsledná charakteristika vyrovná a zní to lépe bez panelů.

Díky za odpovědi :)
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 28. 6. 2018 06:35

Neviem čo to máš za panely. Ale existuje viacero druhov. Na odhlučnenie sú izolačné panely, určené do steny - tie neriešia akustiku ale eliminujú prechod zvuku cez steny. Napríklad ak ti vadí hluk od susedov a pod.

No a na akustiku potom existujú zasa difúzory a absorbéry. Difúzory rozptylujú zvuk do všetkých strán alebo ako sa povie rozbíjajú. A tým zlepšujú akustické vlastnosti. No a absorbéry zvuk pohlcujú, teda eliminujú odrazy.

Z toho čo píšeš, máš izolačné panely, no a tie neriešia akustiku v miestnosti.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davek183 28. 6. 2018 15:48

Co jsem si zjišťoval tak izolační panely se prý také dají použít jako absorbční (prý jsou to ty nejúčinnější), jenom vypadají blbě. Teď posledně jsem právě ještě koupil na zkoušku 1x1m klasickou jehlanovou akustickou pěnu, a výsledek byl stejný jako s tím předešlým.
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 28. 6. 2018 16:23

Potom je tu ešte jedna možnosť. Akustika v miestnosti pôsobila na výsledný zvuk tak, že sa ti to vlastne páčilo viac ako samotný zvuk tvojich repro. Čo máš za repro?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků