Obývací audio poslechovka

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 26. 6. 2018 21:59

Ahoj všici,

dělám rekonstrukci celého bytu a za chvíli se dostanu k obýváků, ze kterého bych chtěl udělat slušnou poslechovou. Už mám udělaný jeden pokoj, kde jsem udělal podhled do kterého jsem nasoukal 60mm minerální vlnu a celé jsem to vzduchově utěsnil. Mělo by to to prý fungovat jako rezonanční/membránový absorbér. Spíš jsem to dělal jako odhlučnění od sousedů, jestli to pomůže i zvuku, tak tím lépe.
Nicméně tak stejně to chci udělat v obyváku.
Sadrošový podhled s 60mm minerální vlnou, sádrové omítky a celoplošné lino s filcem budou jako základ. Za gauč a TV plánuju dát DIY akustické panely podle potřeby. Dvě velké minerální akustické desky s vysocesvítívýma LED příjdou na strop. Na stěnu u pravé bedny DIY levitující knihovnička:). Nalevo pod okny bude stůl a židle, které snad budou mít difuzní vlastnosti jako knihovnička. Jinak bude v obýváku plno kytek, které snad taky pomůžou rozbít zvuk.
Měli by jste ještě nějaký tip co by mohlo akustice pomoct?
Hodili by se mi taky nějaké tipy na elektroinstalaci, co by bylo dobré udělat aby zesík a audioMalina měly ty nejlepší elektrické podmínky.

Zatím valím na audioMalině, zesík tesla TW44 a bedny tesla ARS821. Až bude všechno hotovo tak mě čeká upgrade jak beden tak zesíků. Vzhledem k tomu, že si celý byt budu dělát sám, tak ušetřím plno peněz, za které si pak udělám velkou audio radost. Mám se spíše koukat po sloupech nebo po nějakých regálech? Za regály bych asi volil elfton Vigo na stojanech, za regál by se mi líbily polk audio S55 jak tu jeden člen doporučuje. Prvně to všechno zkusím naladit na tesličky a uvidím jak to bude fungovat.

Díky za rady:)
Přílohy
34743667_1692208497481219_8470530322168020992_n.jpg
Bez názvu.png
Pixxel
Mírně pokročilý

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků