Odhlučnění prostoru

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petercz 1. 6. 2018 13:05

Nevím jestli to sem úplně patří, ale určitě vás tu bude dost kdo si zařizoval třeba poslechovou místnost a bude mít zkušenost a materiálama, umístěním atd...
Jde mi o odstranění ozvěny z chodby/schodiště z třípatrového domu (přirovnal bych ji k paneláku), nejsou tam žádné koberce apod. takže si to dokážete představit, velká ozvěna a všechno mluvení je slyšet ven. Neřešil někdo něco podobného? Pravděpodobně umístit na stěny, do rohů... tlumící pěnu, ale potřeboval bych poradit co, jak, kam...
petercz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 1. 6. 2018 19:30

Mrskni na zdi koberce. Nemusí být kusové. Stačí normální, případně je oentlovat. Nebo jsou i samolepící.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 1. 6. 2018 22:53

Asi ve dvou třetinách tohohle článku odhlučňují právě schodiště:
https://www.perlikprojekce.cz/2013/05/j ... ucnit-byt/
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 2. 6. 2018 10:53

Ja aktuálne riešim podobný problém. Chcem si akusticky upraviť izbu. Vzhľadom na dispozíciu izby a vzhľadom na rôzne obmedzenia, nemôžem dať do izby nejaké koberce alebo závesy a pod. No a tak chcem akusticky zatlmiť celý strop. Chcem aby kompletne pohlcoval odrazy. A zistil som, že také úplne jednoduché to nie. Predstavoval som si, že kúpim nejaký materiál, ktorý jednoducho nalepím na strop a je vymaľované. Lenže čím viac o tom hľadám info, tým viac narážam na to, že internet je plný babských rád, ktoré sú mylné a zlé. Preto teda chcem odborníka, ktorý to urobí. Mám predstavu, že si nájdem firmu ktorá príde, pozrie sa na problém, navrhne riešenie a po dohode ho aj zrealizuje. Vedeli by ste mi niekoho takého odporučiť?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david-g 2. 6. 2018 12:50

KEF, Hegel, Denon
david-g
Junior

Odeslat příspěvekod petercz 2. 6. 2018 16:47

Díky za tipy, koberec by asi bylo nejsnažší řešení, ale jak to udělat aby to i esteticky vypadalo... představoval jsem si právě něco jako ve článku od Phenoma :tleskani

Obrázek
petercz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků