Vypálení Hi-res hudby (96khz/24bit) na bluray

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DavidDizzer 10. 3. 2018 15:48

Dobrý den.
Měl bych takový dotaz. Týká se to napůl lidí rozumící počítačům a zároveň hudbě a formátům hudby jako SACD, DVD-audio a podobně.
Z nejmenovaného zdroje jsem sehnal již několik Hi-res nahrávek, na které si potrpím. (hudba s 96khz/24bit) a podobně. Tyto nahrávky byly staženy buď pouze ve formě jednotlivých nahrávek (flac, wav), nebo ve formě DVD-audia.
Také někdo ze SACD vytvořil bluray a tímto směrem směřuje i můj dotaz:

Zajímalo by mě, jak vytvořit z jednotlivých wav nahrávek ve vysoké kvalitě bluray? Takto jsem totiž stáhnul spoustu nahrávek, které do formátu bluray určitě lze předělat, respektive určitě jde, když jdou stáhnout od uživatelů z nejmenovaného zdroje, ale oficiálně v takových formátech nevychází. Jelikož ale běžný bluray obsahuje právě video a obraz stopu v jednom - ve formátu ,,m2ts", nevím, jak to dotyční lidé, kteří to poskytují na nejmenovaných zdrojích ke stažení, dělají.

Ti, kteří znají bluray, určitě vědí, že jako ostatní disky (DVD, CD, DVD-audio...) mají svou specifickou strukturu složek s různými formáty a to z nich pak dělá plnohodnotný disk.

Takže stažené nahrávky (z té stránky) jsou tedy ve formátu m2ts, zkrátka jako na bluray, jenže jak to vytvořit? A celkově jak vypálit a vytvořit bluray disk právě z hi-res nahrávek? Přidávám několik screenů, jak to myslím, kdyby mi někdo nerozuměl.
Zkrátka bych rád vytvořil bluray disk z wav souborů, ovšem samozřejmě bluray disk má svou vlastní strukturu složek a formátů, které právě nevím, jak získám. Nějakým softwarem, který rovnou vytvoří hotový bluray?

Přidávám screeny, jak jsem stáhl například Shania Twain (tohle je uděláno ze SACD) ale to je v podsatě jedno. Když mohu udělat z wavu i DVD-audio, tak mohu udělat i bluray, otázkou je - jak?

Bluray obsahuje tedy složky BDMV a CERTIFICATE. Pokud rozbalím BDMV, jsou tam složky STREAM, PLAYLIST, CLIPINF, BACKUP - no a pokud otevřu ten STREAM, tak ten obsahuje jednotlivé soubory ,,obraz-zvuk" zkrátka jako na bluray. Všechny ty složky samozřejmě obsahují to, co obsahovat mají, jako na bluray disku, jen uvádím příklad, že ve STREAM jsou pak ty jednotlivé soubory jako na bluray disku - obsahující třeba menu s písničkami a pak to důležité ,,00005" - soubor všech hi-res nahrávek ve stereo a ,,00006" všechny nahrávky v multichannel (hi-res - 96/24). No všechny tyto soubory jsou ve formátu, který je právě na bluray, a to zmiňovaný m2ts. Zkrátka vše je totožné se strukutoru bluray, je celkem nepodstatné zmiňovat ostatní, každopádně můj dotaz zní, jak z takových wav souborů a celkově z jakékoliv hudby udělat přesně takto BLURAY disk?

Díky
Přílohy
STREAM.jpg
BDMV.jpg
složky.jpg
DavidDizzer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 3. 2018 16:35

Zadarmo a jednoducho pomocou programu AudioMuxer
http://www.surroundbyus.com/sbu/viewtop ... p=788#p788
https://www.videohelp.com/software/AudioMuxer

Za lacno a jednoducho - Cirlinca HD-Audio Solo Ultra v4.4
http://www.cirlinca.com/products.htm

A za draho a zložito pomocou profi BD authoring softvéru - Scenarist, Bluprint a pod. :)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidDizzer 10. 3. 2018 16:50

Díkyy... A něco s českou podporou?
Díval jsem se, že prý i NERO Burning Express dokáže vypalovat bluray disky a je česky, co na to říkáte? :)

Neříkám, že neumím anglicky, ale raději uvítám svůj rodný jazyk pro přehlednost ;)

A o nějakém softwaru na tvorbu DVD-audia, byste něvěděl? ;) Díky

-- 10. 3. 2018 17:00 --

Teď to zkouším pomocí toho NERO burning express, on je sice super, že dokáže vypálit bluray disky jak datové, tak běžné, ale u bežného bluray (disk BDMV) vyžaduje to formáty určené pouze pro bluray:

cituji: ,,Do příslušné složky v kompilaci BDMV lze přidat pouze odpovídající soubory Blu-ray
\BDMV\index.bdmv
\BDMV\MovieObject.bdmv
\BDMV\PLAYLIST\*.mpls
\BDMV\CLIPINF\*.clpi
\BDMV\STREAM\*.m2ts
\BDMV\AUXDATA\sound.bdmv
\BDMV\AUXDATA\*.otf"

No a samozřejmě když vkládám ty wav soubory, napíše to tohle, jenže wav soubor nevím jak mám převézt na požadovaný formát ,,m2ts"? Poradíte?

Jde to vůbec? Jinak bych použil program jeden z vámi doporučených, rád bych nějaký ale fakt dobrý, přehledný a nejlépe česky.

-- 10. 3. 2018 17:11 --

Navíc teď jsem se díval na ten ,,AudioMuxer" a ten umí převádět do MKV. MKV ale není formát pro bluray disk, takže to pak jako bluray nemám jak vypálit.

Potřebuji to vypálit viz. můj celý popis do formátu bluray - tzn. s těmi složkami, zkrátka tak, jak to vytvořil daný člověk, od kterého jsem to stáhnul z dané stránky. M2TS nejlépe nebo jiný formát pro bluray. Jinak já to nemám přece jak vypálit jako BLURAY s MKV. Mkv není bluray formát. To bych musel vypálit zase jen jako datové bluray a to přehraji jen ve Windows, ale ne v běžném bluray přehrávači, ne?

Zkrátka třeba NERO burning express píše - cituji znovu: ,, Do příslušné složky v kompilaci BDMV lze přidat pouze odpovídající soubory Blu-ray
\BDMV\index.bdmv
\BDMV\MovieObject.bdmv
\BDMV\PLAYLIST\*.mpls
\BDMV\CLIPINF\*.clpi
\BDMV\STREAM\*.m2ts
\BDMV\AUXDATA\sound.bdmv
\BDMV\AUXDATA\*.otf ", takže MKV tam není a tím pádem bych to taky nemohl vypálit jako bluray, ne?
DavidDizzer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 3. 2018 17:36

O ničom CZ/SK určenom na vytváranie Bluray, DVD alebo mkv s Hires audiom neviem. Audiomuxer a HD-Audio Solo Ultra sú určené špeciálne na to a preto sú najjednoduchšie. Všetky ostatné postupy budú zložitejšie.

m2ts z wav súborov vytvorí napr tsmuxer, Ale ten je tiež v angličtine a čo s tým m2ts potom budete robit? Pretože potrebujete vygenerovať aj tie ostatné súbory z BD štruktúry. tsmuxer vie vytvoriť aj Bluray struktúru, ale neda sa tam vytvoriť videostopa s napr. obalom albumu, alebo nazvom pesnicky. A nemám odskúšané, ako to bude BD prehrávač prehrávať, keď tam bude chýbať videostopa a či sa to bude tváriť ako BD disk s viacerými skladbami medzi ktorými sa bude dať prepínať šípkami a pod.

Pokiaľ sa vám nepodarí zvládnuť jednoduchý AudioMuxer, tak na výrobu DVD-A rovno zabudnite. To je oproti tomu ako práca raketového inžiniera :D A to nehovorím o tom, že na vytváranie DVD-A už nič oficiálne neexistuje. Existoval software od fy Minnetonka http://www.minnetonkaaudio.com/products ... der03.html, ale nebol vobec uživatelsky prijemný, audio sa muselo predtým konvertovať do MLP formátu, v ktorom je na DVD-A diskoch uložené a vytvorenie DVD-A vyžadovalo preštudovanie manuálu, nakoľko program nebol vôbec intuitívny. Ale to platí pre všetky profi autoringové programy na vytváranie BD, nepoznám ani jeden s uživateľsky príjemným prostredím a ich používanie vyžaduje naozaj veľa vedomostí.

-- 10. 3. 2018 17:37 --

Audiomuxer vytvori MKV a ked označíte policko export a z menu vyberiete napr Bluray, vytvori vám aj ten
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidDizzer 10. 3. 2018 17:57

No, je zajímavé, že tomu danému člověku, který poskytuje na stažení tyto BLURAY audia ve vysoké kvalitě, to zvládá, má tam i menu a všechno a zřejmě to nebude nic složitého, jen vědět jak a co použít.

No vy jste řekl, že Wav převedu do MKV pomocí Audiomuxer, jenže MKV zkrátka na bluray nevypálím jako opravdové bluray - do bluray struktury. Ptáte se mě, co pak budu dělat s případným m2ts, no to, abych to vypálil jako bluray disk s bluray sturkuturou přece. MKV na bluray jen tak nevypálím, protože to není formát na bluray sturkutru. Kdybych chtěl MKV vypálit, musel bych ho nejprve asi převést pomocí DVD fab do bluray stuktury (BDMV a m2ts) ,,prý".

Nevím, zda si rozumíme, ale přidal jsem screeny, jak přesně bych to chtěl udělat. Tzn. je jedno jestli už SACD nebo jen WAV zkrátka vypálit jako bluray s bluray strukturou, přesně tak, jak jsem je stáhnul od uživatele ze zahraniční nejmenované stránky. (torrenty) - takže to jistě jde udělat, když jsem to tak stáhnul, někým vytvořené.

CO se týče vaší poznámky na DVD-audio, mám na něj program a DVD-audio je hračka, jen nahraji Wav soubory a vytvoří se mi DVD-audio, takže opravdu žádný raketový inženýr na to není potřeba.

Takže nevím, zda jste mi porozuměl, ale chtěl bych vypálit zkrátka wavy a jiné nahrávky (SACD)... na bluray přesně tak, jak jsem to stáhnul pomocí torrentů (takových souborů v bluray je spousta) a viz screeny, jak to vypadá - zkrátka jako běžná struktura bluray disku.

Takže asi nevíte? Já taky ne :(
DavidDizzer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 3. 2018 19:28

To ste asi vytvoril Audio DVD a nie DVD-A, medzi tým treba rozlišovať. DVD-A bol konkurenčný formát k SACD ktotý vyžadoval špeciálne DVD-A prehrávače. Ale zakapal a už viac rokov žiadne nové DVD-A disky nevychádzajú.

Priznám sa, že screenshoty som nepozeral - tá Shania Twain je kopletný BD disk a ten nie je problém napáliť na Bluray disk nejakým softverom, napr ImgBurn.

Asi by sa bolo najlepšie opýtať dotyčného, čím tie BD disky vytvára. Ak sú aj s menu, tak okrem profi softvéru na vytváranie Bluray diskov ako Scenarist, Adobe Encore a pod. by mal dokázať menu vytvoriť napr. DVDFab Blu-ray Creator alebo TMPGEnc Authoring Works, Sony DVDArchitect. Nič z toho však nie je zadarmo. Free je MultiAVCHD - tam sa dá tiež vytvoriť menu na Bluray disku, ale to je svojou zložitosťou program pre masochistov...
Takéto autoringové softvéry vam potom z naimportovaných súborov vytvoria celu štruktúru BD, aj so všetkými potrebnými súbormi. Ak chcete mať na jednom Bluray disku viacero audio albumov, autoringovému softveru sa nevyhnete, lebo budete potrebovat uvodné menu, aby ste si mohli vybrať, čo chcete prehrať.

Ešte k tomu Audiomuxeru - ako prvú máte možnosť Mux to DVD alebo MKV a keď označíte aj Export - označené červeným - vytvorí sa aj Bluray štruktúra s m2ts aj ostatnými potrebnými súbormi. Tá sa dá potom napáliť na disk. Tá nemá s tým mkv nič spoločné, to len program dokáže vyexportovať dva rozne formáty naraz. V tom pravom okne si viete pridať obrázky, ktoré sa budú zobrazovať pri jednotlivých trackoch a potom sa tiež dá nastaviť aj zobrazenie názvu skladby.

Amuxer.png

Top menu alebo kombináciu viac albumov na jednom Bluray disku však nezvláda. Slúži na vytvorenie Bluray alebo DVD disku, ktorý strčíte do prehrávača a on začne hrať.

Ja som sa s tým zaoberal pár rokov dozadu. Mal som BD - SACD - DVD-A prehrávač, ale pokazil sa a dalsi už nemám a prehrávam z PC. Na Bluray diskoch mám nejakú zálohu, aj hudbu, ale napálenú ako dáta alebo kompletné koncerty ktoré vyšli na Bluray. BD alebo DVD-A disky pre prehrávač som už dávno nerobil. Bolo s tým dosť roboty a pustiť to z pc je pre mňa pohodlnejsie, ako strkať disky do prehrávača ;-)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidDizzer 10. 3. 2018 19:40

Ne, vytvořil jsem DVD-audio, nemusíte mi vysvětlovat, jaké jsou rozdlíly mezi jednotlivými disky :). Vytvořil jsem DVD-audio, obsahující multichannel (vícekanálový zvuk). Pomocí programu HD-Audio Solo ultra, ale rád bych lepší, přehlednější a za chvíli za něho budu muset platit. Takže říkám správně, že jsem vytvořil DVD-audio. Audio DVD není pro mě dostačující kvalita.

Jojo shania twain je komplet bluray disk, ale vytvořený právě ze SACD. Takže určitě lze vytvořit i z jakýchkoliv nahrávek Hi-res, nejen SACD, právě takovýto bluray - když to dotyčný vytvořil, tak to asi LZE!

Zkusil jsem mu napsat, ale jestli znáte torrenty, tak víte, že tam je to trochu složitější s komunikací, zkrátka jen stahujete nějaké soubory z více zdrojů až to nakonec stáhne jeden kompletní ,,soubor".

Napadlo mě jak jste říkal, že z WAV mohu udělat MKV pomocí toho programmu AudioMuxer či jak a následně jak budu mít vytvořený MKV, tak leda ten MKV pak v DVD fabu vložit a vytvořit z něj bluray strukturu a tím pádem pak vypálit na Bluray disk. Takže v podsatě tři cesty WAV -> MKV -> Bluray struktura a bluray disk. Pokud vůbec lze z Wav udělat MKV?

Popravdě by to bylo nejjednoduší jednou cestou, a to: Vytvořit přímo z WAV (nebo jakékoliv nahrávky a formátu zvuku) rovnou bluray formát (m2ts). Nevíte, zda existuje nějaký software, který jednou cestou převede zvukový formát na obraz-zvukový formát (m2ts)?

To by totiž vyřešilo celý problém, a z wav vytvořeného na bluray formát (třeba ten m2ts) by pak už stačilo jednoduše vypálit třeba v tom NERU jako bluray disk.

Říkám, celé to není složité a věda, jen třeba najít patřičné softwary a převaděče formátů, tvorby disků atd. Věděl byste o něčem takovém co jednou cestou převedu zvukový formát (wav) na bluray formát (m2ts)? Nebo bude fungovat ta první zmiňovaná metoda, které bych se raději oproti té přímé, vyhnul - wav -> mkv -> bluray struktura a bluray disk.

díky
DavidDizzer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 3. 2018 19:50

To MKV nerieste, to vam audiomuxer vytvori a mozete ho hned vymazat...okrem toho vam vytvori este kompletný obraz Bluray disku, ak si to tam nastavite.
m2ts je len kontajner, v ktorom moze byt video a audio v roznych formatoch. Nevidim zmysel vytvarat z wav m2ts, ked vam budu chybat ostatne súbory z Bluray struktury. To nero bude podla mna vyzadovat kompletnu strukturu, nie som si isty, ci mu budu stacit m2ts subory - ale ak to chcete vyskusat, vytvori vam ich AudioMuxer v ramci vyexportovania Bluray struktury. Ale to som uz pisal aj predtym.

Edit 20:48
Pozeral som sa bližšie na HD-Audio Solo Ultra a možnosťami vyzerá veľmi dobre. Dokáže urobiť aj TOP menu, takže sa dá kombinovať viac albumov na jednom disku. Pri Bluray zvládne zapísať audio do 24/192kHz a pri DVD-video do 24/96kHz.
S DVD-A máte pravdu, vie ho zapísať, len audio je na disku ako nekomprimované LPCM a nekomprimuje ho do MLP, ako sa to robilo pri použití programov SurCode MLP Encoder + discWelder. Keby som si chcel vyrábať disky tak, ako pred 15 rokmi, asi by som tých 60€ obetoval. Je to jednoduchý program a dokáže všetko, čo treba.

Edit 21:25
Našiel som na nete zle referencie na support fy Cirlinca - po zaplatení mali problém poslať aktivačný kód, strašne dlho to trvalo, vyzerá to tak, že firma je v útlme. U nich by som kupoval asi len cez Paypal, aby som mal nádej na vrátenie peňazí, ak by bol s kódom problém. Tiež sa už asi nedajú očakávať nejaké updejty a opravy prípadných chýb...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidDizzer 11. 3. 2018 12:26

To MKV nerieste, to vam audiomuxer vytvori a mozete ho hned vymazat...okrem toho vam vytvori este kompletný obraz Bluray disku, ak si to tam nastavite.
m2ts je len kontajner, v ktorom moze byt video a audio v roznych formatoch. Nevidim zmysel vytvarat z wav m2ts, ked vam budu chybat ostatne súbory z Bluray struktury. To nero bude podla mna vyzadovat kompletnu strukturu, nie som si isty, ci mu budu stacit m2ts subory - ale ak to chcete vyskusat, vytvori vam ich AudioMuxer v ramci vyexportovania Bluray struktury. Ale to som uz pisal aj predtym.


Co vím, tak to NERO by právě mělo umět jen po přidání formátů bluray (m2ts) vytvořit složky a bluray strukturu, takže ty ostatní soubory a potřebná data do složek by se vytvořila. - tady jsem to právě nastudoval a díky tomu si nero ihned stáhnul - http://www.avnavody.cz/?sekce=vypaleni&stranka=vypbd a nebo určitě to nějak půjde jiným programem vytvořit bluray strukturu (tuším dvd fab).
S DVD-A máte pravdu, vie ho zapísať, len audio je na disku ako nekomprimované LPCM a nekomprimuje ho do MLP, ako sa to robilo pri použití programov SurCode MLP Encoder + discWelder. Keby som si chcel vyrábať disky tak, ako pred 15 rokmi, asi by som tých 60€ obetoval. Je to jednoduchý program a dokáže všetko, čo treba.


Ano, super. a to, že je audio na disku jako nekompromované LPCM a nekomprimuje ho do MLP vadí a je na škodu? Jedná se o nekomprimovaný a bezzrtrátový zvuk (formát), tak kvalita tím neutrpí, ne?

Našiel som na nete zle referencie na support fy Cirlinca - po zaplatení mali problém poslať aktivačný kód, strašne dlho to trvalo, vyzerá to tak, že firma je v útlme. U nich by som kupoval asi len cez Paypal, aby som mal nádej na vrátenie peňazí, ak by bol s kódom problém. Tiež sa už asi nedajú očakávať nejaké updejty a opravy prípadných chýb...


Ano, tak leda zkusit první firmě napsat, že bych měl zájem a zda nebude problém a po jejich odezvě ,,koupit".
Takže s tím programem nebude problém ani vytváření MENU s požadovanými písničkami atd.? Popravdě bude nejspíš anglicky, uvítal bych češtinu, ale lepší, než nic.

Nevíte, neznáte ještě nějaký program, který vypálí DVD-Audio, nebo bluray audio ve formátu, jak jsem přidával screeny (z toho torrentu)? Dotyčný vytvořil tak z toho SACD právě bluray.
Nemusí ten program umět DVD-audio i bluray, třeba jeden může umět to, druhý zase tamto :).

HD-Audio Solo Ultra je zatím jediné, co jsem našel docela složitě přes různé stránky. Určitě bude ale programů více, které umí, alespoň DVD-audio a určitě i bluray. Bluray si myslím, že je praktičtější a bude to umět mnohem více programů - jen které, že?
DavidDizzer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 11. 3. 2018 13:23

Vsak to Nero vyskusajte - ako som pisal, hudbu v m2ts dostanete z Audiomuxeru.

To že to nie je v MLP nevadí, len to zaberá trochu viac miesta.

Programy, ktoré dokážu pracovať s DVD-A sú uvedené tu https://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Audio

Na výrobu Bluray je viac programov, niektoré som uviedol vyššie, ale napr. DVDFab nevie naimportovať audio vo vysokom rozlíšení 24/192kHz a s tým môže byť problém aj pri iných jednoduchších programoch.
Všade na fórach odporúčajú AudioMuxer na Bluray, DVD alebo mkv a Solo Ultra na DVD-A a Bluray.
Solo ultra menu zvláda, pri importovaní audia do pravého okna je možnosť vytvorenia viacerých skupín - "Group" a do nich uložiť albumy - podla nich sa vygeneruje Top menu z ktorého sa dá na začiatku vybrať, ktorý album chcete prehrať. Na trial verzii sa to da vyskúšať.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fanousssek 28. 3. 2018 13:55

kuko61 píše:To MKV nerieste, to vam audiomuxer vytvori a mozete ho hned vymazat...okrem toho vam vytvori este kompletný obraz Bluray disku, ak si to tam nastavite.
m2ts je len kontajner, v ktorom moze byt video a audio v roznych formatoch. Nevidim zmysel vytvarat z wav m2ts, ked vam budu chybat ostatne súbory z Bluray struktury. To nero bude podla mna vyzadovat kompletnu strukturu, nie som si isty, ci mu budu stacit m2ts subory - ale ak to chcete vyskusat, vytvori vam ich AudioMuxer v ramci vyexportovania Bluray struktury. Ale to som uz pisal aj predtym.

Edit 20:48
Pozeral som sa bližšie na HD-Audio Solo Ultra a možnosťami vyzerá veľmi dobre. Dokáže urobiť aj TOP menu, takže sa dá kombinovať viac albumov na jednom disku. Pri Bluray zvládne zapísať audio do 24/192kHz a pri DVD-video do 24/96kHz.
S DVD-A máte pravdu, vie ho zapísať, len audio je na disku ako nekomprimované LPCM a nekomprimuje ho do MLP, ako sa to robilo pri použití programov SurCode MLP Encoder + discWelder. Keby som si chcel vyrábať disky tak, ako pred 15 rokmi, asi by som tých 60€ obetoval. Je to jednoduchý program a dokáže všetko, čo treba.

Edit 21:25
Našiel som na nete zle referencie na support fy Cirlinca - po zaplatení mali problém poslať aktivačný kód, strašne dlho to trvalo, vyzerá to tak, že firma je v útlme. U nich by som kupoval asi len cez Paypal, aby som mal nádej na vrátenie peňazí, ak by bol s kódom problém. Tiež sa už asi nedajú očakávať nejaké updejty a opravy prípadných chýb...


kuko61 Napsal jsem ti soukromou zpravu, chtel bych s tebou probrat nejakou drobnost ohledne audiomuxeru, pokud ti to nevadi, diky :-)
Fanousssek
Junior

Odeslat příspěvekod Matsonic 1. 2. 2020 16:09

Zdravim, zajimalo by mne jestli jste nekam pokrocili s tim Blu Ray.
DVD Audio jde, SACD-R take.
Na BRD mam zatim jen zalohovane veci co vysli na BR, ale vyrobit BRA se me zatim nepostestilo
Matsonic
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků