Tidal playlisty

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 1. 2. 2018 18:02

Připravil jsem pro vás 2 zajímavé playlisty pro Tidal:

Bowers & Wilkins top 50: Playlist jsem sestavil podle výběru alb roku společnosti Bowers & Wilkins. Držel jsem se výběru, upřednostnil jsem Tidal Masters, a byl-li k dispozici remaster, vsadil jsem na něj. To může být ošidné, ale bez porovnání originálů s remastery case by case to nepůjde rozhodnout. Mám za to, že Tidal remastery uvádí z nějakého konkrétního důvodu. Obvykle je tam dané album pouze jednou. Remaster je uveden pravděpodobně tehdy, když to navyšuje kvalitu původního alba. Je to domněnka, ale nemusí být daleko od pravdy.
https://tidal.com/playlist/1a5a27c0-e54 ... 71990cf328

Gramophone Awards 1977-2017: Playlist jsem sestavil podle seznamu alb klasické hudby oceněných časopisem Gramophone. Ne věrně, tam kde nahrávka chyběla jsem zvolil jinou (nejlepší možnou) nahrávku stejného díla. Tam kde nahrávka nechyběla, ale hudebně (nikoliv nutně technicky) byl k dispozici lepší záznam, upřednostnil jsem ten. Cílem nebylo udělat striktně playlist pro alba, která ocenili, ale playlist pro díla, jejichž přednes ocenili. Cílem bylo vybrat pro každé oceněné dílo nejlepší možnou interpretaci z pohledu hudebního, hodnotového. Sice je výběr subjektivní, ale v nejlepší dobré víře. Udělal jsem to tak přesně v duchu vyjádření jednoho recenzenta, který u jednoho z alb konstatoval, že nebude poslouchat nějakou ozvláštněnou verzi, když je k dispozici mistrovský kousek od jiného interpreta, který nové album převyšuje, a já jsem mu poslechem dal za pravdu. Cílem bylo mít v playlistu mistrovské kousky, a k oceněným albům pouze přihlédnout - inspirovat se. Více než polovina alb je přesně těmi, které byly oceněny, zbytek je subjektivním výběrem nejlepších na Tidalu dostupných alternativ prostě proto, že lepší alternativy jsou dostupné.
https://tidal.com/playlist/63a75d01-d5c ... 04171e4135

Enjoy.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 16. 9. 2018 10:00

Brožura k Gramphone playlistu
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků