Muž, který srazil hudební byznys na kolena

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 19. 1. 2018 20:24

Moje "guilty pleasure".Překlad příběhu chlapíka, který na přelomu tisíciletí dostal předčasně na internet téměř 20.000 hudebních alb. Zajímá vás, kde se braly všechny ty MP3 soubory, které jsme tenkrát stahovali z Napsteru a z FTP serverů několik týdnů před jejich oficiálním vydáním?

Autorem původního textu je Stephen Witt a jeho knížku How Music Got Free vřele doporučuji. Parádní čtení...
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Okmis 19. 1. 2018 22:17

Ahoj,
chápem Tvoje nadšenie, hlavne muzika bola iná a mala hlavu aj pätu.
Okmis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 20. 1. 2018 09:41

Pro mě osobně to tenkrát bylo spíš o té možnosti dostat se k hudbě, která u nás vůbec nebyla k sehnání (internet byl v plenkách) a to, že jsem měl možnost mít alba ještě před jejich oficiálním vydáním, byl velký bonus ;-) Kvalitu jsem tenkrát moc neřešil. Ono to ani nebylo moc dobře možné, když první MP3 přehrávače měli paměť 128MB. A co se týká hudby, i dnes se dělá dobrá a kvalitní hudba, ale je potřeba si ji najít. Mainstream je peklo :grr:
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků