Lepší obraz i zvuk nad ránem?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Herrer77 14. 10. 2017 06:34

Zdravím, už dlouhou dobu si všímám toho, že když se nějak dostanu k poslechu beden, nebo ke sledování TV vysílání pozdě v noci, resp. brzy ráno, tak se jakoby pročistí a zpevní zvuk beden a u DVB-T vysílání se zlepší i jinak nic moc obraz u HD i SD vysílání. Obojí je v mých očích a uších znatelný rozdíl. Předpokládám, že to souvisí s mírou zarušení elektrické sítě, ale jsem v tomhle naprostý laik, tak se nechci pouštět do hypotéz, proč se tomu tak děje a uvítal bych od problematiky znalých, vysvětlení a případné tipy, jak tomu zabránit, resp. jak pomoci tomu, aby to o tolik lepší bylo i ve dne :-)

Upozorňuji, že jsem si skoro jist, že nejde o nějaké subjektivní pocity, protože si toho všímám opakovaně a bez toho, že bych se na to soustředil. Prostě to přijde a ten efekt je tak znatelný, že nevěřím, že by to bylo způsobeno nějakými procesy uvnitř mé hlavy :-)

Jen pro pořádek - bydlím v cca 35 let starém rodinném domě, TV je LG 910V a repro KEF LS50W
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 14. 10. 2017 10:21

Mi se to stava taky, vecer obraz i zvuk na prd.
No ale rano uz trochu vystrizlivim, tak se to spravi ;-)
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 14. 10. 2017 10:36

To je stara znama vec. Trochu srovnat a zlepsit zvuk behem dne pomuze filtrace napajeni, stinene kabely, kdyz je chut tak samostatny privod k sestave od rozvadece. Kvalita napajeni a nachylnost k ruseni jsou znat uz i prumerne sestavy.
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 14. 10. 2017 11:29

kychtax: Dík. To jsou ale docela drahý hračky, co? Čistě hypoteticky, pomohl by mi např nějaký lepší pes? Momentálně to mám kvůli vzdálené zásuvce splácaný dvěma levnými.
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 14. 10. 2017 16:06

ja mam doma bigla a pozorujem skor horsi zvuk. Rusenie ked pes steka pri brane je tak 25.6 percenta. Tvoj pes rusenie zlepsuje?....hmmmm.. ;-)
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 14. 10. 2017 18:34

V pořádku, chlapci, tak jste se vyřádili. Jeden vtipnější než druhej. Myslím, že se celý forum chytá za břicha, jaký jste to kanóni s ostrovtipem takovým, že i Létající Cirkus musel přistát a rozdejchat to, ale k tématu se tu zatím vyjádřil jen kychtax ;)
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 16. 10. 2017 07:32

Prave ze to nemusi byt drahe. Zkusil bych na zacatek vymenit listu za neco takoveho:
https://m.thomann.de/cz/adam_hall_87470.htm

Lista je fajn, protoze nema zadne "blbosti" navic. Levnou filtraci, prepetovku, diody, spinace.. samozrejme, ze nema prepet. muze byt i urcite riziko.
Ale precti si schvalne hodnoceni na str. Thomana, pres 70..
Da se vzit i 8zas. verze. Ta uz ma spinac. Ja vzal 2x 4zas.
A stinene napajeci kabely taky nejsou za moc penez. Konektory, slusne koupis v cine uz za 2-4 stovky. Kabel napr. Tento:
https://www.conrad.cz/kabel-lappkabel-o ... aslobought

Kompletaci delam i ja, prilezitostne, kdyz nekdo potrebuje. Kazdopadne bych to nechal udelat nekym, kdo vi, co dela.

A takovy kabel a lista(y) vyjde treba na 2-3tisice komplet.

Myslim, ze to si k sestave muze dovolit kdokoliv. Na zacatek. Pak uz se da vymyslet co dal a zkouset filtrace. Samozrejme vetsina lidi si ale mysli, ze na napajeni nezalezi, dokud nezaziji to co Ty.. (viz komentare tady)
Ja jsem toho nazoru, ze slusne v sestave by melo byt reseni vsechno, vcetne napajeni. Tady je spousta sluchatkaru... kdyz vezmu svuj sluchatkovy retezec a pripojim ho k napajeni velke sestavy, kde mam isotek titan a dobrou kabelaz, rozdil slysim, a celkem zasadni.
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 10. 2017 08:07

Hmmm ... ja by som nehľadal príčinu iba v elektrickej sieti ... mne napríklad neskoro v noci hrá lepšie aj aparát, ktorý na sieť nie je vôbec pripojený ...
:hm
Obrázek
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 16. 10. 2017 11:15

samozřejmě, i třeba psychika může hrát roli. Všude je klid, člověk taky v klidu atd..
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 16. 10. 2017 13:56

Pořádný přívod je potřeba (lišta, kabel) ALE stínění kabelu je podle mě dobré spíše na to, aby z toho napájecího kabelu nelezlo rušení ven a nemohlo se indukovat třeba na špatně stíněném signálovém kabelu. Dále pak ani stíněný kabel ani sebelepší lišta neudělá vůbec nic se zarušením sítě.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 16. 10. 2017 17:37

Misakq zrovna nedavno jsem mluvil s panem, ktery kabel k sestave vedl kolem nejake vybojky/extra silneho svetla. Tomu to do sestavy rovnou hucelo, dle jeho popisu.. Zkusil vymenit kabel za masivne stineny a bylo to pryc. Takovych podobnych zkusenosti jsem si poslechl uz vic.
(A i na veldejsich specializovanych forech je v tom celkem shoda napr. Konstrukteru nebo zvuk. Techniku.)
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 16. 10. 2017 19:06

Jo, tak v nějakých případech to smysl mít může... ale ve většině domácností podle mě není běžný mít nějakej silnější zdroj el.mg. rušení...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 28. 10. 2017 14:29

Znovu zdravím. Zpětně díky kychtaxovi s misakqem za odpovědi.

Asi jsem se pitváním v "blbostech" zarouhal a nastal větší problém. Pravá bedna (řídící jednotka) začala při přehrávání, bez ohledu na zvolený vstup, jakoby chrastit. Při zapnutí a vypnutí klasicky cvakne zesilovač, to je OK, ale k tomu se přidal podivný zvuk, takové prasknutí z pravé bedny. Divné je, že to nedělá vždy. Dneska byl půl dne klid a hrálo to OK, aby to po zapnutí myčky (spojený obývák s kuchyní) zase začalo.

Ještě jedna věc... Před pár dny mi odešla zásuvka, kde byla myčka zapojená, tak jsem ji přes dalšího psa zapojil do stejné zásuvky, kde je i lednice. Zhruba v tu dobu to celé začalo...

Bedny jsem zatím odpojil, protože jsem s nimi hodně spokojen a nechci je vracet dřív, než si budu jist, že je chyba v nich.

Předem díky za rady
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T101 28. 10. 2017 15:42

Zdravím,

podobný problém se tu řešil http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1920&t=1249235&st=0&sk=t&sd=a&hilit=pra

Třeba by pomohlo ubastlit si něco takového.
Sám o tom uvažuji.
Kino : Onkyo tx-nr1007 - Focal Electra 1027 Be, CC700 S, 706S, SW 700 S
Stereo: Oppo 105D (Casea mod.) Audionet SAM G2 - Focal Electra 1027 Be
Head: Modi Multibit + Asgard 2- Mr Speakers Ether C Flow, OPPO PM-3
T101
Junior

Odeslat příspěvekod Herrer77 28. 10. 2017 16:52

Jasný, ale mně nejde do hlavy, že to doteď nějakých pár měsíců nedělalo. Všechno bylo v naprostém pořádku. Pořád se dost bojím, že je něco v ***** v elektronice těch KEFů...
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků