Žula pod repro - kde koupit?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 11. 7. 2017 16:41

Ahoj, chtěl bych si pod reproduktory dát žulové podložky a to především proto že se mi líbí, né že bych čekal zlepšení zvuku. Tak jsem dnes skočil do kamenictví a zeptal se kolik by stály dvě černé desky 30x42x2cm s jednou zkosenou hranou a celkem mě zarazilo že 5 až 6 000. Nějak jsem žil v domění že taková věc stojí do dvou tisíc za obě.. myslím že jsem to před léty četl na nějakém jiném fóru.. Tak bych se chtěl zeptat:

Máte někdo žulové podložky? Jestli ano: kolik stály a kde jste je vzali? (ideálně Praha a okolí)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 7. 2017 18:37

Před pár lety jsem kupoval desku pod zesilovač 20x25x2cm z Blatenské žuly s broušenými a leštěnými všemi čtyřmi bočními hranami i horní stranou asi za 1 000,- a to včetně dopravy, protože jsem si ji nechával poslat přepravcem.
Kupoval jsem tady: http://topgranite.cz/

5 000,- až 6 000,- je fakt dost přestřelený, řekl bych. To bych tedy nedal.
anonymni

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 7. 2017 14:26

Já kupoval tyhle z OBI, 140 Kč/ks. Flexou jsem je zkrátil na potřebnou dýlku a slepil dvě k sobě, aby základna byla těžší.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 7. 2017 05:53

Kus žuly musí umět dodat každej kameník - spíš bude problém kdy a za kolik. Pro měřicí účely v jedný z minulejch prací byl pořízenej stůl = normálně z Jäklů svařenej podstavec a na něm umístěnej a nivelovanej/aretovanej běžnej pomníkovej kámen z běžně dostupný žuly = kvádr síly cca 12cm a plošnejch rozměrů cca 100 x 150cm. Cenu bohužel nevím, stůl už existoval když jsem tam nastoupil.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kychtax 13. 7. 2017 09:24

To co pise Petulda. Jinak je to celkem drahy spas. Bral jsem kameny 45x45x3 a myslim dobra cena je 2000-3000 za ne. Ja mel prima slevu :-). Spis se s tim kamenikum nechce delat. Mnohem vic ma za cely hrob, se kterym je hodne prace. Chce to chytit maleho kamenika a obdobi, kdy se malo umira. A rozhodne daleko od Prahy, ktera neni naklonena remeslu za rozumny peniz...
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod narg 13. 7. 2017 13:51

Tady je problem to, že jsi řek, že chceš ČERNOU žulu, protože ta je tak 2x až 3x dražší nez obyč
narg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 7. 2017 16:59

Přesně tak, černá žula bez viditelnýho světlýho zrna je mnohem vzácnější a tudíž i dražší. Osobně jsem viděl ale jinou, přitom daleko lacinější vychytávku - z 10mm silnejch tabulí skla nařezaný pravoúhelníky stejný velikosti (je to sklo na výlohy) slepený celoplošně bezbarvým silikonem do tloušťky vícero cm. Když se takový slepení učuní dostatečně šikovně (a desky se lepí postupně a mezitím se celej slepenec zatěžuje kvůli vytlačení nadbytečný vrstvy silikonu), jdou pak boční stěny normálně "ohranit", obrousit a zaleštit a výsledek je překvapivě vzhlednej ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pHp 19. 7. 2017 14:01

Poptej pár kamenictví v okolí. Ale jen ty co maj velký pily a na dvoře pár set kubíků materiálu. Ceny můžou být poloviční i menší oproti "hřbitovníkům" či nějakýmu "design studio". Předloni jsem nechal vyrábět mramorový parapety (u Brna), takže osobní zkušenost.
U malý zakázky cenu hodně ovlivní co všecko a jak s tím chceš udělat.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 19. 7. 2017 17:24

Díky za tipy, omlouvám se že píšu až takhle po týdnu ale nějak jsem nestíhal. Příští týden se zkusím poptat v http://topgranite.cz/ jelikož jejich showroom na vinohradech mám kousek od práce. :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 7. 2017 18:39

On tady někdo má povinnost odpovídat okamžitě a střelhbitě? Vodkdy? Moderuju to tady už nějakejch 8 let a nikdy jsem o takový povinnosti nezmerčil ani čárečku - teda ve znění Pravidel, občas se tady někdo snaží dožadovat přesnejch odpovědí na svoje (často těžce neúplný a nejasný) dotazy nejpozdějc do hodiny po postnutí, dokonce jsem tady jednou musel sprdnout na 3 doby hajzlíka, kterej začal spamovat vlákno urgencema už po 15 minutách po prvotním dotazu ... Ale naštěstí jde jen o zřídkavý úlety a na ty stačí zahudrovat nebo přinejhorším zadupat ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod leroj 19. 7. 2017 19:13

na dvoře se mi válí dvě desky o rozměru asi 32 x 53 x 2,5
akorát nejsou černé a jsou dost zašlé - asi by stačilo je nechat vyleštit a zmenšit
takže kdyby byl zájem...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 7. 2017 22:39

Taky jedno z možnejch řešení ...
A je to možná trochu morbidní, ale občas se dají zahlídnout inzeráty na prodej starejch náhrobních desek nebo pomníků ze zrušenejch hrobů, který už si příbuzní nemůžou dovolit pronajímat - anebo už žádní příbuzní nejsou a správci hřbitovů hroby "s prošlým" pronájmem ruší a kameny prodávají - občas to levně skupujou místní kameníci a po přebroušení takovej pomník znovu prodají, občas se dá najít taková nabídka třeba na vývěsní desce obecního úřadu atp. Funkčnosti takovýho materiálu to ale nebrání - pokud je jeho způsob nabytí poctivej ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 19. 7. 2017 22:50

Povinnost tu samozřejmě nemám žádnou ale na druhou stranu mi zas přijde neslušné když požádám o pomoc a k odpovědím se dostanu až za týden, tak jsem se za to omluvil. :-)

Děkuji za nabídku ale já bych chtěl černé, i když to bude dražší.

Co se týče receklyce hrobu.. to by se mi teda asi nechtělo. :nenapadne
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 7. 2017 01:34

Pro kameníka je to jen jinak tvarovaná surovina - čtvercovou nebo obdélníkovou "dlaždici" pod reprobednu uřízne z toho i onoho - původní text se samozřejmě buď odřízne, nebo odbrousí, takže se pracuje jen s "čistým" kamenem ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kychtax 20. 7. 2017 12:49

Macphenom: uplne cerna taky neni dobra. Jde na ni celkem dost videt prach, pokud chvili neutres.
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků