Zlepšení akustiky místnosti

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 10. 11. 2018 20:07

Oživim svoje starý téma a zeptam se, má někdo nějakou zkušenost s akustikou v dřevostavbě a případně i s nějakýma akustickýma úpravama? Já jsem ve fázi projektu tak je čas ještě případně pár věcí změnit, přikládám náhled půdorysu a mojí představy rozmístění:
aku.JPG

Ta přerušovaná čára je možná budoucí "příčka", zatím jí tam ale dělat nechci.

Problém vidím na protější straně kde bude okno až na zem skoro přes celou zeď (kvůli výhledu do krajiny).
Ještě nevim jestli dáme rohovou sedačku, ale zatím se kloním k spíš k tomu jak jsem to zakreslil, ě menší sedačky a křeslo. Do rohu asi nějakou knihovnu ale moc nábytku tam nechci, na nějaký akustický panely nebude asi místo. A radši bych to řešil nějak předem než to pak dohánět nějakým DIY jako v bytě. V příčkách bude asi ISOVER Aku, na tom OSB, instalační předstěna a SDK jestli se nepletu.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 13. 11. 2018 19:53

akustika bude ok az na dlhy dozvuk na pravej strane, ale s tym bez priecky nic nespravis, este mozes zvazit priecku len do pol steny a mozno ani nie uplne po strop, priapadne daky dreveny predel, japonsky styl...
stred repro s tv posun viac doprava, aby ked si sadnes dostredu si mal za sebou len okno a nie za lavym uchom stenu a za pravym okno, potom tam pripadne skus hrubsi tazsi zaves
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 14. 11. 2018 18:37

jo japonská stěna je dobrej nápad, neco takovyho tam možná udělám. Já chtěl řešit i hluk z kuchyně ale zase nechci mít X malých pokojů, to by bylo jak byt v paneláku. Ale ta stěna by to možná řešila dostatečně. Nebo mě ještě napadlo udělat tu stěnu uprostřed. jako že za tím křeslem a nechat vstup okolo z obou stran.
To okno bude ve finále posunutý víc doleva a ta zeď kratší, takže za hlavou bude jen sklo.
Mě šlo o to jestli třeba neudělat nějakou akustickou úpravu ty zdi za repro, třeba použít jinej materiál dovnitř. Nebo rovnou nejakej podhled apod. možná tam stejne bude kvůli rekuperaci tak to nějak skloubit.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků