Digitalizace VHS do PC

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Toomicek 25. 1. 2017 08:15

Ahoj,

chtěl bych si doma zdigitalizovat VHS, nejde mi moc o kvalitu, protože většina kazet je v docela špatném stavu co se záznamu týče. Dělá to celkem asi 70 hodin záznamu, takže dávat to někomu na zdigitalizování vyjde nejlevněji na 7.000kč (200kč za 120min).

Mám doma combo Panasonic DVP3100V - DVD/VHS, ale bohužel bez TBC. V TV (samsung UE48J6272) vše hraje perfektně, ale jakmile propojím s PC přes grabber (EasyCap USB video grabber 32/64bit), tak se obraz klepe a je to celkově nekoukatelný. Co jsem si načetl, tak je to prý tím TBC, ale nevyčetl jsem už proč to nedělá na TV.

Mohli by jste mi poradit jak to co nejlevněji/nejefektivněji vyřešit?

díky

Tom
Toomicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Toomicek 17. 7. 2018 09:20

Nevíte někdo jak na to?
Toomicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 7. 2018 10:12

Jestliže máš to combo, tak bych se vykašlal na propojování s PC a normálně ty VHS na tom combu přehrál na DVD a to pak v PC zpracoval na finální formát. Aspoň teda doufám, že to combo umí kopírovat VHS->DVD. Když navolíš nejlepší nebo alespoň základní kvalitu (tuším XP, SP) dostaneš rozumný záznam v MPEG2, který v PC zpracuješ třeba na MPEG4 nebo něco jiného. Je to sice dvojitá komprese, ale o moc horší než grabování levnými zařízeními to nebude. Akorát potřebuješ nejlépe přepisovatelná DVD (jaká podporuje combo) a DVD mechaniku v PC.

Edit: Není to combo Philips? Protože pro označení DVP3100V mi to Panasonic nenajde. A ten Philips by dle popisu měl umět nahrávat VHS<->DVD.

Edit2: Tak nakonec podle návodu ten Philips kopíruje jenom DVD->VHS, takže můj postup je tím pádem nefunkční. Jedině, že bys měl k dispozici ještě DVD/HDD rekordér.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spyko 17. 7. 2018 17:48

Kdysi dávno,jsem používal Ellionxxx,číňan,ale dalo se nahrát vhs na usb,přístroj mám doma,ale už si po 10l.nepamatuji ani postup,vstup i vystup scart,YPB,pc ap.
spyko
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků