Prosím o radu-gramofon :)

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 1. 2017 17:27

Každopádně, na bednách nešetřit a vybrat nejen podle značky, ale taky podle rozměrů - ono to tady už párkrát padlo i v offtopic odpovědích, že malá bedýnka nikdy nezahraje uspokojivě nízký kmitočty. Pokud to půjde a podaří se nějakou tisícovku přidat, určitě se vyplatí ji investovat do větších reprobeden, který pak ani nemusejí mít větší elektrickej výkon a přesto budou už jen díky většímu fyzickýmu rozměru hrát subjektivně "víc nahlas" = budou snáz vyzařovat hluboký tóny.

Ale řeknu tady věc, za kterou mě půlka fóra kamenuje. Já osobně se nerad pouštím do navrhování konkrétní značky a typu reprobeden a doslova bych škemral za to, aby si ty bedýnky mohl vybrat ten obdarovanej sám - třeba formou "tady máš gramec" a na talíř místo desky položit obálku se zbytkem obnosu a s možností objednat do tejdne nějaký reprobedny - ne aby bylo menší překvápko, ale aby si ten dotyčnej vybral i zvukovej přenos podle svýho ucha. Co jsem zatím nalinkoval, to byly příklady řešení a spíš nasměrování, kterým směrem se podívat při dalším výběru. Ty reprobedny ať aktivní, nebo pasivní (ke kterým je potřeba ještě extra zesilovač) jsou typ od typu poslechově jiný, některý snáz basujou, jiný mají lepší podání vejšek, tamty jsou červený, tyhlety černý - každýmu se líbí něco jinýho a zatímco ty gramce jsou technika svým způsobem těžko oddiskutovatelná a jejich parametry nejsou mezi sebou zase tolik odlišný (liší se hlavně stabilita a trvanlivost konstrukce), tak mezi bednama a bedýnkama je daleko větší spektrum možnejch voleb - a tam jde daleko víc věcí zkazit než při výběru toho gramce. Takže u těch reprobeden hlavně doporučuju neukvapit se a možná se i vzdát části překvapení ve prospěch větší následný spokojenosti obdarovanýho. Gramec se po dohrání desky poklopí deklem a bude stát tiše v poličce, ale ty reprobedny budou stát a "trčet" v pohledu celou dobu, navíc se do nich určitě bude pouštět i další signál (jde na ně napojit třeba i televize a kdo nezažil film v TV se zvukem pořádnýho sterea s dostatečně výkonnýma reprobednama dostatečně daleko od sebe, aby vznikla správná stereobáze, ten se doslova poleká), prostě budou vidět a slyšet daleko víc než ten "pouhej gramec". Prostě určitě by nebylo od věci "v rámci překvápka" obdarovanýmu nabídnout tuhle možnost vlastního výběru ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 1. 2017 18:09

Opakuju - se svýma bazarovýma nabídkama jseš OT a jen s nima obtěžuješ. Ono ti nestačí, že
cepema píše:... Je fakt, že rozhodně taky nejsem příznivcem bazarových, vystavených či jinak důvodně zlevněných kousků a už kvůli záruce a hlavně kvůli tomu, "aby to nějak vypadalo" jako dárek bych o tom určitě neuvažovala. Přece jen chci mít jakous takous záruku, že to bude nějak vypadat a nebudu se stydět za to, kdyby byl případně někde nějaký flíček, rýha apod. Zkrátka a dobře, rozhodně hodlám koupit nový kus s plnou zárukou, ideálně i prodlouženou než standardních 24měs....
A že se tazatelka v podobným duchu vyjádřila i předtím. Ty sem budeš stůj co stůj cpát návrhy na koupi použitýho zboží, neustále plácáš pitomosti odporující přírodním zákonům a ještě se vztekáš, že ti je příspěvek jako OT odstraněnej. To že lžeš se vztahuje na tvůj celkovej projev tady na fóru, kde se mocí mermo snažíš někomu vecpat svoje zcestný názory, i když už ti to nezávisle na mě řeklo hodně dalších lidí - ale ty si furt vedeš svou.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vertas74 29. 12. 2017 00:54

Nechcem zakladať novú tému tak využijem túto. Vyberám gramofón niečo podobné ako zadávateľka. Keďže už vyberám dlhšiu dobu tak som sa niekde dočítal že lacné gramofóny majú nekvalitné prenosky ktoré poškodzujú platne, preto by som sa rád opýtal čo je na tom pravdy? Keďže nie som žiadny audiofil tak na začiatok mi ide hlavne o to aby nepoškodzoval platne zvuk je až na druhom mieste ak ma to viacej chytí tak časom sa možno dokúpi niečo lepšie keďže momentálne financie nepustia. Ako som sa tu dočítal tak treba vyberať niečo čo nemá plastový tanier má kovové ramienko má MM prenosku a má možnosť osadiť prenosku polpalcovú na dva šroubiky, zabudovaný predzosilňovač. Gramofón ktorí spĺňa tieto požiadavky povedzme v cenovej relácii okolo 100€ s prenoskou osadenou od výrobcu bude splňovať moju hlavnú požiadavku aby nepoškodzoval platne? Moja predstava je zatiaľ taká že na začiatok by mi to stačilo časom bi som dokúpil lepší predzosilňovač, lepšiu prenosku a potom gramofón. Nebola by to taká finančná záťaž na začiatok a postupne by sa tie financie rozložili ako kúpiť hneď naraz niečo kvalitnejšie.
Dá sa vôbec kúpiť niečo použiteľné okolo 100€?
Vertas74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 12. 2017 03:57

Klikol som si na www.heureka.sk do sekcie Audio podsekcie Gramofóny a dal filter "cena do 100€" - a ako prvý skutočne vážny tip na gramofón a nie šitku mi to vypľulo toto Lenco: https://gramofony.heureka.sk/lenco-l-3867/ . Všetko ostatné čo nájdeš okolo neho pod "pseudoznačkami" ako sú SENCOR, Auna, ION, "šundéééj" (písané Hyundai) alebo podobné je presne taký "plastikový" črep, čo som popísal pred časom vyššie zakládatelke vlákna. Pomedzi tie šitky bohužial musím zarátať aj typ Lenco L-50, lebo to je jedna s tých plastikových odrbávok = pokusov o "all in one" riešenie za čo najmenej peňazí. Ale tá L-3867 keď si odmyslíš jej naprosto zbytočný USB výstup je dajme tomu "prvý stupienok" k tomu, aby si sa mohol stať človekom, ktorý povie "mám slušný gramofón a viem ho používať tak, aby mi moje vinylky čo najdlhšie vydržali".
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vertas74 1. 1. 2018 20:12

Keďže sa mi podarilo presvedčiť manželku že gramofón do 100€ nebude bohvie čo a dostal som doporučenie na tento gramofón https://www.alza.sk/audio-technica-at-lp120usbhc-cierny-d2267327.htm#popis od jedného člena s tohoto fóra tak by ma zaujímal názor aj ostatných na tento gramofón.
Vertas74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladinvirus 2. 1. 2018 12:30

Neznám tento gramofon, ale dovolím si drobnou úvahu.
Uřčitě nebude špatný, jen bych asi uvažoval zda potřebuji DJ gramofon s obousměrným chodem. Výhodou bude pitch control i váha a značka přístroje.
Já osobně bych asi vybíral i podle vzhledu a jelikož mi doma kolem grama nikdo netancuje, klidně bych oželel váhovou kategorii :-)
Mými favority, v podobné cenové kategorii (na 100 E), by asi byly Lenco L- 3808, LENCO L-88 a LENCO L-90
Ladinvirus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vertas74 2. 1. 2018 13:41

V podstate s tebou súhlasím a DJ gramo nepotrebujem. Tiež som pozeral na ten LENCO L-90 výhoda aspoň som to niekde čítal remienkový pohon oproti priamemu pohonu, a krajší vzhľad, koncové vypínanie.
Nevýhoda neviem sa nikde dopátrať aká prenoska je tam osadená aj keď teda dá sa vymeniť, nedá sa vypnúť predsosiľňovač aj keď to my až tak nevadí. Ťažko povedať ktorí je lepší aj keď sa človek pozrie na gramá v tejto cenovej relácii tak vyzerajú večšinou ako by ich jedna mater mala až na nejaké malé zmeny.
Vertas74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladinvirus 2. 1. 2018 16:02

Tak přenoska je CR2861, kterou používá více výrobců ke standardnímu základnímu osazení.
Stejně bych počítal s její výměnou, byť třeba časem, podle toho co by mi řeklo ucho :-D
Co se týká vypnutí předzesilovače, snad poradí někdo fundovanější, nebo bych se před koupí obrátil na prodejce, případně ofic. zastoupení Lenca, což v ČR je zřejmě Acoustique Quality. Možná bych zkusil i přímo továrnu v Litovli :D
Manuál: https://www.lenco.com/wp-content/upload ... 90_ALL.pdf
Ladinvirus
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor