Audio Video Show Praha 2017

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Viktor69 2. 4. 2017 10:38

jj, quadral byl totalni pruser, to se vubec nedalo poslouchat.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 2. 4. 2017 11:15

Já se vydal jen na pár hodin v pátek po práci a v sobotu už jsem nenašel nadšení se vypravit znovu. Tak jen pár dojmů z krátkých poslechů:

Astell Kern Layla II - Roxanne bylo nabasované zklamání, Angie ucházející ale předražené a ani nejvyšší model mě nepřesvědčil. První poslech s basem na jedné hodině, preferované kluky z audiga, vedlo pouze k velkému zklamání ze zahuhlaného a přebasovaného zvuku. Po stáhnutí basu na naprosté minimum už se to zlepšilo, ale i tak byl zvuk daleko od neutrálnosti a celé to znělo dost zastřeně. Chtít za tohle 3 000 USD je od iRiveru i Jerryho drzost.

iRiver AK380 - přehrávač za 100 K potěšil hodně čistým pozadím bez šumu i na HUM Pristine, ale osobně mi to jako moc velký skok proti AK300 nepřišlo a nepřišlo mi, že by to nabízelo něco víc než moje Sony.

RHA CL1 - potvrdilo se mi, co jsem o nich četl, tak přehnané výšky, nepříjemné a nepřirozené, to na příjemný poslech opravdu není.

Hifiman Shangrila - Na pohled zesilovač působivý, ale Star trek design působí výrazně divněji než elegance od konkurenčního Sennheiseru. Po mnoha technických stránkách dost působivé, ale ladění ostřejší a s divnou hrubostí na pozadí zvuku. Poslech zajímavý, rád si je na dalších výstavách poslechnu znovu, ale s ohledem na cenu bych z nich chtěl být odvařený znatelně víc.

Etymotic ER-4SR - asi nejpříjemnější překvapení. Hrají hodně příjemně, trošku víc basu by nevadilo, ale jinak to jejich podání má své kouzlo. Po technické stránce budou Q-Jays s adaptérem o kus dál, ale Etymotic budou neutrálnější.

Sennheiser HD800S - i s nástupem výrazně dražších Hifimanů, Audeze a Focálů pro mě pořád nejlepší velká sluchátka.

Reproduktory opět hodně potěšil Mareka Audio s Vienna Acoustics. I když byla sestava za 1/3 cenu co loni, pořád to hrálo pěkně, příjemně, bez nějakých znatelných chyb. Zbytek bylo spíš zklamáním, poslech vlastní nahrávky dost často poukázal na znatelné nedostatky a už mě pak ani moc nebavilo dál zkoušet. Poprvé zklamal i Sroll, v minulosti většinou vrchol výstavy, letos s novými bednami mi to nějak vůbec nesedlo.

Jinak mi přijde, že výstava běží moc pěkně a těším se na další ročník.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 2. 4. 2017 12:14

Musím povedať, že Hifiman Edition X- V2 mi prišiel ako najlepší posluch :-)
Za tú chvíľku som tam nevidel príliš veľký rozdiel oproti HE1000V2 ktoré stoja 3000 eur /X-V2 stoja 1300/.

HD800S boli skvelé, hlavne na akustických a inštrumentálnych veciach, na modernej elektronike to bolo nezaujímavé, nudné, bez šťavy. Takže určite mi univerzálnejšie prišli LCD-4..len tá cena

Focal Utopia boli krásne ale za tie prachy mi to nedáva zmysel..

IMHO skvelý pomer cena výkon ešte ponúka rada lambda od STAX. Napr. STAX L700 spárované s STAX SRM-323S boli skvelé. Takisto STAX STAX SR-009 spárované s STAX SRM-006tS boli výborné, ale opäť, vzhľadom na pomer cena/výkon je to už hodne prísna cenovka...
Skúsil som aj prehodiť zosilovače a výsledok nebol až taký dobrý - L700 majú trošku mäkši/teplejší bas, a hrozne im pristal solid-state zosilovač ktorý to spodné pásmo spevnil.
Naopak SR-009 sú o dosť svetlejšie s cinkavými výškami, a pomerne nezvýraznenýnmi basmi, preto im elektrónkový zosilovač veľmi sedel, a pridal potrebnú šťavu na basoch.

Inak najlepšie repro jednoznačne EP Audio - Sonus Faber. Nevídaný zážitok... ale cenovka sa už pohybuje niekde v miliónoch.

Veľmi milo ma prekvapil Xavian Joy - malinké regálovky, s plným, čistým priestorovým zvukom, za veľmi priaznivú cenu.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod MMMNNAAAAM 2. 4. 2017 23:05

Tak všechny ty vystavené věci nedávají smysl dokud si je někdo nekoupí a jasně neřekne, že to tu hodnotu má:-).
Pro mě zase ukázka, že sluchátkový poslech je znouzecnost a kvalitní stereo sestavě, přestože ve špatných podmínkách, nemůže konkurovat.

Avangarde hrající Bacha zcela dokonalé. Slovenské repro Neo + Hegel vytvořili nejlepší prostor i vmalém pokojíku.(se divím, že nikdo nezmiňuje)
Oboje zažitek z hudby který ani sluchátka za milion nedokáží zreprodukovat.:)

Jinak Stax u Audiga mě bavily moc, stejně tak Focal.
Hugo o dost lepší od Mojo.
Zaujal mě Space Plus s Oppo i s Lear. (dotaz vedle).
Esoteric d07, Stax srs2020, Stax 303, Vincent pf1, Supra MD06, Isotek power, Shunyata, Crystalcable, Senn. HD600,Momentum AEBT, AKG701, Grado SR60, Lear LUF4, Hiby r3, HiSoundaudio Studio V III, Vincent SP 996, Lyngdorf TDAI2200 + CD1, Audiophysics ...
MMMNNAAAAM
Junior

Odeslat příspěvekod duuudl 3. 4. 2017 00:07

Byl jsem v sobotu a návštěvníku fakt nebylo zrovna málo, ne zrovna ideální podmínky, proto jen pár postřehů:

Slovenské NEO ALPHA - moje nejpříjemnější překvapení - perfektní zvuk v malém pokoji, skvělý design a provedení

Audeze iSine 20 - zvuk velkých otevřených sluchátek v malém balení, na špunty dokonalé pohodlí (jen se tak lehce dotýkají zvukovodů, nikde nic netlačí)

Astell Kern Layla II - nespojitý zvuk rozdělený na basy, středy a výšky bez mikrodetailů - snad jedině na elektroniku - akustická hudba pro mě utrpení

Hifiman HE 1000 spolu s Audeze LCD-4 nelze jim nic vytknout - nejlepší současná sluchátka na akustickou hudbu.

Hifiman Edition X V2 - sklamání (vylepšené 400i)
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 3. 4. 2017 08:25

Ahoj, zdravím vás všechny, se kterými jsem se na výstavě potkal a hlavně zdravím ty, co jsem s nimi strávil nějakou tu chvíli na výstavě, i po ní.
Takže největším překvapením výstavy pro mě byl poslech duuudlových sluchátek.Fakt pecka, výbornej zvuk.Kocmeister je taky chválil, říkal, že to rozhodně nečekal.
Bohužel největším zklamáním byla pro mě expozice firmy Šroll.Plochej, nezajímavej zvuk.

Skvěle hráli Kii Three, stejně jako minulej rok se mi od nich nechtělo odejít, ale jejich cena mě nakonec zapudila.Hezky hrály červený šneky Nautilus (asi zatím nejlíp, co jsem je zhruba před dvaceti lety poprvně slyšel na výstavě).
V některejch expozicích jsem úplně nepochopil, co tam vlastně vystavovatel předvádí...ošklivej obraz na obrazovce ?...jak to hraje potichu ?...jak to hraje nejvíc nahlas ?

Škoda je, že některý vystavovatelé vůbec neřešej akustiku, např. nádherně zpracovaný reprosoustavy NEO, s velkým potenciálem výbornýho zvuku, zabitý houkající místností.

Děsivej zážitek u českýho výrobce RD Acoustic, kdy ty menší dřevěný "hrušky" hrály tak, že jsem měl chvílema pocit, že mi hlasitejma tónama uříznou uši !

Ale horší to bylo u dalšího českýho výrobce reprosoustav, tj. firmy Elfton.
Hrálo to příšerně nahlas, nevyrovnaný směrový charakteristiky jasně slyšitelný při změně poslechovýho místa, špinavý hotelový matrace opřený o zeď !!!
Fuj !

-- 3. 4. 2017 10:00 --

Hodně času jsem strávil u firmy Riha Audio.Rozhodně měli nejlepší a taky nejhlasitější domácí kino na výstavě.Bondova rvačka ve vrtulníku byla opravdu děsivá a když James konečně vykopnul zločince z vrtulníku ven, tak jsem si fakt oddychnul.V Master & Comander šílená přestřelka dvou dřevěnejch bitevních lodí, dělový koule i třísky lítaly všude.Tom Cruize rozdával strašný rány pěstí, při výbuchu jsem dostal kopanec do zad i já !
Fakt výbornej zážitek !
Riha Audio měl i druhou expozici, se sluchátkama a štíhlejma sloupovejma bedničkama s neuvěřitelně výborným zvukem.Otestoval jsem tam rozdíl mezi originálním a sluchátkovým kabelem vyrobeným Kabelguru a poslechnul jsem si tam Hifiman Edition X.

Hodně dobrej zvuk v expozici Mareka Audio, vídeňský bedničky opět nezklamaly.Ve zvuku je jasně slyšet, že k propojení komponentů používaj ty nejlepší kabely, vyrobený českou firmou.
Mluvil jsem tam (s pomocí tlumočníka) i s konstruktérem německých zesilovačů AVM.Smál se a říkal, že až bude víc času, naučí mě, jak vyrábět konečně pořádný kabely :D

A opravdu výborná expozice byla ta, kde měli hromadu bezdrátovejch bedniček Marshall, sluchátka, světelný efekty a další fíčovinky.Pobavili mě tam skvělým zvukem přenosnejch boom boxů.
Ale to hlavní tam měli na stojanech...zvukově naprostej skvost, a to aktivní monitory Genelec.
Takový to vajíčko, jak má na přední straně jen vejškáč ve zvukovodu a nahoře a dole štěrbinu středobasu.

Tak tohle mělo fakt výbornej zvuk :pozor

Daleko lepší, než absolutní většina toho předraženýho highendu okolo, s naleštěnejma dýhama, zlatem a diamantama !
Cena těch monitorů je teda dost hustá, ale rozhodně ne tak přestřelená, jako třeba u Kii Three.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 4. 2017 09:56

V krátkosti, tak jako loni i letos mě nadchly u Mareka Audio malý regálový repro Vienna Acoustics, model s přespříliš dlouhým názvem Haydn Grand Symphony Edition. Rychlý, pevný zvuk, zároveň s neuvěřitelným basem na regál. Asi si je budu muset koupit.

Jak už zmiňoval Šeďour, šneky Nautilus hrály letos skutečně dobře, nejlíp v celý historii výstavy. Těžko říct čim to bylo. Šroll mi nejdřív nesedd vůbec, pak zase na jiný skladbě jo, ale nevim no, takový nemastný neslaný. Těžko říct jak by to hrálo v jinejch podmínkách. Většina lidí mi tvrdila, že si z toho sedli na zadek, tak to asi nebude špatný :-)

Dál z beden už extra dojmy nemám, protože jsem se pořád vykecával se spoustou lidí, který mě poznali atd. :-)

Hodně mě nadchla sluchátka Hifiman, a to jak Shangri-la za nesmyslný peníze, tak i o mnoho levnější HE1000 V2. Na první dojem podle mě o dost lepší než HD800. Chtěl jsem zkusit konečně HD800S, ale neustále tam (asi někdo z Vás tady) zdržoval a ne a ne pustit k poslechu další a to jsem tam byl asi 3x. Tak snad příště.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidMat 5. 4. 2017 22:49

Začnu tím co se mi líbilo. Jednoznačně keramický měnič od Accuton. Kdekoliv byl osazený, hrálo to pěkně, především u Estalon a slovenských Neo Alpha (ty bych si doma uměl představit).
Potom jedinečný zážitek při poslechu Avantgarde Acoustic. Tohle sestava byla pro mě ultimátní. Není to záležitost na pohodový každodenní poslech, ale nechat se od nich občas zadupat do křesla musí být krásné....
Dále analogový ráj jednoho výrobce gramofonů, na název si bohužel nevzpomenu. Sestava gramofon a lampové monobloky byla opravdu vřelá...

Co mě naopak nenadchlo byla nekoncepčnost některých vystavovatelů.
Xavian trápil svoje bedýnky symfonickým orchestrem a rockem, který neměli šanci v tak velké místnosti důstojně uhrát...
Sonus Faber mě naopak hlasitostí a nepříjemným zvukem vyhnal po minutě pryč...
Poslech Hifiman Shangri-la mi zabil výběr nabízené (ne)hudby. Nechtěl jsem příliš zdržovat frontu za sebou a tak jsem hledal hodně v rychlosti, ale nacházel jsem jen perly typu Great Hits 80`. Tady se ukázalo, že je pro mě poslech víc záležitostí muziky, než techniky. Takže poslech popu nenadchnul a doufám že někdy bude ještě možnost poslechnout s vlasním playlistem.
Naopak Staxy, Focal Utopia, Audeze v Audigu s možností připojit si svůj přehrávač hráli opravdu skvěle.
xDuoo X10, Beyerdynamic DT1350, iBasso IT03. AKG K701
DavidMat
Junior

Odeslat příspěvekod DavidMat 15. 4. 2017 09:58

Jen upřesním že ta skvěle hrající sestava byla ve složení český gramofon 440 Audio, lampové monobloky KR Audio a repro KEF Blade...
xDuoo X10, Beyerdynamic DT1350, iBasso IT03. AKG K701
DavidMat
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků