Vypálení SACD

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mdeejay 12. 1. 2016 16:00

Máte někdo praktické zkušenosti s vypalováním sacd? Mám v pc nějaké ripy sacd ve formátu dsf, jde to nějak vypálit-převést,aby to přehrál stolní sacd přehrávač? Díky
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC,Cambridge Audio 640C V2,Kenwood DP-7060,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi,Supra LoRad,Monster Cable HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i,Sennheiser HD650,Audio-Technica ATH-A700X...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 21. 1. 2016 18:58

Tak nějak jsem se dočetl,že sacd moc nejde dělat. Takže jedině asi dvd-audio. Dělal to někdo a má popř. návod? Díky
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC,Cambridge Audio 640C V2,Kenwood DP-7060,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi,Supra LoRad,Monster Cable HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i,Sennheiser HD650,Audio-Technica ATH-A700X...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 23. 1. 2016 06:57

Tu sú nejaké odkazy, kde sa môžeš dozvedieť viac o vytváraní SACD-R. Ja som sa o to hlbšie nezaujímal, keďže už SACD prehrávač nemám. Dávnejšie som si robil DVD-A a Bluray-Audio disky, ale už prehrávam len z PC. Pohodlnosť zvíťazila :)
O SACD-R authoringu je toho na nete málo, viac je o ripovaní. Vačšina ľudí totiž z ripovaných SACD diskov nevytvára SACD-R, ale prehráva priamo DSF súbory, prípadne pri prehrávaní na PS3 si vytvoria DSD Disc - čo sú len napálené DSF súbory s playlistom http://www.ps3sacd.com/dsddiscguide.html

Diskusie o ripovaní SACD ale aj o authoringu.
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=159115
http://forums.stevehoffman.tv/threads/b ... le.254772/
A návod (v ruštine)
http://digitalog.bestforums.org/viewtop ... f=55&t=273

Na nete určite najdeš aj viac, keď si z tých diskusií zistíš, aký software sa používa na authoring alebo na prípadnú konverziu formátov. Potom si môžeš vyhľadať ďalšie informácie,ak bude treba.
Infinity Kappa 8.2i
AVR Yamaha RX-V767, NAS Synology 211j
iPod 5.5G iMod, Fiio E17 -> IEM LZ-A2
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL -> Elemental Watson -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, AKG K545, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 23. 1. 2016 07:18

SACD vypalit ide. Mam to aj overene a je to funkcne.
Vypalovat treba na DVD-R/RW/ disky. Ak sa dobre pamatam tak som vypalil .iso obraz SACD priamo na DVD-RW disk.
Podmienkou vsak je ,ze takto zhotovene disky musi vediet prehrat aj samotny SACD/DVD-A player.
Pri niektorých je "podpora" uz v zakalade a niektore prehravace to treba "naucit" zmenou firmware.
Tu je zoznam vsetkych zatial dostupných SACD player co vedia prehrat rip na DVD
Kód: Vybrat vše
https://github.com/sacd-ripper/sacd-ripper/wiki/A-list-of-SACD-R-compatible-players.

samozrejme su tam aj tie co to vedia po uprave FW a aj tie co to nevedia vôbec.
Treba dufat ,ze tvoj tam bude.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod farnell 23. 1. 2016 09:34

mdeejay píše:Máte někdo praktické zkušenosti s vypalováním sacd? Mám v pc nějaké ripy sacd ve formátu dsf, jde to nějak vypálit-převést,aby to přehrál stolní sacd přehrávač? Díky

Takze na toto kludne mozes zabudnut. Aspon som zatial nenasiel sposob ako vypalit a citat na SACD player DSF.
SACD rip treba vypalovat ako .iso
Ja som vypaloval pomocou CDBurnerXP na DVD-RW Verbatim a vypalovackou Sony Optiarc BD ROM BC-5500S.
Prehravam to potom z takto napaleho DVD na Pioneer DV-575A s upravenym FW.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kuko61 23. 1. 2016 10:43

Podľa všetkého treba na authoring dff súbor, ale dsf -> dff sa dá priamo prekonvertovať v Tascam Hi-res editore, ktorý je free a download je tu http://tascam.com/product/hi-res_editor/downloads/
Infinity Kappa 8.2i
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL -> Elemental Watson -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, AKG K545, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 23. 1. 2016 11:34

Takze este raz a pomaly.

DFF som si "skonvertoval" priamo v scarletbook z .iso a rovnako ako pri dsf sa DVD nenacitalo ako SACD.
Treba tahat iba SACD ripy v iso a nekonvertovat ich do iných PC formatov ale priamo vypalovat iso na DVD disk.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kuko61 23. 1. 2016 12:41

Ja som neodpovedal na tvoje príspevky, ale bol to doplnok k mojmu predchadzajucemu ;-)

Ale pokial si napalil dff alebo dsf súbory priamo na DVD, nie je šanca, aby ti to nejaký SACD prehrávač prehral. Tak isto neprehrá ani DSD Disc pre PS3-ku.
Vytvorenie SACD a aj DVD-Audio disku vyžaduje authoringový software ktorý vytvorí korektný ISO súbor a ten sa potom napáli. Nedajú sa vytvoriť tak, že sa dff alebo mlp súbory len napália.

Postup pri reauthoringu SACD na SACD-R by mal byť
Kód: Vybrat vše
1) Scarletbook or sacd_extract: SACD-R iso -> uncompressed DSD tracks
2) Number the DSD tracks according to the playing order
3) DSDMerge: DSD tracks -> one big DSD track + cue sheet
4) Compress the merged DSD with Philips DST Encoder
5) Philips SuperAuthor: SACD-R authoring with using the cue sheet for track point information

Čiže pokiaľ sú už k dispozícii DFF súbory, treba pokračovať krokom 2. V tom návode z ruského fóra je vynechaný krok 4. - kompresia do DST. Neviem teda, či je potrebná, to treba odskúšať.

Ak si to robil takto a si si istý, že ti SACD prehrávač prehráva SACD-R disky, a aj tak to nefunguje, tak potom neviem prečo, nakoľko sám nemám ako výsledok odskúšať.
Infinity Kappa 8.2i
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 23. 1. 2016 16:33

Mno chyba lavky. Ono to bude chciet trochu viac casu...
farnell
Trvalý BAN