High-end Praha se vrací v nové podobě

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marts 30. 3. 2015 14:01

A nebyla tam někde skrytá kamera, že? (jestli to třeba nebyli recesisti ve stylu "Český sen")
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 30. 3. 2015 20:07

^Tyhle hraly zle uz z chodby.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 31. 3. 2015 13:44

marts-> recesista "český sen" to být nemohl.Pán hovoril po slovensky.

A ještě jeden postřeh z výstavy.Za dva dni jsem viděl pouze JEDEN kočárek s miminkem !

On v pátek nějak nefungoval vejtah nebo co, chodilo se pěšky po schodech a to asi ty šílený matky odradilo od návštěvy.
Popravdě...chodbičky do pokojíčků byly tak úzký, že by se tam s kočárkem sotva protlačily.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 31. 3. 2015 18:44

Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc, která mě udivila. Nevšiml jsem si (nezkoumal jsem to u každého), že by kdokoli z vystavujících měl reprosoustavu zapojenou bi amp/wire. To se to vážně skoro nepoužívá, nebo to bylo pouze kuli zjednodušení přepojování? Jednoho borce jsem se na to ptal, ale bohužel jsem natrefil jenom na obchoďáka a ten řekl, že tomu zase tak nerozumí, at si počkám na kolegu :-D
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 31. 3. 2015 19:10

No zkrátka se jedná o VÝSTAVU...

více problematické mi přišly delší proluky (k 18M) mezi posledními výstavami:
10.-11.3. 2012
5.-6.10. 2013
27.-28.3. 2015
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 4. 8. 2015 09:07

Píšu sice několik měsíců po termínu výstavy, ale jen takovou malou úvahu. Nevím jak ostatní, ale já na tyto výstavy chodím obhlídnout a poslechnout, zda se dá něco za přijatelné peníze koupit, abych si vylepšil audiořetězec. Při poslechu 60 - 70% vystavovaného železa a repro jsem zjistil, že to hraje hůře, než u mne doma a ty repro a zesilovače, které mne zaujaly a u kterých jsem zaznamenal lepší zvuk, stály cca desetkrát tolik - repra tak od 150 000kč, zesilovače tak od 100 000kč. Chápu, že akustika tvrdě zapracovala, na druhou stranu se zmiňovalo to, že umístění repro v takových akusticky minimálně ošetřených místnostech více napoví kupujícímu, jak to bude znít u něj doma....
Samozřejmě se našly vyjímky, ale celkově je pro mne výsledek takové výstavy takový, že pokud nechci investovat čtvrt mega do nových komponentů, zvuk si doma nijak nevylepším...
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 5. 8. 2015 08:08

To co píšeš, dost přesně vystihuje realitu.Pokud máš slušně hrající audio systém za pár desítek tisíc, je hodně těžký najít něco, co by za zhruba podobnou částku hrálo výrazně líp.Nebo možná ne líp, ale alespoň bez běžnejch problémů sestav za desítky tisíc.
Tj. např dunící basreflexy u reprosoustav, vyšší středy tahající za uši, nebo vyloženě hnusnej a zabarvenej zvuk u dražších audio sestav a podobně.

Na výstavy chodím dlouhý léta a přiznám se, že jsem tam vždycky hledal nějaký levnější řešení, něco co by za relativně málo vydanejch prostředků nabízelo relativně mnoho.Ale nenašel jsem to tam.
Řešení tohohle problému jsem našel až na fórech, zaměřenejch na hifi.Opravdu dobrej zvuk za málo vloženejch prostředků nabízí jedině DIY.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 8. 8. 2015 11:33

Já chodil na výstavy koukat a poslouchat. Kupovat tyhle drahý "věci" je o ničem. Ztráta času a hlavně peněz.
Ty opravdu dobré komponenty jsou tak drahé, že pokud nemáte šesticiferné měsíční příjmy ak na ně zapomeňte.
Naštěstí to celé o high-endu je spíše o tom co je "v hlavě" než "co máš v peněžence". :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 8. 8. 2015 13:24

Naštěstí to celé o high-endu je spíše o tom co je "v hlavě" než "co máš v peněžence".



nie nutne a nie pravidlom...

neviem co sa tu riesi -vsak na vystave to väcinou (cest vinimkam) nebude tak hrat ako by malo..

preto ludia chodia do studia a skusaju aj sami vypozicanim veci..,

a bohuzial peniaze su problem.., ono tie ,,drahe´´ veci co su na vystavach su a aj budu dobre, lepsie nez ma bezny clovek doma, zalezi kde a ako s nimi nalozi.., keby to tak nebolo ,tie firmy by nemali zkaznikov ( a ze ich je) aj ked maju tu xxxxx cenovku...

predsa nikto nechce zrovnavat high-end bedne s tym co ma doma, aj ked su pomer cena-zvuk ,ci ? a su na trhu aj high-end produkty pomer cena-zvuk.., S tym co si pisal -ano je to o tom co ma clovek v hlave..,

napr. nekupim si ,,predrazeny´´ Nordost Valhalla ,ale Neyton Berlin alebo nieco take.., proste kto vie ako nalozit v tej cenovej relacii s peniazmi ,tak ma vyhrate.., nekupim si predrazenu utopiu Focal , ale napr. Bowers & Wilkins 802 Diamond ,ktore su zvukom rovnako kvalitne a su o cca 150 000 kc menej.., cize tak.
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod detto 8. 8. 2015 16:17

Tak hlavne, že v tom máš jasno.
detto
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků