High-end Praha se vrací v nové podobě

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek44 28. 3. 2015 11:55

děkuji za hezký foto.
moc mě zaujali ty bílé asi 22foto od konce.
syn prohlásil že vypadají jako PISOÁR 8-D
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod DarkEye 28. 3. 2015 13:11

Ake typ boli tie Creative repro ?
DarkEye
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 28. 3. 2015 14:48

Ronnies: Hugo jsem nezkoušel, snad Bína.
A ty repro Creative, sakra práce, nemůžu je nikde najít, ani na webu výrobce. To jsem z toho jelen. Ale vypadaj fakt tragicky obyčejně a levně, nikdo by do nich ten zvuk neřekl.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 28. 3. 2015 16:48

CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 28. 3. 2015 17:41

Pro mě bylo největším překvapením, jak hráli maličké sloupky Phonar Veritas P4 Next. Už z chodby jsem slyšel pořádný basy, tak jsem vešel a marně hledal subwoofer :-D Nechápu jak takový malý bedny mohly takhle zabasovat. A za ty prachy hráli moc hezky a čistě... cena byla tuším 23 000,- Tannoy DC 10 poskytl koncertntí zážitek. DYNAUDIO Confidence C1 taky dost mile překvapili co dokáží malé bedny. Jinak většině to hrálo hezky :-). Nic méně největším zklamáním pro mě bylo AQ. Od labradorů jsem teda čekal mnohem víc..
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 28. 3. 2015 20:20

AUDIO VIDEO SHOW se povedla ! Palec Up !! za výstavu.
(Zvuk byl jako v hotelu - OK přijatelný. Ale na mě příliš nedejte, již mám veliké nároky a jsem na sound již příliš "namlsaný", takže hóóódně přidávám, ale tady je to vpořádku.)

Nejlepší poslech byl v nejvyšším 11.patře, kde hrály FS Accord v salonku ale předfším pak v oválné knihovně pod kopulí Ktema (see foto č.50 Up) obojí zesíleno na "mekáčích" a pro sloupoky hrál gramo Michell. Nikde nic nevyčnívalo nenápadný harmonický sound (s ohledem na hotelové prostředí). Krásné, jednoduché a nákladné, ale je to za opravdu vysokou Q. Reproduktorům Ktema svědčí větší prostor, pak lze využít jejich potenciál. VELIKÁ škoda, že se již nedočkáme dalšího modelu. Není nutné nic moc vymýšlet, jen na to sehnat ranec $. Cena (pro mě) nedostižná... Přesto díky za možnost si poslechnout opravdu mistrovské audio kousky.

B&W veliká pohodna - byly k poslechu na několika místech.
Sonus Faber - taktéž.

Dost hodně mě překvalpil Kirschner, vyrábí kusofky na zakázku, hrály tam 2p 12" basák a horna dělení docela dost nízko kolem 1000 Hz. Vynikající zvuk, sound i atmosféra. Cena 15.000 EUR (see foto č.49 Up).

Xavian - se fšemi oblými hranami (see foto č.31 Up) - povedená bedýnka ! Při této příležitosti představili dva nové modely Orfeo a Perla a italskou HighEnd elektroniku Norma Audio.

Sluchátka jsem nestihnul resp. minul. "Zbyla" mi jen chvilka na Fostexy u SONY CDP-XA777ES (see foto č.44 Up)

Ny výstavě se již objevila čerstvá novinka PJ RPM 3 s karbonovým raménkem (19.580 s 2M Red).

Naim Studio (see foto č.43 Up) - zastávka rozhodně stála za to na pohodový poslech.
Accuphase - taktéž !

Měření sluchu vcelku nic neříkající švanda. Raději navštivte odborníky na audiologickém vyšetření - měření sluchu přes celé spektrum 20Hz-20kHz. V sobotu přišlo lidu asi dost, ale dobře se rozprostřeli po hotelových poslechových prostorách. Slečny z UNICEF byly příjemné a zajistily rychlý prodej vstupenek.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 3. 2015 21:41

Na výstavu jsem dorazil v pátek v 10:05 a čekala mě mega dlouhá fronta na 20 minut přes celou délku schodiště. Naštěstí během dne se to rozprchlo a tak kolem druhé byla většina místností až smutně pustá.

Z ultra drahých beden mi nejvíc sedly Grimm a také Vividy na třetím patře. Pozornost zasloužily i ty „sudy“ na které mě dotáhl Šeďour.
Zbytek se různil od „docela dobré“, přes „moc mě to nezajímá“, až po „jak to může někdo poslouchat“. Takže stejné jako každý rok.

Stax 009 hodně parádní (pro mě výrazně lepší s 727 než s lampovým 007), podáním navazují mnohem víc na nižší modely než na model 007.
Audeze LCD-X docela povedené, ale Hifiman 560 mi z planarů pořád sedí víc (a stejně dám radši přednost HD800). Audeze EL-8 výrazně, výrazně lepší pohodlí, ale zvukově nějak nezaujaly.

Creative vystavoval zajímavý přenosný Dac/amp E5, za nějakých 200 euro jeden z nejlevnějších možností pro iPhone. Stolní X7 a bedny XM7(oficiální představení prý až v úterý) budou dostupné za pěknou uváděcí cenu 15k a poměr cena/výkon tu myslím bude hodně parádní. Jen si počkejte na hnědou verzi, alespoň z fotek vypadá tak 10x lépe.
Creative sebou dovezl i vyššího managera ze Singapuru, který sice hodně tlačil marketingové řeči, ale působil nadšeně a zaujatěji než naprostá většina ostatních vystavovatelů.

Podařilo se mi vyzkoušet A&K 100 MKII, moc pěkný zvuk, žádný šum, jen těma rozměrama to má k praktičnosti první generace daleko.

Chord Hugo bylo dokonce u dvou vystavovatelů, bohužel jeden je měl jen na podívání a u druhého to úplně hladce neprobíhalo. Nejprve přes bluetooth z iPhonu výpadky, slyšitelné rušení a úplně mizerný zvuk. Z noťasu sice bez výpadků, ale slyšitelné ruchy a zvuk bohužel nic extra. Žádné seriozní závěry se z tohohle poslechu dělat nedají. Konstrukčně teda naprostá hrůza, opravdu směšná v porovnání s cenou (50K).

Samsung 3D zajímavá blbinka, škoda že to jede jen z telefonu a grafika je tak ošklivější než na Nintendu 3DS( a to je fakt hnusný :) ).

Já letos hlavně pozoroval nástup sluchátek. Byly tam 4 místnosti určené čistě jim (Gothic, Empetria, Panter a AKG) a minimálně dalších 5 vystavovatelů mělo nějaké seriozní značky v rámci ukázky beden(Stax, Oppo, Audeze, Beyer, Hifiman). Pro příště jim snad dají jednu velkou společnou místnost a budou tam naskládaný do boxů, jak letos to inteligentní bydlení.

Nový hotel výstavě seděl, 1. patro naprosto bezproblémů, 3. patro pro spoustu lidí hodně matoucí na orientaci :) a místnosti mi přišly o něco menší (a pár vystavovatelů si stěžovalo na ještě horší akustiku kvůli konstrukci). Místnosti v druhém patře nabízejí kupu místa, ale chce to do nich pořádně bedny, na Nautily to bylo jednoduše moc velké. 11. patro, člověk se táhne takovou dálku kvůli dvěma nic moc hrajícím místnostem a i ten výhled byl výrazně slabší než z Vyšehradu :)

Jinak žádná velká změna formátu výstavy nenastala. Možná tam bylo o televizi navíc, Samsung tam měl svojí směšnou místnůstku s jedněmi bezdrátovými reproduktory a třemi telefony a jedna místnost byla věnována inteligentnímu bydlení a akustickým materiálům. Jinak pořád starý dobrý high-end.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 28. 3. 2015 23:11

Mě se velice líbila u Audiga kombinace iBasso dx90 se sluchátkami Audio-Technica ATH-AD1000. Velice vyváženej, plastický, detailní a příjemnej zvuk.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 29. 3. 2015 07:46

Bína píše: 11. patro, člověk se táhne takovou dálku kvůli dvěma nic moc hrajícím místnostem a i ten výhled byl výrazně slabší než z Vyšehradu :)

No vidíš, pro mě 11. patro bylo v podstatně nejzajímavější především díky Franco Serblin 8-P (až na akustiku, ale ta byla téměř fšude stejná, hotelová). Je to na delší poslech, taky jsem tam strávil asi 3/4 hodiny. A B&W Nautily mi přišly taky OK na umístění v prostoru, velmi dobře ozvučily celý sál, a na Best poslech si člověk musel najít oblast polohy v řadě židlí, kde byl poslech parádní. Tady jsem pobyl taky asi 3/4 h. Proto jsem na výstavu jsem dorazil už v sobotu v 10:05 a čekala mě pidi fronta asi na 5 min.

Ještě zajímavé bylo DK s projektorem - prezentace SONY - kde běžel film James Bond Skyfall, zde si s akustikou poradili vyšším hlasitějším výkonem, který ale vše výborně uhrál. Na mě to bylo už dost nahlas, abych takto doma shlédl celý film.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 29. 3. 2015 15:12

velmi sa tymto ospravedlnujem "checkovi", ze sem davam link na jeho fotky z vystavy bez jeho suhlasu :-[ ale myslim si, ze stoja za pozretie, taktiez mu dakujem ako i vsetkym ostatnym, ktori sem dali alebo este daju fotky a prispevky z HEP-u. :tleskani

http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/au ... w_2015.php
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 3. 2015 08:25

Šeďourovi postřehy z výstavy…
Letošní výstava se mi moc líbila, byl jsem v pátek i v sobotu.Přesun do hotelu Džondovany chválím, i když jsem se ve třetim patře párkrát ztratil a obešel ho vždycky asi čtyřikrát dokola.
Jak už psal Bína, někde byl zvuk fantastickej, někde nenadchnul a někde to byl vyloženě průser.
O tom dobrym jen krátce.
Studio Tykon se Sonus Fáberama…naprosto vynikající zvuk ! Jen ty vystavovatelé jsou hrozně nesympatický.Hlavně ten tlusťoch…jak, že se jmenuje ?...jo Šulc.
U Šrolla dobrý, takovej normální zvuk.Problém byl v nudný muzice, kterou zrovna pouštěli.
Nautily (šneky) taky dobrý, hezkej hladkej zvuk, ale chyběl tomu spodek.Co byste taky chtěli za dva míče ?
Šokující bylo předvedení Creative.Zvukovka vypadala jako model domečku, reprobedýnky byly fakt ošklivý…asi jako z regálu v Datártu.Ale hrálo to naprosto šokantně, skvěle (v poměru cena/výkon).S hlasitostí naplno a s přehledem.
Nejvíc ze všeho se mi líbily reprobedny u Kirschnera, co vypadaly jako uřízlej sud od whisky a s tlakáčema navrchu.Výbornej zvuk, skvělá muzika (latina, bossa nova, apod.).

No a teď k tomu, co každýho zajímá nejvíc.Ty průšvihy.
Xaviján…fakt špatný.Komprimovanej bas malobeden nepřekousnu, takže rychle pryč.
V neděli sem slyšel hrát Klipše, ale tentokrát dobrý.Někdo si nechal pustit Faithless a duc duc je přesně ta muzika, kterou tyhle jinak trapný bedny zahrajou dobře.
Kubala-Sosna s hrajícím gramcem…zvukovej trapas.Houkající středy převažovaly.
AQ a jejich směšnej design reprobeden jako z devadesátých let.Koho tim chtěj oslovit ?
Samsung a jejich reálná virtualita.To je tak dobrý pro děti.Ale slečna byla milá.Předváděli televize s UltraMegaHyperHáDé rozlišením, ale zvuk domácího kina nastavoval nějakej idiot.Hrálo to jenom z centru a ze zadních efektů.Fakt trapas.
Hodně jsem se těšil na Dynaudio Konfidence C1, ale měl sem smůlu, protože pouštěli hudbu z gramofonu.Vystavovatel je idiot a nadšený posluchači jsou hluchý tetřevi.
Zkreslovalo to silně na středech (ženskej hlas), typickej analogovej hnus.Stačilo se podívat zblízka na gramofon a vysvětlení se hned dostavilo.Špatný nastavení VTA.
Co dalšího ještě vystavovatel nezvlád nastavit, co není vidět ?
On ten analogovej mor byl celkově dost rozšířenej, do některých expozic jsem se několikrát vracel, než konečně vypli kolotoč a pustili hudbu z něčeho co slyšitelně nezkresluje.
Nejděsivější to bylo v pokoji, kde vystavovali zesilovač Devialet a nějaký příšerný highendový dvojpásma.Co kus, to čtvrt mega.Hnusnej zvuk (opět analog) nás doslova donutil k úprku.

Páteční den jsem završili návštěvou hospody kousek od hotelu, kde jsme se dobře najedli.Pak jsme se stavili ve Vietnamský restauraci Pho a dali si závitky.Na ípé Pavlova jsem navštívili začouzenej pajzl a dali si tam pivo.Pěkná servírka, že Koci ?!
No a večer jsme završili návštěvou Hooters s pokoukáním na pěkný *****.Holky dokonce zatancovaly, takže zážitek jak má bejt.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 30. 3. 2015 08:37

Sakra, koukam že jsem se odpojil moc brzo :)
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 3. 2015 08:41

To teda !

Pro ostatní...Bína jel z Pavláku domů.Takže ty kun_ičky už neviděl :D
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 3. 2015 12:10

hnus.jpg
hnus.jpg (11.07 ) Zobrazeno 3893 krát


Co jsem na hifivýstavě opravdu nečekal !


Trochu šílenej zážitek ze soboty se mi stal, v místnosti, která byla od hlavní chodby trochu zastrčená.Při prvním pohledu mě moc nelákalo tam vstoupit, protože tam stály na stojanech upevněný PA reprobedny podivnýho vzhledu.Při pohledu zblízka bylo vidět, ne moc precizní samodomo provedení.Bedny vyrobený z prkýnek laťovky, natřený tmavě hnědým mořidlem.Samotný měniče a jejich montáž, taky nedávali moc naději na nějaký ohromující zážitek.
Překonal jsem odpor a usadil se v místnosti na jednu ze židliček.Uprostřed stál rack plný blikajících komponentů, který se užívaj při ozvučování sokolovny.Žádný hifikomponenty, žádný hifikabely.Na stojanech stáli v místnosti čtyři reprosoustavy podobnýho péáčkovýho vzhledu, všechno bylo propojený klasickou dvojlinkou.
Kolem aparátu se motali dva pánové v kostkovaných košilích, jeden starší, druhej mladší.
Na první pohled ve mně nebudili důvěru.Měli něco divnýho ve výrazu tváře…

Starší muž před sedící posluchače předstoupil, představil se a zeptal se jestli máme nějaký dotazy.Chvíli bylo ticho, tak sem se zeptal…co to jako má bejt ?
Pána zjevně potěšil dotaz, zhluboka se nadechl a začal dlouhou a bohužel naprosto zbytečnou řeč, spojenou s hudebníma ukázkama.
Z jeho řeči vyplynulo, že vynalezl novej systém úpravy hudební nahrávky, kdy klasický stereo je prý přežitek a multikanál je proti jeho systému nedokonalej.
Ten jeho vynález prej rozdělí jednotlivý hudební nástroje a zpěv tak, že posluchače naprosto přirozeně obklopujou.

Tady se pozastavim nad tím, co je na tom přirozenýho ?...to jako při poslechu sedím uprostřed kapely ??

Všechno se děje analogovou cestou (o mikroprocesorech asi ještě neslyšel), všechno vymyslel a postavil sám, jen s pomocí svýho syna.To byl ten druhej kostkokošiláč, co se tam vochomejtal.
Zeptal sem se ho, jestli to viděl Bohuš Sýkora a co tomu říkal.
Ne neviděl…říkal pán, ale moc rád by si prej jeho názor poslechnul.A prej, jestli na něj nemám kontakt.
Dělá si p r d e l v době internetu ?
Pak začal vykládat, že zvuk jeho systému je tak dokonalej (toho sem si teda nevšimnul), protože prej v reprobednách nepoužívá klasický vyhybky, ale jinej systém, na principu volný energie !

To už jsem, ale nevydržel.Přerušil sem ho v monologu a povídám…nezlobte se, já sem technik a tohle už dál poslouchat nebudu !
Popřál sem pánovi hodně úspěchů v další činosti a doufám, že už ho nikdy neuvidím.

Venku na chodbě mi došlo, co mi na něm a jeho synovi tak moc vadilo.Ten výraz ve tváři, dikce, ty nesmysly, který říkal…typický sektáři !
…dobrý den, znáte učení Ježíše Krista ?...a šílenej výraz v očích…

Bohužel si nemůžu vzpomenout jak se jmenoval, na obrázku je to nečitelný a v materiálech z výstavy není uvedenej.
Obrázek jsem si pučil od Checka, sám jsem tu hrůzu nefotil.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 30. 3. 2015 13:58

Analogovej mor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků