kde sa daju kupit, stiahnut nahravky vo vysokej kvalite

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xardas1977 26. 11. 2014 21:38

nakolko mam nove sluchadla a dac+amp moja zbierka nastastie odhalila velke nedostatky a takmer nic mi z nej nezostane... chcel by som sa opytat kde sa v digitalnej forme daju zohnat kvalitne nahravky... dakujem
xardas1977
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 26. 11. 2014 21:43

http://www.hdtracks.com/ Jen se trochu prohneš ve financích(HD album za 25$) a bacha na "falešný" HD alba.

Můžeš zkusit streamování v Lossless http://tidalhifi.com/
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 26. 11. 2014 23:53

Ako každý rok si budeš môcť od 3. decembra až do vianoc stiahnuť zadarmo každý deň jednu skladbu http://www.linn.co.uk/christmas
Samozrejme na Linn stránke sa potom dajú kúpiť aj celé albumy. Zvukovo sú to veľmi kvalitné nahrávky.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 27. 11. 2014 12:39

Nehnevaj sa na mňa, za to čo napíšem, ale ak sú odrazu tvoje nahrávky nepočúvateľne, nemusí byť nutne chyba v nich. Skôr bude chyba v technike, ak ťa tvoja zbierka odrazu prestala baviť. Dobré repro/slúchadla by mali vdýchnuť život tvojej obľúbenej hudbe a nie spraviť opak... Už si vo fáze, keď tvoja obľúbená hudba je tá, ktorá pekne hrá... dobré audio nemá zapríčiniť zmenu zbierky tvojej hudby, ale ešte viac prehĺbiť pozitívne pocity pri jej počúvaní.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 11. 2014 13:16

Ackoliv je to zde OT, naplno souhlasim s Trymorem. Je pravda, ze lepsi retezec snadneji ukaze na pripadne slabiny nahravky. Stejne tak je ale pravda, ze z ni i spoustu veci vytahne, v tom dobrem slova smyslu. Puvodne mdle nahravky tak mohou najednou ukazat prekvapivou mikrodynamiku a jemnosti, ktere s predchozi mene rozlisujici sestavou zustaly skryte.

Jinak snaha hledat dobre zmasterovane a dobre nahrane skladby oblibenych interpretu je samozrejme v uplnem poradku.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 11. 2014 13:47

Tak ja mam podobnou zkusenost jako tazatel, kdyz je nahravka spatna ( dynamika 5-7 dB ) , tak je to pro me neposlouchatelne, spravidla to zni prebasovane a celkove jako jednolita koule, zatimco kdyz tam pustim takove Dire Straits, tak je to lahoda a i pri vyssich hlasitostech ani naznak zaduneni, stejna zkusenost byla jak u Kefu tak i u Elacu. Prakticky dnes kvuli tomu neposlucham napr. me oblibene Muse a dalsi. Dynamika skladby sice nemusi znamenat vsechno, ale jeste se mi nestalo, ze by 5-ti dB skladba hrala lip nez treba 13-ti dB
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 27. 11. 2014 14:40

@xardax1977
Tak čo, uspel si? ;-)
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 11. 2014 14:55

krmelec:
No ono je to s tou kvalitou nahrávek má více rozměrů. Kvalitu neurčuje jen dynamický rozsah, ale i mix (rozložení nástrojů levopravé a předozadní), míra a povedenost ekvalizace nástrojů (zvýraznění/potlačení frekvencí) a pochopitelně i ta zmiňovaná dynamická komprese.
Mám doma nahrávky s malým DR 5-7, které jsou ale dobře namixované, znějí neagresivně a v podstatě ničím vyloženě nevadí. Jen zní suše díky kompresi dynamiky. Na druhou stranu mám nahrávku, která ačkoli DR 14, tak tahá za uši jak blázen, protože to autoři dost přehnali s ekvalizací a každý nástroj zní jako by mu po nahrání na master nadělili známou ekvalizační "vanu".

A konkrétně k těm Muse. Mám na vinylu album 2nd law a vůbec to nezní zle. Zvuk je ostřejší, to ale k takové hudbě patří a dynamický rozsah patří k těm lepším. Navíc je deska celkem dobře vylisovaná, ale to je jiná věc.
Viz: http://dr.loudness-war.info/album/list? ... um=2nd+law
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xardas1977 27. 11. 2014 15:15

ja k tomu len tolko, samozrejme hladam tie nahravky co som pocuval len v lepsej kvalite. teraz mi propadaju neviem ako by som to nazval - ploche, bez zivota, neprevzdusnene, uzavrete, chyba mi tam priestor...aby so to uviedol presne predtym pocuval som len cez PC vacsinou len mp3...

-- 27. 11. 2014 16:16 --

armaman píše:@xardax1977
Tak čo, uspel si? ;-)

idem na to prave pozriet, dakujem
xardas1977
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 11. 2014 15:24

A není to prostě nevhodnýma sluchátkama? To, co popisuješ, "ploche, bez zivota, neprevzdusnene, uzavrete, chyba mi tam priestor" mi připadá spíš jako vlastnosti sluchátek. Pokud tenhle dojem jde napříč všemi nebo velkou většinou tvých alb, pak je myslím jasno...

Nicméně zkus si stáhnout nějaké kvalitní ukázkové hi-res nahrávky, pár linků třeba zde: http://www.24bit96.com/24bit96khz-downl ... nload.html
a uvidíš, jak ti budou znít...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xardas1977 27. 11. 2014 15:38

samozrejme kvlaitnejsie nahravky je radost pocuvat...
xardas1977
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 27. 11. 2014 16:48

armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod gugel 1. 1. 2019 10:34

...FUUUU...styri roky po funuse :)
...vsetko naj v Novom roku....
...ahoj...presne tento problem mam teraz ja...linn, L2, HDtracks nepomohli ...je aj nieco novsie???..stale hladam a tocim sa dookola..hmm
...konkretne: def leppard - hysteria, adrenalize, def leppard...Mike Oldfield...idealne flac 192-24!!! ...
..tak keby ste vedeli nieco...dik.. Tidal nechcem!
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 1. 2019 12:22

SZ
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nera738 2. 1. 2019 12:15

Toto zaujíma aj mňa. Tak ak niekto pomôže. Všetko dobré v novom roku
nera738
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků