Doporučení odposlechu

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Albeda 25. 10. 2014 01:55

Dobrý den,
známý mě poprosil, abych mu objednal a namontoval do jeho firmy odposlech kvůli častým krádežím z řad zaměstnanců. Mohli byste mi, prosím, doporučit nějaké takové zařízení?

Velikost: 1 až 4 krabičky zápalek
Výdrž: týden/5 prac. dní
Napájení: klidně 220V
Záznam: MicroSD, nebo jiné
Funkce: Vypnutí/zapnutí podle zvuku ticho/řeč
Cena: do 3000,-

Předem děkuji za každý tip.
Albeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 25. 10. 2014 06:50

Bohužel neumím nic doporučit, jen moc nevím, jestli tohle známému pomůže. Tajně pořízený zvukový záznam (bez vědomí nahrávaných) je jako důkaz u soudu nepoužitelný. Naopak by s tím měl opletačky tvůj známý, a oprávněně. Navíc ze zvukového záznamu bez obrazu se bude těžko prokazovat, jestli někdo něco skutečně ukradl - pachatelům takový záznam dává milion možností, jak se z toho vykecat. A za cenu 3000 Kč by to stejně byl šunt.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Albeda 25. 10. 2014 10:05

Zdravím,
on nepotřebuje nic dokazovat u soudu, chce jen vědět kdo to dělá. Pomocí zvuku to lze identifikovat, jen je třeba sehnat zařízení, které dokáže zaznamenat zvuk v rozumné kvalitě v okruhu třeba 2m
Albeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boriscz 25. 10. 2014 10:29

.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 10. 2014 12:43

Jak chce podle zvuku identifikovat zloděje? Nebo chce jen podle zvuku a místa na záznamu identifikovat moment, kdy ke krádeži došlo (třeba podle charakteristickýho zvuku při rozlívání nějaký kapaliny atd) - a pak bude hledat v jiným záznamu, kdo byl v danou dobu na inkriminovaným místě? Já bych volil jinou věc - kameru, samozřejmě se záznamem. Bude ji muset zaregistrovat na Ouřadě pro ochranu osobních dat a se záznamem dodržovat podmínky pro jeho archivaci včetně vývěsky, že v podniku jsou kamerama monitorovaný prostory - ale pak bude mít i soudně akceptovatelnej důkaz.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Albeda 25. 10. 2014 14:19

Dobrý den,
děkuji za vaše příspěvky. Obraz nepotřebuje, stačí zvuk. Aby byla slyšet řeč v okruhu max. dvou metrů od mikrofonu a určité pípnutí.
Shání jednoúčelové zařízení pouze na záznam zvuku na pam. médium. Představa je jasná, jen mám problém vygooglit nějaké takové zařízení, proto žádám o pomoc.
Albeda
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků