Mix 5 písní na pohřební obřad

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eXpe_ 23. 7. 2014 23:23

Dobrý den,

nemám zkušenosti s mixem zvuku a bojím se, že výsledný mix by nemusel mít ekvalizovanou hlasitost, jelikož by písně pocházeli z různých zdrojů, a tak by jedna píseň mohla být hlasitější než ta druhá. Byl bych rád kdyby mi někdo nabídl pomoc s mixem, popřípadě nabídnout radu jak např. v Audacity docílit stejné hlasitosti všech skladeb. Kdyby někdo měl tu chuť se toho sám chopit zde je seznam písní + přikládám píseň od mého strýce. Mezi skladbami by pak měli být 3 až 4 sekundové pauzy, kromě tedy přiložené skladby, která má fadeout. Výsledný mix např v mp3/wav bych vypálil na CD nosič.

1. A tale that wasn´t right - Helloween .. 4 vteřiny
2. Smrtící anděl (http://uloz.to/xyVkwfP3/03-smrtici-andel-ver-3-mp3) bez mezery citlivě spojit s 3
3. Tears in heaven - Eric Clapton .. 4 vteřiny
4. Dream on - Nazareth .. 4 vteřiny
5. Petr Spálený - Až mě andělé

Děkuji za případnou pomoc.
eXpe_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 7. 2014 06:08

Zkus použít program "mp3trim" (upravení hlasitostí, fade-in nebo fade-out - sosni na http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... a/mp3trim/ ) a ke spojení stop dohromady pak třeba FormatFactory ( http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... t-factory/ ) volbou "Pokročilé" - tam je i funkce spojení stop. Hlasitost jde upravovat i v tom Format factory, akorát to někdy není tak rychlé jako tím mp3trimem.

A rada nakonec - udělej si výběr ze 6 skladeb, tu poslední vyber jako nějakou neutrální ne moc dynamickou, načasuj až za skrytí rakve (za P.Spáleného) a stáhni jí hlasitost zhruba o 3dB - pojede potichu jako "podkres" na závěr, až budou hosti kondolovat pozůstalým. Celková stopáž bude kolem 45 minut, což je běžná doba trvání obřadu. S obsluhou mechaniky pódia se domluv, kdy spustí skrytí rakve (někam do 2/3 stopáže Spáleného). Vloni jsem přesně takhle "hrál na posledním vandru" bráchovi a obřadnice čuměla jak puk, že audio jede i "po finále", i když potichu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eXpe_ 24. 7. 2014 13:12

Nakonec jsem dal na Vaší radu a přidal 6. skladbu (Ave Verum Corpus od Mozarta) s tím, že jsem snížil hlasitost o 3 dB. Stopáž vyšla na 24 minut, což je přibližně doba trvání obřadu, tedy podle pohřební kanceláře. S tím skrytí rakve se domluvíme, ani jsem nevěděl, že něco takového probíha, ostatně je to můj první pohřeb.
eXpe_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 7. 2014 13:49

Jo, to se stává - já bohužel už těch "posledních vandrů" zažil několikero a některý z nich už jsem musel podobným způsobem domlouvat a organizovat, takže pár zkušeností se najde. Hlavně vím, že se funébr-servisáci nebo majitelé obřadních síní často dost cukají, když nabízejí "živou hudbu" a klient ji odmítne s tím, že má vlastní výběr skladeb i interprety anebo když objednavatel obřadu odmítne akceptovat jejich nabídku obřadního řečníka - ty prefabrikovaný kydy člověka, kterej mrtvýho nikdy ani nepotkal třeba já SMRTELNĚ NESNÁŠÍM, takže už jsem se taky musel za řečnickej pultík před zhruba stovku smutečních hostů postavit sám...
A na skrytí rakve je několik různejch technik - někde se vzadu za rakví postavenou na katafalk (podstavec) otevře "díra ve zdi" (opona, posuvný dveře...) a rakev na kolejničkách zajede do prostoru kam není ze síně vidět, to mají třeba Strašnice, jinde mají katafalk dutej a rakev je postavená na obdobě nůžkovýho zvedáku v autodílně - přiveze se, nasune na plošinu zvedáku, zvedne se na vrch katafalku a při samotným obřadu se schová zase dovnitř (zajede dolů), další možnost kterou jsem viděl, je zvednutí pohyblivý zástěny před katafalkem. A nakonec jsou i síně, kde se žádný schovávání rakve nekoná. Detaily musíš zjistit a domluvit v konkrétní pohřební službě...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků