Přepěťová ochrana - má to cenu?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 5. 2014 12:07

Stála by řádově desetitisíce českejch kulatejch - pokud by měla bejt opravdu účinná.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 12. 5. 2014 12:14

Opravdu kvalitní řepěťovky se síťovym filtrem nabízí slovenská firma Kilbru.

Levný to není, přesně jak píše Ekkar.Levná je ápécé, nebo plastovej belkin a jiný podobný srágorky.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 13. 5. 2014 19:18

Zrovna Kilbru je pěkně blbej příklad, protože to jsou jen předražený škaredý škatule, co před přepětím chrání stejně mizerně jako pitomý APCčko nebo Belkin.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 5. 2014 06:52

zakladny zmysel ochrany to kazdopadne ma,pretoze mne na predlzovacke prestala svietit ledka protected a po rozobrati bol varistor zhoreny a roztrhnuty,takze ja by som do zakladnej ochrany urcite siel.Minimalne tu predlzovacku s kondenzatorom a varistorom
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 14. 5. 2014 07:51

mna by zaujimalo co je podla hergarok-a dobre postavena a nepreplatena prepätovka.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 5. 2014 16:16

Pánové, myslím že téma se vytrácí pod palbou osobních invektiv - nechte si to do SZ nebo jinýho komunikačního kanálu, nebo to tady zamknu...!!!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hergarok 15. 5. 2014 16:24

Karle, děláš jakoby jsi tu byl první den. Vždyť tohle je tu normální, navíc když je přítomen šedej... začíná to tu "Slovanetovatět". 8-S

Dané téma je myslím celkem jasné. Špičky při spínání nemá cenu řešit, protože neškodí a pokud něčemu škodí, tak by se měl dotyčný výrobce nad sebou zamyslet. Na přepětí, který blbec (tzn. že se v síti z jakéhokoliv důvodu objeví víc než má) je dobrá kdejaká přepěťovka. Na následky atmosférické elektřiny nefunguje spolehlivě žádná přepěťovka bez komplexního řešení ochrany... a to ani náznakem.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 5. 2014 17:32

MacPhenom píše:Děkuji všem za rady. Zatím jsem z toho pochopil že alespoň k něčemu přepěťová ochrana je, nicméně zázraky neumí. Vybral jsem si tuto http://www.czc.cz/apc-surge-arrest-perf ... 96/produkt u nás v bauhausu ji mají za 900. Vyhovuje mi že má hodně zásuvek a ochranu na telefon a anténu. Pokud ta klíčová součástka opravdu stojí jen 12Kč tak je cena sice dost přestřelená ale co se dá dělat.. s UPS od APC mám dobré zkušenosti tak se té značky budu držet. :-)

Mám ji taky doma a ještě nějaké od Belkinu. Představa, že cokoliv ochrání proti blesku je - samozřejmě - chybná. Kdo někdy viděl dům po přímém, ale i nepřímém (v blízkosti) úderu blesku ví, že přepěťovka nemá šanci, bo zásuvky vylétnou ze zdi, kabeláž občas taky - no prostě děs.

Já beru přepěťovky, jako formu ochrany proti „běžným“ špičkám, které se vyskytují v síti poměrně často. Navíc je to většinou forma prodlužky s „multi-zásuvkou“, takže spojuji domnělou drobnější ochrannou funkci a běžnou prodlužku s více zásuvkami. Kdo by to myslel s ochranou vážněji, asi bude muset sáhnout po „zónové“ formě. To je ale podstatně dražší záležitost. No a všechno ještě nejlíp doplnit on-line záložním zdrojem s ochranou proti přepětí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 5. 2014 20:14

Hergarok píše:Karle, děláš jakoby jsi tu byl první den. Vždyť tohle je tu normální, navíc když je přítomen šedej... začíná to tu "Slovanetovatět".
...
Právě proto, aby se to nezvrhávalo příliš, sem dávám varovně zdviženej prst. Když toho nenecháte, vodšpuntuju demižóny s kyselinou a bude se mazat. Držte se tématu (A TO PLATÍ I PRO ŠEĎOURA!!!), snášejte argumenty pro a proti tomu nebo onomu řešení, ale vynechte vzájemný napadání - od toho tady to fórum není. Jestli si chcete dát po čuni, domluvte si někde spicha na mezi a tam si to vyříkejte ručně stručně - ale tady nekazte vzduch!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 18. 5. 2014 14:46

Tak jsem si právě přinesl domu přepěťovku od APC za 900Kč. :-) Protože mě zajímá váš názor tak jsem jí rozšrouboval a nafotil vnitřek. Dejme tomu že normální prodlužka s takhle dlouhým kabelem, vypínačem a osmi zásuvkami by stála 150Kč. Je k tomu ještě nějaká kabeláž.. dejme tomu za taky za 150Kč. Myslíte že jsem za těch 600 navíc dostal adekvátní přidanou hodnotu?
Přílohy
APC1 1.JPG
APC2 1.JPG
APC3 1.JPG
APC4 1.JPG
APC5 1.JPG
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 18. 5. 2014 15:18

Tohle za 900? Tišťák z tvrdýho papíru, součástky letoval asi malej číňánek a všechno to tam je nahňácaný tak, aby to uvnitř zajiskřilo a shořelo s důkazy i s bytem. Máš poblíž sprinkler?
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 18. 5. 2014 17:06

Tak jsem právě zjistil že jí měli v D-Test 7/2013 kde testovali kolik vydrží a dopadla dobře, jediné co jí vyčítali byla spotřeba 2W která byla nejvyšší v testu (ostatní měli pod 1W).

Test přepětí v elektrické síti: 74% - dobře
Test přepětí v anténě: 83% - velmi dobře
Spotřeba: 14% - nedostatečně
Bezpečnost: 90% - velmi dobře
Maximální napětí (přepětí): 6kV
Maximální výbojový proud (pro SPD typu II): 93kA
Napěťová ochraná hladina: 1,4kW
Celkem: 73% - dobře
psali tam že ochrany typu III testovali kolik vydrží i testem pro ochrany typu II

Vítězem testu bylo jednozásuvkové APC s 79% - dobře. Vzhledem k tomu že se zohledňoval i poměr cena/výkon tak třetí místo z osmi považuji za pěkné, nebýt té spotřeby byla by nejspíš na prvním :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 20. 5. 2014 12:58

Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 20. 5. 2014 14:29

MacPhenom - je tam viditelny ten varistor a poistka - to je cena 1e,ostatne su diodky a nejaka lan ochrana s antennou ochranou.Da sa v pohode,nic lepsie v dnesnej dobe nekupis - je to proste tak.Zakladnu ochranu tam mas.

-- 20. 5. 2014 15:29 --

KOSŤA KOSTIČ píše:aby to uvnitř zajiskřilo a shořelo s důkazy i s bytem

:mrgreen: :-P
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 20. 5. 2014 17:03

armaman
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků