Program pro stabilizaci videa pro amatéry

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yorg 10. 3. 2014 16:55

Dobrý den.
Občas natočím nějaké video zrcadlovkou nebo malou hobby kamerou jen jako dokument bez větších nároků na výsledek. Jediná úprava, kterou dělám je ta, že vystřihnu nesmysly. Titulky, přechody a podobné věci nepotřebuji.

Co mě ale zlobí je roztřesené video. Hledal jsem nějaký zdarma dostupný program typu "na jedné straně vložím video a na druhé straně vypadne stabilizované", ale bez výsledku. Jediné tomuto zadání odpovídající řešení, na které jsem přišel, je nahrát video na Youtube, tam ho nechat stabilizovat a pak stáhnout a na YT smazat. Toto je ale poněkud náročné na propustnost linky a 8/1 Mb není bohužel dost.

Zkusil jsem Deshaker s VirtualDub ale jeho nastavení není zrovna intuitivní stejně tak práce s VirtualDub. Neumím z toho dostat rozumný výsledek. Standardně používám vzhledem k četnosti natočených videí v jednotkách za rok na střih Avidemux bez převzorkování ve funkci copy a potřeboval bych něco podobně jednoduchého pokud možno zdarma dostupného.

Existuje něco takového?
yorg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peceman 29. 3. 2014 15:15

či existuje free program netuším, ale viem, že s tých lepších programov to vie napr. SonyVgeas (určite to má aj AAE,Premiere alebo FinalCut ale to je jedno)... ale podla mňa to bohviečo vo Vegase nieje... Nikdy som sa tomu nejak extra nevenoval, ale čo som skúšal, resp. čo som videl tak to videu nijako nepomohlo- možno keď bolo video nie moc roztrasené a dalo sa stabilizovať, tak to šlo, ale pokial natáčaš iba tak že kameru/zrkadlovku máš v rukách, tak myslím, že žiadny soft ti nijako nepomôže- každopádne Vegas sa dá ako Trial- skúšobná verzia sťiahnuť, je aj CZ návod ako to robiť od CZTutorials a vyskúšaj...
peceman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yorg 29. 3. 2014 20:34

Dík. Vegas jsem v trialu zkoušel a výsledek je cca stejně rozmazaný jak cesta nahrát na YT a stáhnout zpět. Kupovat tak drahý SW, kdy mi na střih stačí Avidemux zatím nechci. Možná časem. Uvidím jak budou videa přibývat.
yorg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod artam 30. 3. 2014 19:05

Neviem, preco nebola spokojnost s s pluginom Deshaker pre VirtualDub, ja som ho pred nejakou dobou pouzival a bol som nadmieru spokojny, po 2-pass "deshakingu" bola kvalita porovnatelna s originalom a to nastavenie zas nebolo az take zlozite, vacsina sa nechala na defaiut.
Jednoduchy tutorial je napriklad tu: http://www.youtube.com/watch?v=Li0MBkJG6k0
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yorg 30. 3. 2014 19:21

"Neviem, preco nebola spokojnost s s pluginom Deshaker pre VirtualDub"

Nespokojenost je silné slovo. To určitě ne, jen je tam na mě příliš moc "hýbátek" a jako člověk neznalý jejich použití jsem na to chvíli hleděl, chvíli zkoušel a pak to zrušil s myšlenkou "Ono to bude asi dobré, ale ne pro mě". Proto jsem se ptal na "jednotlačítkový" program. Jednak se mi nepodařilo nastavit výstupní formát z VirtualDub aby výsledné video bylo maximálně stejně velké jak vstupní při stejném rozlišení a Deshaker jsem nepochopil vůbec.

Ten video návod je dobrý, s tím by to mohlo jít. Dík.
yorg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod artam 30. 3. 2014 21:56

..."aby výsledné video bylo maximálně stejně velké jak vstupní"...

Pokial pouzijes rovnaky vystupny kodek a rovnake nastavenie datoveho toku a ostatnych parametrov kodeku zhodne so vstupnym videom, tak sa to moc lisit nebude a velkost bude plusminus podobna.

Koniec koncov, staci si zvolit rendering do lossless formatu a veci ako vyskedna velkost, format, kodek, atd. sa daju riesit az uplne ako posledny krok. Sice to docasne chce viac miesta na disku, ale clovek sa nemusi pocas prace zaoberat menej podstatnymi vecami. Dokonca vystup ani nemusis kodovat vo VD, ale pouzit ako vystup frameserver (odpadne potreba diskoveho priestoru na lossless video) a nacitat to vo svojom oblubenom Avidemuxe. Velkost vystupneho videa su skutocne uz len detaily, ktore su riesitelne mnohymi sposobmi.
Myslim, ze prvoradym musi byt podstata veci, t.j. ten "deshaking". ;-)

... a obavam sa, ze "jednotlacitkovy" program na toto neexistuje :-|
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luxel 5. 11. 2017 08:31

Použila somVirtualDub a Deshaker, no výstup je nepoužiteľný. Síce stabilizovaný, obraz neskáče, ale v celom obraze sú také čiary. Neviete čím to môže byť?
luxel
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků