Wav 5.1,CD-DTS

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fanousssek 16. 11. 2011 15:58

Ja jsem to tak delal,extra jsi me navnadil na ten Audiomuxer, dal jsem v Tools Audio converse,pres Select audio jsem vybral soubor dts,bitrate jsem dal 16 a resample 44.1,klikl na Mono Wavs a zaclo se tvorit 6 mono wavu. Zpocatku to vypadalo na uspech,ale nakonec mel jeden mono wav pres 20 MB,cili vsech sest dohromady pres 120 MB,pricemz puvodni dts soubor ma pres 30 MB. Takze neco nehraje.K tomu vsemu jak Audiomuxer dosahne hranice ukolu 100%,naraz vsechny wavy zmizi ze slozky kam jsou ukladany pri konverzi a je to fuc. Takze co s tim. tobe to jde a me ne. Bezne ty hotovy dts cd maji 44.1 frekvenci, takze se tojen vysmazi jako cd a ok,ale toto ma 48,takze v tom je ten pruser,jak to prevest na 44.1... Cely album tech dts ma pres 500 Mb. Zkousel jsem i napr soft Sound forge,ale ten to dts detekuje jako neznamy ci nekompatibilni format. Jedinej Audiomuxer ho prijal,jenze asi je ten program nejakej posahanej. Napis klidne icq a poresime to podrobneji.
Fanousssek
Junior

Odeslat příspěvekod Masaa 16. 11. 2011 16:31

Zitra budu doma tak se na to mrknu,ale jak to popisujes,tak ty mono wavy maj opravdu moc Mb
Onkyo TX-895|Jamo D 600 5.1|HTPC-Corsair Air 540|Sony KDL-60W605
PC:
Amd Fx-8370| Radeon R9 290X|SSD Samsung 850 Evo|Asus Crosshar Formula Z|Kingstone 1866Mhz 16Gb|Corsair Air 540
Masaa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fanousssek 16. 11. 2011 17:20

Nevim no,nastavil jsem vse jak jsem popsal a detailnejsi nastaveni parametru tam nikde neni,cekal jsem ze kdyz rozkoduju jeden DTS wav velikosti 38 MB do 6 mono wavu, tak tech 6 mono wavu bude mit celkove furt 38 MB,ale bohuzel.
Fanousssek
Junior

Odeslat příspěvekod marts 16. 11. 2011 19:04

Když jsem to propočítal tak mi vyšlo že to zhruba vychází - tedy to když převedeš 38MB v DTS na 6x WAV - výpočtem by to mělo být něco kolem 105 MB (při 44,1kHz a 16bitech).

Finta je v tom že při použití DTS je zvuk komprimovaný zatímco těch 6 WAVů nikoli.

Výpočet: DTS v max. kvalitě se vzorkovacím kmitočtem 48kHz má datový tok 1536 kbit/s, tj. 192 kB/s. Soubor s DTS o velikosti 38MB bude tedy hrát po dobu 38000 / 192 = 198 sekund.
U mono WAVu 44,1kHz 16bit zabere každá sekunda 88,2kB. Tedy celá skladba 88,2 * 198 = 17.5 MB a to celé krát 6 = 105MB.

Po rozbití na těch překonvertovaných 6 mono WAVů ale musí následovat krok:
Masaa píše:>Surce Code>Slouceni 6 mono wavu do DTS WAV (sample rate 44.1khz) a hotovo :!:


Předpokládám že tím Surce Code je myšlen program SurCode DTS of firmy Minnetonka který samozřejmě není zadarmo.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fanousssek 16. 11. 2011 21:05

Tak to je dobry,ale tim padem se to pres sur code opet vrati pri prevodu do jednoho souboru DTS do komprimovane velikosti? SurCode-CD-DVDproDTS encoder verze 1.0.21 to je. Problem mam s tim audiomuxerem.Jak jsem psal,soubor zacne rozdelavat na 6 mono wavu,ale pro dodelani ukolu se vsechny mono wavy samy ztrati. Vis o jeste jinym softu kerej to umi rozdelat na tech 6 wavu? Nebo jak to vypalit aby to hralo s tou frekvenci 48? Zkousel jsem ten dts ripnout i do obycejne mp3 a to velmi rychle a bezproblemove zvladl starej Audacity.Ale dik za objasneni s temi mono wavy a tou velikosti.
Fanousssek
Junior

Odeslat příspěvekod Masaa 17. 11. 2011 13:43

Pokud ti zmiti po konverzi wavy,tak to mas spatne nastaveny v Audiomuxeru :pozor
Takhle nastavit Audiomuxer na rozdeleni do 6mono wavu
Nastav si pro jistotu OUTPUT FOLDER do jake chces(specific directory)
Obrázek
Pak jen klikni na Mono Wavs-vytvoris mono wavy

Surcode nastav na 44.1(48-se pouziva pro dvd jestli se nepletu)-nahazej rozdelene wavy postupne do policek.Nahore Destination si nastav slozku do ktere ma vytvorim hotovy 6ti kanal wav
Obrázek

Tady mas na vyber ze tri moznosti,pouzij ten DTS WAV
Obrázek

Zde vidis rozlozeny wav do 6ti mono(i jeho velikost),ten posledni je uz hotovy slozeny a pripraveny wav 6ti kanal
Obrázek
Onkyo TX-895|Jamo D 600 5.1|HTPC-Corsair Air 540|Sony KDL-60W605
PC:
Amd Fx-8370| Radeon R9 290X|SSD Samsung 850 Evo|Asus Crosshar Formula Z|Kingstone 1866Mhz 16Gb|Corsair Air 540
Masaa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fanousssek 17. 11. 2011 16:24

Problem uz mam od vcera vyresen, uz to mam prevedeny,vysledek 100%, problem byl v Audiomuxeru ve vadne instalaci. Pomohla preinstalace a Audiomuxer pracuje jak ma. Vsem dik za super rady. Jen jsem se v Audiomuxeru pozastavil nad Resampling method. Je na vyber r8Brain a SSRC. SSRC je podstatne rychlejsi pri procesu,ale vysledek v konecne fazi je totozny-stejny. Ale zrejme r8Brain je kvalitnejsi metoda. Jinak v Audiomuxeru at nastavim bitrate 16 nebo 24 pri rozdelovani na 6 mono wavu,tak rozdil v datovym toku mono wavu je,ale po prekodovani v Surcode je vysledek v obou pripadech stejnej.Takze Surcode cd si to zrejme upravi pri prevodu do DTS sam na spravnou hodnotu.Je dobre ze jste sem dali podrobny navody,vyuzijou to ostatni ;-)
Fanousssek
Junior

Odeslat příspěvekod Fanousssek 17. 11. 2011 18:35

Trapi me jeste jina vec. Jak to vyresit, aby receiver s dts dekoderem detekoval jako dts cely cd,ne jen jednotlivy skladby. Problem je v tom, ze hluche mezery mezi dts songy receiver nedetekuje jako signal DTS a tim padem se po skonceni jedne skladby vypne dekoder a pri zacatku nove skladby se opet zapne,coz rusi produkci,jelikoz pri kazde takove aktivaci dts dekoderu na zacatku nove pisne se vlastne timto narusi zacatek skladby v okamziku, kdy se dekoder detekuje,cili v ten okamzik se zvuk na tento okamzik prerusi. Tzn ze receiver vnima jako dts jen samotny skladby a v mezerach se vypina. Co s tim,aby receiver bral jako dts celou stopaz alba i s mezerami mezi songy, aby se furt nevypinal a nezapinal?Vetsina alb jsou jako obraz disku,ale to nepomuze.
Fanousssek
Junior

Odeslat příspěvekod marts 17. 11. 2011 21:50

zřejmě by to CD muselo být vypáleno bez mezer mezi skladbami a ticho mezi skladbami by už muselo být zahrnuto na konci těch 6 WAVů ještě před kompresí, případně mít kousek ticha i před skladbou aby se zajistilo že se dekóder stihne "chytnout"
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fanousssek 18. 11. 2011 02:02

Presne tak,premyslel jsem jak to udelat,protoze bez mezer to nechci to je jasny. Prej by sel prepsat cue soubor apod,nevim jak to jde,jak ho vytvorit,kdyz to neni iso ale jen par samostatnych wavu.V tom nejsem vzdelanej.

-- 18. 11. 2011 03:05 --

Me uz stve to, ze ten dekoder vubec furt vypina a zapina,ikdyby neutinal takto zacatky songu. To musi urcite nejak jit zpracovat to cd,aby to detekovalo dts i s mezerami. 8-) Pro ten receivr to taky neni idealni kdyz se to furt prepina. Navic to dela klapaci zvuky pri prepnuti. Divim se ze to tu jeste nikdo neresil.
Fanousssek
Junior

Odeslat příspěvekod Masaa 18. 11. 2011 06:34

To mas nekde asi z netu ty DTS stopy ze?Ja mam cca 30CD v DTS,ISO a i ty co jsem predelaval sam do wavu z tech formatu,ani jeden mi nevypina v AV.Jinak cue delam v CueTools.Vytvor wavy a pak otevri Cuetools a vytvor si .cue.Je to obyc textak,ktery si muzes sam upravovat dle libosti.Jen musi souhlasit spravna cesta k souborum ;-)
Onkyo TX-895|Jamo D 600 5.1|HTPC-Corsair Air 540|Sony KDL-60W605
PC:
Amd Fx-8370| Radeon R9 290X|SSD Samsung 850 Evo|Asus Crosshar Formula Z|Kingstone 1866Mhz 16Gb|Corsair Air 540
Masaa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fanousssek 18. 11. 2011 15:59

A jak jsi to teda udelal ze ti to nedela i u tech obrazu ktery jsi delal sam z holych wavu?Ty obrazy jsou vzdy delany takto,pokud je to rip z SACD nebo DvdA.Neni to proste totozna kopie s originalem bych rekl.Mam obraz, kde se protina pasaz z konce jedne skladby do zacatku druhe a stejne vznikne mezera,takze...Takze nakonec rozdil vidim jen v tom,ze ten obraz je samospousteci, co se tyka rozdilu ve vypaleni jako iso a zpusobem vypaleni jako obyc cd z wav souboru. :hm :hm Takze obraz-iso,nrg atd neznamena nutne totozna kopie s originalem.
Fanousssek
Junior

Odeslat příspěvekod Masaa 18. 11. 2011 16:18

Jasny,ripy co mam jsou jak s pauzama tak i jako CD v jednom souboru (DTS.ISO...).Zkousel si i predelat i jiny CD?Vetsinu co mam jsem musel predelat sam,mala cast byla hotova tak aby to stolni prehravac prehral jako CD DTS.Btw jaky mas prehravac?Hod mi nakej odkaz do sz,mrknu na to.Ted sice jsem bez prehravace,ale budu kupovat novy takze to budu moct vyzkouset a popripade se pokusim poradit
Onkyo TX-895|Jamo D 600 5.1|HTPC-Corsair Air 540|Sony KDL-60W605
PC:
Amd Fx-8370| Radeon R9 290X|SSD Samsung 850 Evo|Asus Crosshar Formula Z|Kingstone 1866Mhz 16Gb|Corsair Air 540
Masaa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 19. 11. 2011 16:17

A v čem je to CD připravováno pro vypálení? Některé programy tam automaticky cpou mezery mezi skladby, a to by právě mohl být ten problém. Mezery = prázdné místo, v profi programech se dá CD namástrovat i tak že třeba v pauze mezi skladbami může být nějaký zvuk.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fanousssek 19. 11. 2011 16:33

Klasicky v Neru ;-)
Fanousssek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků