High End Praha 2010 - Report z výstavy

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kocmeister 13. 3. 2010 21:21

Tak výstava dnes již skončila (pokračuje zítra) a opět tak jako v loňském roce i letos je zde spoustu věcí, které stojí za to zmínit. V tuto chvíli budu prezentovat své subjektivní názory, ostatní jistě zmíní následně svoje.

Tento rok jsem se rozhodl se více zaměřit na reprosoustavy a vše s tím související. Loni jsem měl zájem spíš o sluchátka. Tedy nejvíce času jsem trávil v saloncích kde byly pořádné páry repro. Začal jsem v salonku vyhrazeném spol. Panter Praha. Ta zde prezentovala reproduktory ELAC. Popravdě by mě normálně vůbec nezajímaly a už od pohledu vypadaly jako outsideři výstavy. Málé nevýrazné slouky a regálky. Ale ten zvuk když tam pustili Dire Straits byl opravdu až neuvěřitelně dobrý na to jak malí střízlíci to jsou. Bas byl silný a s důrazem i pevností. Sluchátka jsem u Pantera tradičního distributora Sennheiseru letos úplně vynechal. Neměli mi co nabídnout, protože to nejlepší od nich už mám :-D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Salonek vyhrazený Hifi studiu Panský Dvůr patřil mezi ty zdařilé svým zvukem. Vlastně vše od CD přehrávačů, po zesilovače (komplet lampy) a regálové reproduktory bylo od jedné jediné firmy. Jméno jsem samozřejmě zapoměl - Bíno nebo někdo doplňte mě prosím. Hrálo to fantasticky. Ale bohužel meli snad nejmenší salonek ze všech a navíc neustále kompletně narvaný lidmi. Nebylo tam k hnutí. Takže dobrý zvuk byl tak treochu za odměnu za to šílené mačkání a "omezování osobního prostoru". Ve stejné salonku byl legendární lampový high-end zesilovač se sluchátkovým výstupem Leben CS300 s HD800. Poslechl jsem si ho, protože jsem chtěl vědět jak ten na jiných českých fórech opěvovaný "zázrak" hraje. Podmínky pro poslech děsné - hluk a tlačenice, ale... fakt i přes to vše dost dobrý. Opravdu pevný basy, super neodseknutý výšky a hlavně ten prostor. No nekecám lepší prostor než u Dispre bohužel :-[ Měl jsem i vlastní CD takže vím co řikám.

Co se nejen mě moc nelíbilo byly stejně jako loni Focaly Utopia. Letos tam neměli nejvyšší a největší model Grande Utopia ale hrál jen menší tuším Nova Utopia. Ale stejně to hrálo špatně. Basů hodně a tim to tak končí. Třásly se tam i stěny, ale kloudný zvuk se nekonal.

Obrázek

Obrázek


Zvukovým vrcholem výstavy pro mne byl salonek firmy Sroll. Českého výrobce opravdu top top-end zesilovače s D/A převodníkem v jednom - modelu Lyric. Lyrica měli připojeného k elektrostatickým repro a to byla teda jízda. Mraky detailů, rychlý, pevný zvuk s velkým rozlišení. A jako bonus za sestavičkou krásný výhled na pražský hrad. Když tam pouštěli vážnou hudbu až nabíhala husí kůže.

Další vemi slušný zvuk byl v salonku Hifi Studia Tykon z Ostravy. Prezentovali repro Wilson Benesch.

Co se sluchátek týče, tak Staxy se letos nekonaly. Prostě distributor Altei na výstavě vůbec nebyl. To bylo teda zklamání. No co naděláme. Ale Beyerdynamic pod novým distributorem spol. Basys byli přítomni. Měli zde krom starších modelů co mě nezajímaly taky nový T1. Ten jsem si poslechl na jejich firemním sluchátkáči A1. Díky mimořádně silnému hluku z blízké reprosestavy jsem si je moc nevychutnal, ale přecijen nějaké dojmy jsou. Krásně přesné vyšší středy a výšky. Skoro až ostřejší podání se mi zdálo. Ale co, nebudu soudit z té krátké chvíle v tomto prostředí. Každopádně co se sluchátek týče tak letos slabé, horší než loni. Grada tentokrát ani na stole v krabicích. Koss ani za vytrínkou :-) A já se na ně tak těšil. :-D No vlastně měli tam nějaký šmejdský špunty od Lady Gaga nebo co - hlavně Dvorix z nich vyšiloval, ale já doteď nevim ani jak se jmenovali :D Tohle jde mimo mě.

Obrázek

Dál už si vůbec nepamatuji hifi studia ani názvy salonků takže budu popisovat jen co mě zaujalo nebo nezaujalo. Pěknou přehlídku svých výrobků měl slovenský Canor, dokonce měl k dispozici 2 místnosti. Přehlídka špičkových kabelů Krautwire měla taky něco do sebe. Dokonce bubaak s panem Krautem zavtipkoval na téma cen některých kabílků :-))

Co ještě zmínit. Hmm ano Heco Metas sloupy nebyly nejhorší, ale ani žádný zázrak teda. Mission jako loni opět docela dobré. Jo a Cabasse. Měli vystavený model La Sphere. To věru nebylo zlý. Silný hotelbourající basy a i ten zbytek pásem nechyběl - líbilo.
Pro mě překvapení bylo repro Tannoy Canterbury. Vypadaj jak historický almary. Nevim jestli to neni náhodou jednopásmo nebo jsem jen přehlédl výškáč, ale hrálo to dobře. Pěkný výšky a udery do bicích při Metallice to bylo teda něco i přes problém s místností. Vše ostatní co nezmiňuji tak buď na mě moc nezapůsobilo nebo nestojí za řeč.

Obrázek

Když už jsem u hudby, tak to je spolu s akustikou hlavní problém co dokázal v mých uších pohřbít nejednu sestavu. Akustika to je klasika. Prostě všude vše duní hučí atd. Tomu se nevyhneme. Ale hudba to je bolístka ovlivnitelná. Nevim jak ostatní hifisti, ale mě fakt rozčiluje neustálé pouštění tzv "audiofilního jazzu". Hudby sestávající z hlasu zpěvačky a pár výšek a basů kdesi na pozadí. Vůbec na tom nejsem schopen poznat jak co hraje nebo nehraje dobře. Je to jednoduchá pomalá hudba co hraje docela dobře všude. Díkybohu občas tam návštěvníci pouštěli svá CD, kde byl i pořádný rock. Nejvíc chci poděkovat avmaniakovi Ronniesovi za tu Metallicu ;-) Ale třeba když hrála vážná hudba tak to jsem byl taky rád, na tom se pozná hodně.

Obrázek

Na výstavě se nás letos sešlo z avmanie nevídané množství lidí. Nesešli jsem se všichni najednou ,ale postupně jak kdo přicházel. Ale poznat se byl teda oříšek. Někteří vypadají teda jinak než jsem čekal :-)) Třeba Turbolama metalista s trikem Iron Maiden měl překvapil :-))
Byl jsem přítomen já, Bína, Bubaak, Křovák, Dvorix, Turbolama, jeho kamarád (zapoměl jsem jméno)a následně do hospody přišel Cassial a jeho kamarád (jehož jméno si opět napamatuju) a jako poslední Bínuv kámoš. Na chvíli se mihnul i Lightning a Ronnies. Jo byli jsme samozřejmě s většinou lidí v hospodě, kde jsme vše probrali a všechny řádně podrbali. Bubaak byl velmi rychle "pod parou" tudíž hned v úvodu asi vyděsil svým chováním Casiala který přišel do hospody hned na to :-D Byla i hádka s číšníkem a vůbec to bylo docela divoký co Vám mám povídat....

Poslechl jsem si Dvorixovi Audio Technicy ES7 - no nebyl to až takovej průser jak jsem čekal. Ale nic extra. Turbolama tam měl taky ES7, prej modnutý. Zvuk byl výrazně lepší než u Dvorixových kousků. Následně jsem se dozvěděl, že i Dvorix je má modnutý :shock: Někde je chyba :D
Casial a jeho kamarád se mi vysmáli když jsem zmínil, že signálový kabely mají vliv a asi si o mě nemysleli nic pěknýho :-D Holt se nezavděčim všem.

No přežili jsem ve zdraví kupodivu. Za sebe musim říct, že výstava se mi líbila zvukově víc než loni. Ani nevím proč. Jakoby vše hrálo tak nějak líp. Buď zapracovali prodejci na umístění repro v prostoru kvůli akustice, nasadili lepší repro nebo jsem jim víc odpouštěl chyby. Nejspíš od každýho něco ;-) Výstava se koná ve 3. ,9. a 24 patře. Kvalita je nejvyšší ve 3. patře, kde jsou největší salonky a nejlepší repro. 9. patro je slabší kvůli velikosti salonků a strašnému návalu lidí v těchto malých místnostech. Ale technika je tam dobrá a za návštěvu stojí také. 24. patro? Tam snad byly jen 2 pokojíky s ničím extra zajímavým.

Veškeré fotografie made in bubaak
Naposledy upravil Kocmeister dne 13. 3. 2010 23:02, celkově upraveno 6
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 3. 2010 21:38

Tak mé názory docela shodné s Kočmeistrem. Sroll asi nejlepší(asi také způsobeno pouštěním klasiky místo nezajímavého jazzu), Panský dvůr taky super repro (Lektor výrobky). ,,Almary" taky nebyly k zahození a věci u Hifi Studiu Tykon mě potěšily Allanem taylorem. Cabasse LaSphere mě až tak moc nezaujalym, to samé KEF Muon u Basysu.

Ke sluchátkům, Panter klasika se třema benchmarkama a nějakejma HD800, tak jsem si aspoň znovu poslechl dac1 s JH13. Basys sestava mě moc neoslnila, T1 jsem si sice poslechl v tichu narozdíl od kluků, ale moc mě nezaujaly. Nejlepší byla sestava Leben s Lektor Air/Prime, zvuk opravdu famózní, hlavně rozmístění nástrojů a prostor byl bomba.

To všechno bylo ve třetím patře. Deváté nabídlo spíše menší repráky a Kratwire, loňské Staxy bohužel chyběly. A poslední patro bylo už jen takový doplněk, sestava Canoru mi přišla dobrá, ovšem zvuk se imho občas začal slévat.

Jsem rád, že jsem mohl poznat nové lidi z Avmanie osobně, poslechnout si hifimana a strávit nějaký čas v hospodě s bubaakem, protože s ním je to vždycky zážitek.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronnies 13. 3. 2010 21:53

Za seba musím povedať že MEASTRO UTOPIA hrali presne podla môjho vkusu.Ale keby som mal byť naozaj .... :roll: tak by som zobral basový prejav s m utopia a zbytok spektra s TANNOY Canterbury(mimochodom mám pocit že sú to tie bedne s videa o GRECKYCH AUDIOFILOCH čo tu koluje)
Nespomenul si Klipsch - P-38F v spoločnosti ARTEC a ACOUSTIC SOLID...pán s IRYSON sa fakt vyznal jeho prezentácia bola výborná len miestnosť by si zaslúžil vetšiu...
Ináč som sa prichytil pri tom že uvažujem o prechodu na čistý analog, pretože to čo predvádzajú dnešné gramce je skvelé hlavne stredové pásmo a dynamika je oproti digitálu v inej dimenzii.

To KOC..
čo VINTAGE room mali tam môj zosilňovač PIONEER čo mám v galérii asi po nom po pátram na ebayu ;-)
Jo a ELECTROKCOMPANIET+ regálovky WILSON BENEASCH(strašne mi pripomínali postavy s serialu lebkouni :D ) u mna desingový vrchol....
PS: METALLICA-Ride the LIghtning/Kocmeister vie o čom hovorím/ je sama o sebe zvukovo špatná nahrávka no a MONITOR AUDIO ma opat presvedčili že nie su nič moc...
ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 3. 2010 22:05

Připojím tedy asi pár mých poznámek...

Z chlapců je hrozně vidět nadšení, to který mě už dost opustilo. Což mě docela povzbuzovalo :)
Výstavu jsem trochu prolít, i když myslím dostatečně užil. Já jsem furt sluchátkovej, v reprácích se vůbec nevyznám a soudím podle citu.

Šel jsem si poslechnout Beyerdynamic, jakožto adepty mé další investice. Fakt mě ale vytáčí, že sluchátka mají vedle repráků. Jak zmínil Bína, proč se prostě nedají sluchátka do samostatné místnosti...?
DT770: cinkilinky, trochu jsem přemýšlel, jestli by mě ten zvuk po další půlhodině bavil...
DT990: bumkybumky s přiměřeným cinkilinky. Ale bohužel jsem nešlyšel DT880, které by mne asi nejvíce zaujali.
T1: takovej hluk a docela nevýrazná hudba, když jsem tam byl, takže spíš... Měl jsem je na hlavě.Huray :) O dost těžší něž DT990

a pak jsem měl vyhlédnutý Monstery.
Turbine (základní verze) jsou příjemný zpracováním (kov), člověk má pocit, že to něco je aspoň... Zvuk mi docela sedl a postupně utvrzuje v tom, že jsem lehce basshead. Hutný projev.
Tour jsou předražený špunty, který mi tedy nečekaně sedli do ucha, ale jsou to basový kanóny a na mě fakt už moc. Nuda.
HeartBeats, Lady Gaga model je sice v reálu pořád docela pěkný na pohled. Ale na omak je to hodně levný plast, jsou dost veliké (klín trčící z ucha) a měl jsem problém je pchát do ucha... ženy s povětšinou menšíma ušima budou mít ještě větší problém.

Mám jen málo poznámek a končím :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 13. 3. 2010 22:23

u Krautwire mě potěšili snažili se poradit, ač vyfotit střibro bleskem je prostě "pakárna"....
Jinak nesnaším audiofilský jazz!!! taková hovadina.... jeden jediný nástroj co by zahrala dobře slůchatka za pár korun (jedno co hraje za frekvenci).... a podle toho mám poznat zda něco hraje dobře? Jediné co mohu říct, kde hrála tahle hudba, tak vše hrálo tak tragicky, že mi bylo zle.... a pochybuju že levnější verze el.stat. beden hraje líp jak ta dražší .... Mám rád jazz, miluju jazz.... ale proboha nepouštějte ten co si hraje na audiofilský!!! Amstrong hraje líp :roll:
Fotky jsem neupravoval, jen jsem je hodil na 1024 šířku, takže si trhněte....
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronnies 13. 3. 2010 22:38

Ten plot úplne hore na pivnom lístku pod nápisom je predpokladám buubákov :-D

Ty vole to kto s vás chodí po vonku s tým ružovým kompletom to má Bína na sebe? :shock: :-D
ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 13. 3. 2010 22:45

To neni Bína, to jsem já :-) Máš nás nějak popletený na to že jsme se dneska bavili :-D A ty růžový sluchátka jsou Dvorixe, jen jsem je zkoušel. Jsou to ty ES7 z mýho příspěvku.
Naposledy upravil Kocmeister dne 13. 3. 2010 22:47, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 13. 3. 2010 22:47

Ty dvanactky 8-D to není moje :pozor ja nevím co je pivo :mrgreen:
Koc: Číšník měl problém semnou 8-) když mě tam nechce tak tam nebudu, zvlášť když o kousek dál mám "domovskou" hospodu kde mě maj rádi :love: (bohužel tam nevařej)
A Motorola je moje 8-) není k sežrání O:-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 13. 3. 2010 22:49

Vdaka vsetkym za postrehy. Pekne napisane od Kocmeister-a, aj od ostatnych. Este viac vdaka za foto. Uprimne - do Prahy sa mi kvoli tomu trepat nechce (a horsie je, ze ani sa nedalo - desny [este raz - DESNY] tyzden je za mnou).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jersey II. 13. 3. 2010 22:50

Bouráci! :tleskani
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 13. 3. 2010 23:00

no aj ja som sa chystal ale nakoniec akosi nevydalo :)
a nejake dynaudio, avalon, audio physic tam neboli?
a p. Bunta nevystavoval??
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 13. 3. 2010 23:14

Panský dvůr měl komplet od Ancient Audio - cd přehrávač Lektor Prime (€8.000), lampové monobloky Single Six (€10.000 za pár), repro Holography II (€6.000) (všechny ceny via Google). Hrálo to moc moc hezky.
Mě osobně ale nejvíc zaujala výstavka Marantze s Cabassem. Čtyřpásmové Cabasse la Sphére hrály dle mého názoru nejlépe z celé výstavy. Už po cestě domů jsem googlil jejich cenu - a ta je astronomická - 3,9 milionu Kč... Nevím jak vy pánové, ale na tohle se já nikdy neshrabu :-)
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 13. 3. 2010 23:17

no len to mas aj zo zosikmi :) cize je to clekom dobra cena :D :D
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 13. 3. 2010 23:19

Dynaudia byly, ale jen pasivně tedy nehrající na koukání viz. foto. BV audio bohužel ne. Avalon si nevzpomínám a Audio Physic tam možná nějaký taky byly.
Ad. LaSphére, 3,9mil. to fakt neklapne ani u mě :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 3. 2010 23:24

Casial: Nebyl ten Cd přehrávač spíš Lektor Air?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků