Ekvalizer, aneb tenhle boj nikdy neskončí !

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Jaký máte názor na EQ ?
Jsem pro! 9 %  17%  [ 9 ]
Jsem proti! 2 %  3%  [ 2 ]
Jsem pro v rozumných mezích. 26 %  50%  [ 26 ]
Je mi to jedno, sám EQ nepoužívám a každý má vlastní cit pro hudbu. 14 %  27%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 51

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 1. 2018 20:20

Leony5 píše:Nechápu jak jednou ztracená data v Mp3 získáš zpět převodem do neztrátového Flac.

Verím tomu, že Kocmajster myslel tým prekopanim jednoduchú výmenu (opätovnou konverziou originálu alebo stiahnutím), nie konverziu z Mp3 do Flac, to by nenapadlo snáď nikoho.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 1. 2018 20:42

Jen aby
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 1. 2018 21:04

To uz asi nechajme na nom, ale ak niekto ma 3000 prispevkov v fore audio/video, tak je to asi jasne, ci ? :)
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 31. 1. 2018 21:25

Kocmeister píše:Já jsem v posledních měsících překopal věci, co jsem měl v mp3 320 do flac. Nečekal jsem žádnou velkou změnu, ale nebesa se otevřela. Najednou tisíckrát oposlouchaná hudba měla takovejch basů a vejšek jako bych tak ten eq do V opravdu dal :-)


Za nas vsetkych dufam, ze si myslel prekopanie veci Z ORIGINAL WAV do Flac, miesto Z ORIGINAL WAV do 320kbps MP3... Ak si predsa len myslel to co si napisal presne tak ako si napisal (ze z vyrezaneho dreveneho panacika vies urobit rovnako velkych troch drevenych panacikov), tak sa k tomu radsej nepriznaj, a suhlas s mojou prvou vetou, my ti to radi zozerieme.... :D

-- 31. 1. 2018 21:36 --

NOWOCAYN_2 píše:
Kocmeister píše:Já jsem v posledních měsících překopal věci, co jsem měl v mp3 320 do flac. Nečekal jsem žádnou velkou změnu, ale nebesa se otevřela. Najednou tisíckrát oposlouchaná hudba měla takovejch basů a vejšek jako bych tak ten eq do V opravdu dal :-)


Za nas vsetkych dufam, ze si myslel prekopanie veci Z ORIGINAL WAV do Flac, miesto Z ORIGINAL WAV do 320kbps MP3... Ak si predsa len myslel to co si napisal presne tak ako si napisal (ze z vyrezaneho dreveneho panacika vies urobit rovnako velkych troch drevenych panacikov), tak sa k tomu radsej nepriznaj, a suhlas s mojou prvou vetou, my ti to radi zozerieme.... :D

A inak, nezabulil si si nieco pri tom posluchu? Flac vs MP3 320kbps mozes pocut rozdiel akurat (ak je to velmi dobra nahravka) v priestore nahravky a v separacii nastrojov...mozno malicko detail NA VYSKACH, ale len detail, a nie to co ty pises tak, akoby pri 320kbps boli vysky pod dekou, a pri Flac niekde v nebesiach.... A dam ruku do ohna za to, ze praveze u basov je rozdiel medzi 320kbps a Flac (44/16 ci 48/16, to su klasicke CD) doslova nepostrehnutelny, a pri slepom teste by to nikto "nedal", keby mu pustili basovu gitaru ci proste nizke Hz z akebokolvek SOLO nastroja, kde by rozdiel medzi Flac a MP3 320kbps nemohol postrehnut z o cosi malo horsieho priestoru nahravky a o cosi malo horsieho rozlisenia (NIE KVANTITE ako ty pises) zvuku nastrojov, pricom uplne najmenej by to bolo badat u basu...
Ci si chcel napisat, ze Flac na rozdiel od MP3 potlaci stredy/ zvyrazni basy a vysky na ukor stredov? Mozno tak jedine pri konverzii do Flac z MP3, ktora ti tak ucarovala :D
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 1. 2. 2018 08:29

Hoši hoši nečtěte tolik mezi řádky i tam, kde mezi nima nic není :-) Samozřejmě jsem měl na mysli získání všech nahrávek znovu ve FLAC místo původních v mp3.

Srandu jsem si nedělal, opravdu ten rozdíl byl u některých nahrávek dost velký právě na basech a výškách. ALE nejspíš můžeš mít pravdu Nowocayne, to nijak nerozporuju, že by za normálních okolností ten rozdíl nebyl tak velký, kdyby šlo jen o porovnání mp3 320 vs. FLAC ze stejného ripu. Tentokrát to však byly úplně rozdílné ripy stejných nahrávek a dost možná i z jiných alb a to mohlo být důvodem tak velké změny ve zvuku. Každopádně jsem za ní rád.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 1. 2. 2018 09:10

Kocmeister : Moze byt ako pises. Ja som si pred par rokmi "zabezpecil" jeden album od Phila Collinsa, obe verzie boli akoze "vylepsene" od originalu, vysoke DR ostalo obom (okolo 12-14). Rozdiel vo zvuku medzi tymi dvoma verziami bol vsak vyrazne pocutelny... A nebude to tym, ze jeden by bol MP3 320kbps, a druhy FLAC. Proste mastering jednej verzie bol horsi vo vsetkom, nez mastering druhej verzie (DR ale bolo velmi podobne, skoro totozne, takze neslo o zhorsenie zvuku ubranim dynamiky...). Co ma sokovalo, bol vyrazny rozdiel v priestore a separacii.... Myslel som, ze rozdiel v masteringu vseobecne moze byt len v dynamike a detaile/rozliseni... Ale kdeze.... (a jednalo sa o album tusim z roku 1983, obe verzie som si "zabezpecil" z rutracker.org)...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků