Řešení akustiky v místnosti

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 15. 11. 2018 19:10

Ať to zase nepřeženeš, oba extrémy jsou špatně a úplné vytlumení působí nepřirozeně, mozek v místnosti podvědomě nějaké dozvuky očekává, proto se kombinují absorbéry s difuzory, aby se část dozvuků pohltila a část všesměrově rozptýlila, aby co nejméně ovlivnila přímý zvuk z repro. Jde jen o to, aby tě úder do bubnu nefackoval ze všech stran ještě pět minut.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 15. 11. 2018 19:47

proto jsem na strop dal jen 4m2 a celkově má strop nějakch 20m2 ...spíš mi jde o basy,někdy mi u filmu přijdou takové divné
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 11. 2018 07:58

Obávám se, že vyřešit akustiku v oblasti 200Hz a níž prakticky není v silách kutila domácího. Existují různé "basové pasti", ale o jejich funkčnosti trochu pochybuji.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nera738 8. 1. 2019 16:12

Ahoj chlapci. Tiež laborujem. Problém je v tom, že nemôžem nič dokúpiť. Možno nejakú že fakt dizajnovú pasť, ale to ani neviem kde hľadať. Teda zatiaľ som nehľadal. Konečne som asi prišiel na to čo mi robí problém. Po audysey nastavení je skoro všetko v poriadku. Zvuk dobrý, fakt radosť počúvať. Všetko som to prehadzoval hore dole k stene od steny a tak. No ale vlny 43HZ sa neviem zbaviť. Keď príde nejaká pasáž s takto hlbokým tónom tak katastrofa. Niekde som aj čítal že 43,2 hz je posledný bas ktorý je najzreteľnejšie. Ja ich mám teda riadne zretelné. Všetko ostatné je ok. Dá sa tomu omôcť nejak inak ako pascami? Ďakujem.
nera738
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků