Číselné zobrazenie hlasitosti zo soundbaru Sony a z TV

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paulo78 13. 10. 2018 14:21

mám Tv Sony,a kupil som si soundbar HTSF200. Teda co sa tyka synchro žiadny problem
V tv ked som ovladal zvuk tak číselny posuvnik na obrazovke sa pohyboval nad 10..Teda kalsicke zobrazenie hlasitosti.
Ked ovládam hlasitost cez sound bar tak taká normálna hlasitost sa zobrazuje na čísle nad 60 cca
Je to normalna vlastnost pripojeneho audio zariadenia ze jeho ciselna hodnota zvuku je uplne ina?
Lenze aku to ma logiku ked hodnota pod 50 je uplne ticho,aky ma vyznam potom hlasitost od 1 do 50? ked to nie je pocut?
Alebo sa to da niekde nastavit,upravit?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 10. 2018 12:10

Mam hlasitost kombinovanou,ovladam jak tv,tak settopbox naráz. Nevim,jak je to u soundbaru,ale zkus zvysit hlasitost tv a doupravuj soundbarem!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 15. 10. 2018 12:22

U mě je to stejné, jaký číselný údaj na TV, takový na soundbaru. Vše ovládáno DO od TV. Stejně fungují i ostatní funkce jako mute. Propojeno optikou.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 15. 10. 2018 20:56

V menu tv lze vetsinou jeste doladit volume tzv delta hlasitosti. Ta umi vyrovnat ubytek hlasitosti pri pripojeni externich zvukovych zarizeni,jakoz i settopboxů,satelitnich receiveru apod.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paulo78 15. 10. 2018 21:04

tombas píše:U mě je to stejné, jaký číselný údaj na TV, takový na soundbaru. Vše ovládáno DO od TV. Stejně fungují i ostatní funkce jako mute. Propojeno optikou.

myslís optickym dig.kablom (na konci svieti)?
Aku znacku tv a soundbaru máš?
Ja mam prepojeny tv sony k soundbaru sony cez hdmi arc
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 10. 2018 21:45

Ano, optickým dig. kabelem, co svítí.
Mám TV LG i soundbar LG SJ5.
V menu TV mám nastaveno u zvukovéko výstupu "synchronizace zvuku optická". Jsou tam i další možnosti, ale tohle je nejlepší nastavení.
U propojení přes HDMI ARC se na TV zobrazuje jen symbol reproduktoru na číselný údal o hlasitosti se zobrazuje na soundbaru.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 16. 10. 2018 19:38

Tak neviem, žeby pomohlo prepojit zariadenia optickym kablom?
Zaujimavy rozdiel v zobrazeni zvuku je hlavne v tom ze su to oboje rovnake znacky,Sony, takze cakal som väcsiu synchro.
V nastaveni TV so nasiel polozku Hlasitost digitalneho vystupu zvuku(/( Plati len pre PCM.Uroven hlasitosti medzi PCM a skomprimovanym zvukom sa budú líšit)), tam ked som dal posuvnik na max, tak vtedy sa to trochu lepsie synchronizovalo,ale stale ked mám soundbar tak hlasitost realne zacina od 15 na posuvniku,ked dam zvuk cez repro Tv tak tam to je logicke od 0..

Inak strasnu anomaliu som si vsimol pri pocúvani cez soundbar.
Tazko vysvetlitelne :
Pozeram spravy napr na Markize,RTVS,atd... A vzdy pri zaciatku reportaze,alebo ked zacnu hovorit po šnejakom príspevku, v studiu sa hlasitost nachvilu vzdy akoby zvysi a poklesne postupne, a opat pri dalsej reportazi to iste. Viem poviete že to nie je mozne,ale naozaj to tak mám a neviem si to technicky vysvetlit
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 10. 2018 20:13

Ta změna hlasitosti na začátku reportáže se projevuje i při zvuku pouze z TV bez soundbaru? Nemáš nasavenou automatickou regulaci hlasitosti?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 16. 10. 2018 20:17

iba pouze zo soundbaru.
neviem kde ani sa nastavuje automaticka regulacia hlasu O:-)
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 10. 2018 20:31

Takové věci bývají v menu TV > nastavení > zvuk.
Sony neznám, ani nevím, jaký tam je systém, jestli android TV, ale i tak by to mělo fungovat. Podívej se, jestli máš správně zapojený ten kabel, ve správném konektoru na TV, označeném pro HDMI ARC. Předpokládám, že soundbar má jen jeden HDMI.
Podívej se, jestli máš na soundabu všechno správně nastavené, hlavně vstup HDMI, nebo automatickou volbu vstupu, pokud to má.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 17. 10. 2018 07:39

Tak problem z náhlym zvysovanim hlasitosti pri sledovaní tv programu bol naozaj v tej automatickej hlasitosti ktora bola na soundbare skryto nastavená,konecne to je ok.
Len ten "problem" z rozdielnym,vyšším ukazovatelom posuvnika hlasu ked je pripojeny soundbar sa asi neda vyriesit,je to teda iba o zvyku...
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků