rada-vyber kina

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod descent 8. 3. 2006 16:00

to vlasta: V Elektro? Jako tady? http://www.home-elektro.cz/cz/katalog/domaci-kino/systemy-dk/sony-htp-32dw-domaci-kino/ (tvuj odkaz) Ja tam vidim "9 746 Kč vč. DPH" a to jen do 12.3.2006. To neni 8 000!
descent
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 8. 3. 2006 21:13

descent. Cena 8 tisíc je platná v Elektrorldu. Odkaz na 3w stránku jsem dala proto, aby si mohl prohlédnout jak vypadá. b.) drAcOniS. Reprobedýnky se nerozlišují, dle toho zda jsou z plastu, nebo ze dřeva. Ono provedení i velmi kvalitních a velmi drahých reprobeden je z plastu, ale speciálního, nerezonančního, s vysokou hustotou. Ale to je téma na větší diskuzi. Ty plastíky použité u těch "kin" vše v jednom jsou vyrobeny z pet lahví. :D
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod descent 8. 3. 2006 22:16

Aha...no, ale uz toho nechame, nikam to nevede.
Co se tyce provedeni "plastovych kin", je pravda, ze ty plasty jsou supacke a taky to tak hraje. Doma mam u PC Digitalni Creativy a ty maji taky plastove bednicky, avsak s rozdilem, pekneho zvuku.
descent
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 8. 3. 2006 22:30

vlasta píše:Reprobedýnky se nerozlišují, dle toho zda jsou z plastu, nebo ze dřeva. Ono provedení i velmi kvalitních a velmi drahých reprobeden je z plastu, ale speciálního, nerezonančního, s vysokou hustotou. Ale to je téma na větší diskuzi. Ty plastíky použité u těch "kin" vše v jednom jsou vyrobeny z pet lahví. :DH/quote]
Hm, měli jsme na prodejně B&W Nautilus (bohužel zapojený "pouze" na Rotelu), což se dá považovat za velmi kvalitní a drahé reproduktory a z plastu tedy nebyly... :twisted: Jediný, kdo snad tohle dělá, je Bose.
Nicméně si představte, že vím, že se repro nerozlišují podle toho, jestli jsou z plastu, dřeva, hliníku anebo bůhví čeho.

A stejně tak vím, že ty reproduktory, co k tomu setu Sony jsou, mi nápadně připomínají jedny plastové repráky ke staršímu modelu jejich AIO sestavy (akorát v jiné barvě). V žádném případě se tady nechci hádat a také jsem nepolemizoval o kvalitě jednotlivých materiálů tvořících ozvučnici reprosoustavy. Jen jsem prostě a jednoduše reagoval na Vaše slova (v předchozím postu mám i citaci na kterou jsem reagoval, ale dobrá, plácnu jí sem znovu):

cquote="vlasta"]A porovnat s těmi plasťáky Vše v jednom, které dělají pouze hluk. Je to jedno, zda je to LG, Panasonic a jiné.a/quote]

Aby nedošlo k mýlce: reagoval jsem na to, že jste sám upozornil, jak je Sony skvělé a nedá se to srovnávat s plasťáky AIO. Přitom jsou k setu Sony taky plasťáky ( a to ještě IMO od dřívějšího AIO kina Sony).

Ale hlavně jsem reagoval, že v žádném případě není jedno, jaká značka to je - i přesto že se jedná o AIO a i přesto, že je vždy potřeba srovnávat konkrétní modely.

Avšak to je vše, co k tomu napíšu, nehodlám se zbytečně namáhat argumentováním. Třeba i takový Denon DHT-1356DV je podle Vás určitě horší než právě tento set od Sony - soudě podle způsobu, jakým ho zde neustále propagujete... :wink:

Nejlépe bude, když si ho případný zájemce prostě poslechne a udělá si závěr sám. Ale uznávám, že v dané ceně je Sony jednou ze zajímavých variant.
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 9. 3. 2006 01:15

Denon DHT-1356DV za 18 tisíc, není vhodné srovnání se Sony HTP-32DW. Má 5+1 jako Sony, ale je o 10 tísíc dražší. V té ceně je lepší sestava DENON AVR-1706 S 7+1 a reproduktory ONKYO SKS-HT530 B 7+1, za stejnou cenu 18 ti tisíc. Myslím, že to je výrazvný nárust kvality. Ale opět jsme o 10 set tisíc nad 8 tisíci nad mnou doporučeným Sony HTP-32DW. A ten set není výrazně horší. Tak asi tak. Jen jsem chtěl upozornit, že s minimálními prostředky, lze koupit dobrou kvalitu. Nemám v úmyslu propagovat značku. A co mám doma, potom nikomu nic není. :D
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza111 9. 3. 2006 09:40

Kup si ty LG má krásnej prostorovej zvuk, nejsem příznivcem domácích kin protože malý reproduktorky nedoženou klasický velký ve dřevě, ale u tohohle domácího kina jsem se zastavil protože mě chytlo krásnou reprodukcí hudby v prostoru a to jsem na hudbu hodně náročný, takže doporučuju, pokud by bylo víc peněz tak si kup Bose.
Honza111
Junior

Odeslat příspěvekod Honza111 9. 3. 2006 09:44

Jo ještě k Sony, nechápu jak tady někdo může vychvalovat značku Sony, osobně jsem neslyšel ŽÁDNÝ bendy od Sony který by hrály, Sony je dobrá na obraz na zvuk je to ubohost, ani zesilovače neuměj dělat.
Honza111
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 9. 3. 2006 12:10

Honza 111. Nemáš pravdu. Jsi úplně mimu realitu a nevím co tím sleduješ?
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Garret 9. 3. 2006 12:57

A co takhle Pioneer DSC-333? Za 10.800 na kasa.cz. Mam ho doma a za tu cenu super zvuk.
Garret
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza111 9. 3. 2006 14:11

Vlasta, dej mi jeden příklad výrobku sony kterej dobře hraje ať je pobavim.
Honza111
Junior

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 9. 3. 2006 16:08

Tak na toto uz musim reagovat. Doma mam (okrem inych zariadeni od Sony serie QS) receiver Sony STR-DB790 QS, ktory je hodnoteny ako jeden z najlepsich vo svojej cenovej kategorii. Ked som ho pred rokom kupoval, pri rozhodovani mi pomohli aj nemecke casopisy specializovane na hudbu. Napriklad casopis HEIMKINO ho ohodnotil ako "Oberklasse" a bol tam v testoch najlepsi.
Dalej tu mam citat z jednej nemeckej stranky:
Als "Testsieger" bei den Zeitschriften Heimkino (6/2004), HiFi Test (2/2004) und video (9/2003) überzeugte der Surround-Receiver Sony STR-DB 790 voll und ganz mit seiner Qualität und setzte sich souverän an die Spitze des Testfeldes.
A to nie je jediny vyrobok od Sony ktory sa im podaril...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 9. 3. 2006 18:40

2 Garret. Pioneer DSC-333 je chrastítko. Proti Sony HTP-32DW je o dvě třetiny horší. Upozornění. Výrobky u kterých se udává výkon RMS, jsou šunty. Všechny. Platí jen výkon DIN normy. :-B
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 9. 3. 2006 18:48

2 Honza 111.: Nebiju se za značku, tak z hádky nic nebude. CHtěl jsem jen upozornit, že se dá za osm tisíc koupit kvalitní sound do obýváku. A Sony si vede celkem velice slušně v celém spektru tachniky. Nebudu bojovat s marketingovými triky a je mi jedno kdo si nalítne a vysype 30 tisíc za hudenbní kulisu v obýváku. Ahoj.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drAcOniS 9. 3. 2006 19:26

vlasta píše:Denon DHT-1356DV za 18 tisíc, není vhodné srovnání se Sony HTP-32DW.3/quote]
Já to taky nesrovnávám, myslel jsem to jako narážku na skutečnost, že všude Sony vychvalujete a propagujete. Takže jsem to myslel ironicky, že i výrazně dražší kino by podle Vás bylo horší než Vámi zmíněné Sony. Jak následně vyplynulo, měl jsem pravdu. Jen netuším, o kolik třetin je zrovna tenhle Denon horší... :twisted:

dquote="vlasta"]Pioneer DSC-333 je chrastítko. Proti Sony HTP-32DW je o dvě třetiny horší.
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 9. 3. 2006 19:34

2 drAcOniS.: Asi došlo k nepochopení. Já jsem pouze poukázal na skutečnost, že za osm tisíc lze koupit dobrý kompletní sound. A tomu odpovídá ten Sony. V této cenové kategorii nemá konkurenci a všechny převyšuje.
b.) Norma. Din je norma, při které se měří vyzářený výkon a zkreslení. Proto platí tento údaj jako hodnověrný.
RMS je nic! Je to pouze Konzumer power.
vlasta
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků