Jaké nejlevnější "domácí kino"?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Elfman 31. 5. 2005 11:04

Dobrý den,

rád bych koupil svému praotci ke svátku systém domácího kina, ale nechtěl bych za něj moc utratit (on o to ani moc nestojí). Doma již mám kino Sony DAV-300, takže jakous takous kvalitu mám rád, i když to není to nejlepší, DTS a DD také rozeznám... :)

Nechci za to utratit moc peněz, s trochou sarkasmu se dá říci, že by se děda nemusel dožít ani konce záruky. Navíc, já mám kino v přecpaném obývacím pokoji, on jej bude v mít k kuchyni ve starším domě. Původně jsem za něj chtěl dát tak 3.500 Kč (pro audio-fily: extra hlasitého zvuku se to kino asi nedočká, beztak na něm pojedou jen DVD od Disneye typu Lví král), ale teď jsem objevil v Carefouru komplet kina za 2600,- Kč. Pochybuji o jeho kvalitě (např. aby nebylo nutné jej honit do max. hlasitosti, kde to bude přebuzené, prskat, atd. - Sony honím na stupeň 12 ze asi 50 možných a plně mi to stačí i pro přehlušení ventilátoru projektoru), ale rád si nechám poradit, např. zda to stejně nebude tak velký rozdíl, atd. Kromě ceny mě také zaujala hl.velikost přístroje, která musí být fakt malá (satelity musí být také, aby šly schovat před babičkou :D ). Pokud byste měli nějakou konkrétní značku, napište mi ji, prosím.

Rád bych se také zeptal, pokud je u přístroje napsáno, že má dekodér Dolby Digital, má také automaticky Dolby ProLogic 2 Sorround? A pokud DPS nemá, co se stane s filmy, které mají českou stopu (DTS je pouze anglická, tj. v tomto případě na nic) kódovanou jen ve 2 kanálech?

A prosím, žádné komentáře ke vztahu "důchodce vs. technika".

Děkuji
Elfman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigdoc 13. 6. 2005 01:22

Nezapomeň na jednu věc - když jde o důchodce. Starým lidem se téměř vždy zhoršuje sluch, a to nemyslím, že by prostě slyšeli slaběji a slaběji (což o to, to taky, ale to jednoduše vyřeší volume doprava), ale mění se jim skladba toho, co slyší - v podstatě se jim to "posouvá dopředu", už neslyší tak dobře vysoké tóny a příliš hluboké tóny jsou jim zase fyzicky nepříjemné. Neplatí to samozřejmě paušálně, ale ve velké většině případů ano.
Proto bych doporučil se spíš nesoustředit na zvuk (a už vůbec na subwoofer), ale raději na kvalitní obraz, u zvuku pak spíše na schopnost ostré reprodukce ve středech, aby to děda dobře slyšel. To by ti ale měl být schopen splnit prakticky jakýkoli přístroj, i ten nejlevnější.
bigdoc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elfman 13. 6. 2005 05:58

Děkuji za odpověď. No, to musím potvrdit, zvláště u basů (že to je asi nepříjemné - po delší době i mě), ale co se týče sluchu, tak děda narozdíl od své družky slyší velmi výborně. Až tak výborně, že mu stačí hlasitost 10 (což překvapuje i mě). Jinak asi u těch nejlevnějších přístrojů se dá asi počítat s tím, že samotný přístroj nebude úplný "šrot", ale spíše bude mít méně kvalitní reproduktory, že...? No, a tam myslím, že by středy (oproti výškám, které budou asi dost zkreslené) mohly být (relativně) dobré. S obrazem moc zkušeností nemám, osobně jsem totiž zatím moc nepostřehl rozdíl mezi jednotlivými DVD přístroji (bohužel se to bude cílit na TV s úhlopříčkou jen 55 cm a navíc bez možnosti vertikální (není 16:9 kompatibilní) deformace - což sice dost ničí dojem, ale zase to využije celou plochu obrazovky, osobně jsem si to takto pouštěl asi 3 měsíce než mi došlo, že to není 1:1).
Elfman
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků