Android box+LGOLED65+Yamaha RX-V379 5.1

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DAJ666 23. 3. 2019 09:22

Dobry den, chtel jsem se zeptat, jak je nejlepsi zapojit tuhle sestavu. Mam zapojene Android Box do TV pres hdmi a z TV pres ARC do receiveru. Funguje to dobre co se tyce obrazu /4k ikonka pri prehrani filmu se objevi/, ale nevim v cem je problem, ze pokud pustim 4k HDR se zvukovou stopou vyssi nez DTS /true hd,../, tak mi zvuk pres hdmi ARC vypadava kazdy par sekund a seka se. Pokud zapojim Android box primo pres hdmi do recieveru a z recieveru pres hdmi do TV, tak mi zvuk se sice zase neseka, ale mam podezreni, ze zase obraz neni prenasen ve 4k /na tv se nerozsviti HDR ikonka pri detekci signalu. Osobne nevim, jak to proste zapojit nejlepe, popripade je moznost spatnych HDMI kabelu, mam pocit ze mam HDMI 2.0 /ale nejsem si jisty, krabicky uz delsi dobu vyhozeny:)/, potreba mit kabely HDMI 2.1? V recieveru v nastaveni zase tak moc moznosti neni. Dekuji za radu jakym postup zapojeni je nejvhodnejsi a kde by mohl byt u me problem.
DAJ666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 23. 3. 2019 10:42

ARC umí jen DD 5.1 a DTS ,HD zvukové stopy nepropustí.
AVR ti zase neproustí HDR.
Jestli chceš HDR i DTS HD musel bys pořídit nový AVR.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DAJ666 23. 3. 2019 11:22

Hadam ze opticky kabel HD zvukove stopy take nepobere? To ze ARC nezvladne HD zvuk jsem nevedel, cekal jsem to skoro jako samozrejmost. A zdirky na recieveru HDCP 2.2 HDR teda nevezmou:) Patova situace.
DAJ666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 23. 3. 2019 15:11

Promiň chyba. Myslel jsem ,že máš 371 ta neumí HDR,ale 379 by měla umět HDR. Připoj tedy android box do receiveru na hdmi4 a z hdmi out jdi do TV.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luda9sl 24. 3. 2019 06:29

Yamaha RX-V379
Nepodporuje HDR.Pokud ho nepřidaji v aktualizaci FW.
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 24. 3. 2019 10:01

http://www.yamaha-hifi.cz/download.aspx ... leID=10531
HDMI 4 má HDCP 2.2 a to vy snad HDR mělo pustit ne?
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DAJ666 24. 3. 2019 10:43

To jsem zkousel, ale nakonec se mi podarilo to zapojit box do tv a zvuk zpet pres ARC do recieveru. Paradoxne ted uz ten zvuk nevypadava. Nasel jsem si zahranicni forum o LG Oled tv a tento problem s vypadavanim zvuku se tam resil ve stovkach prispevku, proste si vystup na LG nerozumi s urcityma hdmi kabelama,recieverama ,atd. Proste alchymie, kabely jsem prehazel, pro jistotu televizi vratil zpet do tovarniho nastaveni a zvuk uz pak pres ten ARC nevypadava. To pripojeni HDCP 2.2 jsem zkousel a HDR me to nebralo, ale zkousel jsem uz tolik kombinaci, ze uz se me na to sahat ani dal nechce. Ted uz to jede jak ma. Zkusim ale jeste nejaky software update na ten reciever, to jsem nedelal.
DAJ666
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků