Domácí kino, reproduktory...

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Benda01 25. 12. 2018 19:56

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně ozvučení pokoje. Mám TV Samsung, k ní bych si chtěl pořídit nejlépe 5.1 kino. V druhém pokoji mám reproduktory z506 - levný šmejd, ale oproti TV prostě paráda. Tudíž i k této TV chci něco pořídit. Většinou teda hraji přes TV takže kino až tak nepotřebuji, ale sloupové repro jen tak jinde neseženu. Přemýšlel jsem i o soundbaru, kde vychází dobře Sony HT-RT3, nicméně sub prý hodně otravuje zvukem chlazení, takže do toho úplně jít nechci. Leda ještě přípustné HT-RT4, ale opět se bojím toho subu. Jinak se mi líbí kino od Samsungu HT-J4550 - v podstatě to lze získat jedině, ostatní modely se už nevím proč neprodávají. Pak jsem ještě koukal po jiných značkách a asi bych se s nimi smířil, ale snažím se vše mít od Samsungu. Kvalitativně vím, že to nebude nic moc, ale nejsem náročný, stačili by mi i ty z506, ale je tam krátký kabel a jsou malé - špatně by se mi tady umisťovali, proto chci ty sloupy... ale je to nějaký bídný výběr. Takže je mi vcelku jedno jestli to bude repro, kino, soundbar - ale něco v 5.1, ideálně propojení HDMI anebo digital audio out. Kolem těch 8-10 tisíc. Díky
Benda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardan60 1. 3. 2019 02:52

Ahoj, pokud začínáš a máš velmi omezené zdroje a přitom by sis chtěl své kino trochu vylepšit, myslím že začátečnická volba by mohla padnout třeba na tohle:
https://www.l-e.cz/onkyo-ht-s3800-d10511
a nebo na tohle:
https://www.l-e.cz/onkyo-ht-s5805
to je sice dražší, ale máš to i s Atmosem. Nakrmit to můžeš i třeba TV boxem, tedy pokud nemáš bluray player, alespoň co se týká toho Atmosu.
Myslím, že tyhle řešení budou znít líp než soundbary.
A na spojení Samsung - Samsung lpět nemusíš, také mám TV Samsung a vše ostatní jiné značky.
jardan60
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků