Soundbar do 12000 Kč

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 8. 9. 2018 21:51

OK, já už to nebudu řešit. Sám mám obojí, můžu to porovnat, dokonce přímo, tzn. hudba z jednoho zdroje s výstupem jak do stereo zesilovače, tak do soundbaru.
Tak hodně štěstí při výběru.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shampoo 9. 9. 2018 08:42

A jakej soundbar máš? By mě zajímalo, co s čím porovnáváš.

Pro mě (a pro hodně lidí obecně) je mnohem atraktivnější koupit jeden designový prvek, který nepřekáží v prostoru, který nemusím složitě instalovat a tahat kabely (případně lišty, aby nebyly vidět), nechci zbytečné krabičky, na které se práší. Chci třeba i to abych jednoduše pustil muziku z telefonu aniž bych musel pouštět televizi a to celé za relativně málo peněz a se slušným výstupem (vzhledem k tomu, že se jedná o bukakládu...).

Trend je takový a mně se líbí, spoustě z nás.

Primárně na hudbu neznamená, že poslouchám muziku v hires, že slyším každý tón, který je špatně interpretovaný atp. Prostě klidně si pustím muziku z Youtubu a stačí mi to.

Je to tak strašně těžké pochopit?
Ptal jsem se, jestli někdo z vás neví o nějaké lepší alternativě k těm, které jsem vybral já, případně, jaký je z nich nejlepší volbou. Z celého vlákna jsem se vlastně nedozvěděl nic, jen to, že je v tomto případě lepší se neptat...
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puzzo 9. 9. 2018 09:08

Odpovím ti z vlastní zkušenosti .
Mám soundbar JBL Bar 5.1 https://www.l-e.cz/reproduktory/jbl-bar ... r+5.1#6415
. Existuje varianta 2.1 , která nemá odpojující se zadní reproduktory , jinak by měl být stejný jak 5.1 a vleze se do tvého rozpočtu .
Jsem s ním maximálně spokojený , bezdrátový subwoofer má pevné hluboké basy atd. , nemá cenu více popisovat vlastnosti , vše je v odkazu .

-- 9. 9. 2018 10:13 --

Ještě jsem zapomněl napsat , že existuje varianta JBL Bar 3.1 ,
puzzo
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 9. 2018 09:53

No tak ty píšeš že to chces hlavně na hudbu tak se nediv. Soundbar z principu nebude hrát líp než klasický stereo. Ale chápu, je to móda, "každej" to má. Obecně je Soundbar dobrej někam ke starší televizi na chatu která hraje mizerne a není místo řešit klasický repráky. nebo se sw jako základní domácí kino, který dokáže udělat aspoň pseudoprostor. ale využívat Soundbar jako základ pro muziku když je na trhu spousta stereo reproduktorů třeba i aktivních s potřebnou konektivitou je imho nesmysl.
Prostě kdybys napsal že hledas základní ozvučení k TV na filmy tak ti určitě někdo pořadí, ale na hudbu? navíc když píšeš že chceš čisty projev, to nejde dohromady.
Kdybys na tom trval tak tohle se tu už řešilo a prý to hraje obstojně, jsou to v podstatě stereo bedny naležato.
https://soundbary.heureka.cz/aq-soundta ... oFEALw_wcB

nebo pak

https://m.alza.cz/klipsch-reference-r-15pm-d4193525.htm
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 9. 9. 2018 10:12

Shampoo:
Přesně jak píše vencaxxx - předběhl mě, ale chtěl jsem ti napsat něco podobného. Ty se tu rozčiluješ, že ti tu nikdo neporadil a nic ses nedozvěděl.

A my to tu moc dobře chápeme, ale ty pochop, že jsi do požadavků napsal určení "hlavně hudba" a že ti jde zejména o "čistý projev, nikoliv hlasitost". A věř, že s těmi tvými požadavky nejde dokupy žádný soundbar, ani za 50 tisíc ... Veskrze ti tu chtěli všichni poradit, že daný rozpočet jde mnohem lépe investovat, ale budiž - když je pro tebe primární design, nenáročnost na instalaci i prostor, každý máme jiné preference :-) Jen se fakt nerozčiluj, protože jsi napsal poněkud značné protiklady.

Jinak abych tu taky jen neplácal do vody, tak když soundbar, tak za mě asi tento kousek ;-) https://www.avitsmart.cz/produkt/sonos-beam/, dle mě je o levlík výš než tebou uvedené. Ale podotýkám, že soundbary opravdu nejsou můj šálek kávy.
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 11. 9. 2018 20:14

Oki, díky, na ten Sonos Beam jsem taky koukal, popřemejšlím, jestli mu nedám tedy přednost před tou Yamahou.
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 11. 9. 2018 21:52

Jak tady řešíme v televizní sekci často tu slevu na Sony přes T-Mobile, tak je to aplikovatelné i na soundbary. Sony HT-XF9000 je tam za 10 178,63 Kč, normálně je to v obchodech za 12990 Kč.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shampoo 15. 9. 2018 10:46

Tak nakonec mam tyto moznosti, protoze yamaha yas-306 je rozmerove vetsi, nez si muzu dovolit, nevejde se mi pred TV na policku.

Sonos BEAM - absolutne netusim, jak to bude hrat, vzhledem k rozmeru
DENON HEOS HOME CINEMA - ma teda subwoofer a stoji 17k
Yamaha YAS-207 - subwoofer, ale zatim nevim rozmery, zda se vejde.

Slysel jste nekdo nejaky?
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shampoo 26. 9. 2018 06:38

Mozna to nekomu pomuze...

Mel jsem doma 3 soundbary:

Sonos Beam - perfektni zvuk, luxusni design, kompaktni rozmery, skvele touch ovladani na tele, obtizne parovani s TV a mobilem, slabsi zvukove podani pro sledovani filmu

Denon Home Cinema - krabice vazila asi tunu, na sledovani filmu diky subwooferu fajn, ale otresny/tupy/plechovy zvuk pro hudbu

Yamaha YAS-306 - skvely na poslech hudby i filmu diky integrovanemu subwooferu v tele. Nema RCA, ale custom ovladac, coz beru jako klad, protoze nastavovat parametry pomoci telefonu neni uzivatelsky privetive. Ma wifi (spotify).

Nakonec to tedy vyhral puvodni favorit Yamaha YAS-306, ke kteremu v budoucnu dokoupim subwoofer pro sledovani filmu (ale neni ani treba). Naprosta spokojenost!
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pterix2014 28. 10. 2018 10:36

A co podání prostorového zvuku u Yamaha YAS-306 ?Jaké stím máš zkušenosti ? Má už i DTS virtual x ?Jde mi o prostorový zvuk a také řeším soundbar. Yamaha YAS-306 a Yamaha YAS-207 jsou hodně zajímavé a hodně zaujal i Yamaha YSP-1600....zatím vyhráva ale samsung hw-n650 + zadní repro...myslím že bych tak mohl dosáhnout 3d zvuku jako u domácího kina?Model samsun HW-ms650 + zadní repro jsem také uvažoval ale sice vyhrál v testech jako top soundbar 2017 ale prostor prý moc neumí.Nebo se mám raději soundbaru vyhnout a zvolit Harman/Kardon HD COM 1515S...?Jde mi jak o kvalitní zvuk (nikoliv přehnané bassy,bydlím v paneláku,ale nějaké ty výbuchy samo chci,mám rád válečné filmy) také nechci nic "zahuhlaného"(ale top kvalitu si nemohu dovolit..max 14tis) a hlavně taky prostorový zvuk...přestřelky ve filmech chci prostě prožít :)
Pterix2014
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 11. 11. 2018 12:37

DTS Virtual:X nemá. Po aktivaci 7.1 je rozdíl znatelný, ale určitě je to na míle vzdáleno opravdovému 7.1. V budoucnu dokoupím ještě subwoofer na filmy. Integrované basáky basují slušně, ale určitě ti nerozvibrují pohovku :D. Je samozřejmě možné dokoupit další repro pro prostorový zvuk.

Jestli ti nevadí kabely a prostorový zvuk je pro tebe velmi důležitý, tak asi nějaké domácí kino viz. ten Harman/Kardon.

Já jsem naprosto spokojen s tou Yamahou :)
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baddik 15. 12. 2018 22:27

Doporučuji soundbar JBL bar 5.1.Mám ho doma a absolutní pecka.Cena okolo 20000kč.Já ho mám za 17000kc.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sonny360 12. 1. 2019 17:22

zdravim, snad nebude vadit, kdyz napisu dotaz do tohoto vlakna - mam tv Hisense 65NU6800 a ted soundbar Samsung MS650, pripojil jsem ho pres HDMI ARC, zvuk funguje ale: filmy z USB kde je zvukova stopa DD5.1 a nebo DTS 5.1, tak me prijde jakoby soundbar vubec nevyuzival na dialogy stredovy reproduktor, vsiml jsem si toho i u her (xbox one x) , je to jakoby vse jelo 2.0 , netusim kde by mohl byt problem, napadlo me zda treba tv neumi DD5.1 atd ale ve specifikacich je uvedeno ze by tyto formaty zvladat mela a soundbar take, ikdyz tady nevim zda to hraje roli... jeste u her jsem si rikal ze pripojim xbox primo do HDMI na soundbaru ale kdyz to udelam tak me nejde obraz tady take netusim kde je problem, melo by se v tv ci xboxu neco nastavit? ... diky za jakoukoli radu :-)
sonny360
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 20. 1. 2019 14:53

JohnyBuchar píše:Nedočkavě čekám na rozuzlení této soundbaromanie :D..... Čistý projev :D

Mee too 8-D 8-D
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sannin 20. 1. 2019 15:55

Ja som zobral Yamahu Yas-207, 307čku som nechcel lebo ľudia na AV fórach okomentovali ten subwoofer ako nič moc. Že vraj je lepšie zobrať 207čku a prípadne potom dokúpiť subwoofer.
Sannin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků