Zvuk k TV do obývačky

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod multi1 30. 8. 2018 13:06

Ahojte,

som úplný laik do zvuku, preto Vás chcem poprosiť o radu.

V obývačke mám predprípravu pre reproduktory do rohov pod strop (pôvodne tam mal ísť systém 5.1 ale ten je pre PC nie k TV :D ). Hlavne to chceme pre sledovanie filmov k 4K telke.

Neviem čo je lepšie/jednoduchšie/... riešenie nejaké domáce kino - ale väčšina je na podlahu, alebo samostatne reporuktory + receiver. Predstavu som mal cca 500,-Eur.

Diky
multi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 30. 8. 2018 15:14

Vies si predstavit, ako asi bude zniet ten zvuk, ked budes pozerat TV a on ti pojde kdesi zhora od plafonu? To je co za blbost..? Sak repro k TV mas mat po stranach TV a center nad/pod TV tak, aby boli dialogy co najblizsie stredu TV.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 30. 8. 2018 17:31

Hodně podobné téma
viewtopic.php?f=1711&t=1291168
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod multi1 30. 8. 2018 20:11

sozi píše:Vies si predstavit, ako asi bude zniet ten zvuk, ked budes pozerat TV a on ti pojde kdesi zhora od plafonu? To je co za blbost..? Sak repro k TV mas mat po stranach TV a center nad/pod TV tak, aby boli dialogy co najblizsie stredu TV.


To už teraz nezmením proste mám vo všetkých rohoch pripravené káble, bol to rýchly nápad počas prerábky miestnosti až neskoro som zistil že takéto rozmiestnenie nie je správne.

Predné repro + center by som vedel aj tak uložiť ale zadné kvôli sedačke (na milimeter presná) nemám kde umiestniť.
multi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 31. 8. 2018 08:49

multi1:
Asi jsem to z prvního příspěvku úplně nepostřehl, ale když píšeš "vo všetkých rohoch pripravené káble" - tím chceš říct, že máš nachystané i pro přední pár repro kable ve stropě? :-D To je opravdu ptákovina dát 4 obvodové repro do stropu a jediný centr mít ve výšce uší.

Možnost máš takovou, pokud pořídíš soustavu 5.1, tak uvolnit místo vedle TV a repro umístit standardně na stojany. A za pohovku - existují přece držáky na zeď, pokud máš pohovku úplně naraženou na zdi. A předpřipravené vývody ke stropu můžeš využít až při následném upgradu na 5.1.2, případně 7.1.2 a vyžiješ vše :-) Ale soustavu 5.1 ROZHODNĚ neumísťuj ke stropu, výsledný dojem by byl dle mě katastrofální ...

Další problém je, že za 500 euro nekoupíš ani vyhovující receiver, když nepočítám bazar. Tak se zkus mrknout do vlákna, co přiložil tombas na jiné alternativy.
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 31. 8. 2018 11:17

Já nejsem žádný odborník na domácí kino a rozmístění soustav, ale k tomu co čtu to snad ani není potřeba, aby bylo jasné, že tak to vypadat nemá.
Znovu opakuji, že je 100x lepší mít (i na filmy) kvalitnější stereo s dobrým umístěním repro, než za stejné peníze nekvalitní domácí kino.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků