Vyplatí se soundbar?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fojtik88 21. 7. 2018 23:01

Ahoj,

sem ve fazi hrube stavby domu a resim, jak si pripravit prostor pro zvuk. Vzhledem k dispozicim obyvaciho pokoje+kuchyne (40m2) musi byt pohovka umistena do prostoru a jedna strana bude skoro nalepena na HS portal, takze moc nevim, jak bych za pohovku dostal reprak, aby neprekazel v ceste na zahradu.
V audiu se vubec nevyznam, ale soundbary me hodne zaujaly, hlavne tyto - ( Bose soundtouch 300, LG SK10Y, Samsung HW-K950 a Sony HT-ZF9). Libi se mi designove a taky, ze zo nemusim spolu propojovat kabelem.
Na poslech hudby si moc nepotrpim, jde mi hlavne o filmy, abych slysel poradny prostorovy zvuk.
Takze se prosim ptam - bude mi stacit soundbar se subwooferem (bez zadnich beden) abych mel pocit prostoroveho zvuku? Nebo mam dat zadni repra do stropu (podhledu)?

dekuji moc a omlouvam se za pripadne audio omyly v mem textu.

Fojta
Naposledy upravil Nick Cave dne 22. 7. 2018 11:44, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
Fojtik88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 23. 7. 2018 09:14

Soundbar mám a bez zadních repro prostorový zvuk nedostaneš. Je to vlastně jen takové vylepšení zvuku TV, na poslech hudby a popravdě ani pořádné ozvučení filmů se to nehodí.
Pokud stavíš a chceš to vyřešit pořádně, můžeš zadní repro umístit na (do) stěn jak zadních, tak bočních, případně i do stropu. AV receiver si s nastavením kanálů poradí pomocí mikrofonu. Navíc dnes můžeš mít zadní repro i bezdrátové, jen počítej s přípravou pro přívod elektřiny.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 7. 2018 16:22

Prostorovy zvuk dostanes i s parem poradnych reprosoustav, ale ne z homoklady pod TV a dunici skatule ;).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanF3 26. 7. 2018 19:36

Přesně tak, ty soundbary jsem stejně nikdy moc nepochopil. Na zlepšení zvuku oproti TV repro je to zřejmě dobré, ale nečekej od toho zázraky. Pořád je to jen "válec" pod televizí, nikdy ti skutečný prostorový zvuk nevykouzlí.
Stolní:
PC|Pro-Ject DS2 (CDT, DAC, Head-Pre-Mono Amp, Power Box Amp-Sources)|Viablue
Přenosná:
Cowon PD|X7|iPhone 12
Repro:
Speaker Box 15 DS2
Sluchátka:
K701|ATH-AD1000|ATH-E40|DT 1990 PRO|RS2e|SR80e|SR125e|HD 25|HD 239|HD 600|MOMENTUM 3 W.|PX 95|UM3XRC
JanF3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 8. 2018 19:27

Fojtik88 někomu se soundbar vyplatí, jinému ne. Záleží na očekávání a požadavcích. Zcela jistě jsou soundbary a podobně zvané doplňky k TV, které sice nenabídnou prostorový zvuk, který se dostane i za Tebe (kde není bedna, „kouzla“ většinou nestačí...), nicméně dojde k posílení/vylepšení zvuku, navýšení prostorovosti, a třebas také kvality a hutnosti basů.

Jenže jiný chce mít skutečný prostorový zvuk se vším všudy a tak bude potřebovat reproduktorů víc... nebudou stačit jen přední se subwooferem. No a s jídlem roste chuť, takže místní ultimativní poradci Tě také mohou dostat do kategorie, kdy za cenu mírně ojetého slušného automobilu, nakoupíš novou pořádnou aparaturu s reproduktory :-)

Nejlepší je obejít různé obchody a studia a vše si vyzkoušet na vlastní uši. Následně zvolíš ideální řešení pro sebe, v požadované kvalitě, výbavě a ceně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků