Ozvuceni TV - all-in-one nebo repro s AVR?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod weephy 15. 7. 2018 19:55

S počítačem si rozumim, ale toto neni muj salek kavy, proto prosim o radu Vas :)

Pred par lety jsem si poridil smart TV Philips 50PFT6510/12 126cm a pak domaci kino od LG 5.1. Bohuzel jsem o nej prisel.

V novem bydleni uz jsem si rikal, ze poridim cca za 3tis v akci nejaky nejlevnejsi soundbar se solo subwoofrem a bude to stacit. Avsak ted o vikendu jsem slysel hrat Marshall Woburn, ktery me upoutal nejen retro vzhledem a audio vykonem, ale take moznosti ho propojit k TV pres optiku. Ale doma jsem narazil na problem s mistem, prece jenom je to kus bedny. :)
Navic jsem nikde nenarazil na nekoho (ani youtube), kdo by tento kousek k TV pripojoval (hadam, ze je to pro takovy typ repra perverznost).

Proto jsem zacal opet hledat zminovanou moznost soundbaru 2.1 a nebo all-in-one domaciho kina 5.1.

Zaujalo me nasledujici:
https://www.czc.cz/sony-ht-rt3-5-1/200642/produkt
Tady je to jednoduche, vcelku levne, zazraky bych od toho necekal, ale asi by to dostacovalo.

Nicmene jsem narazil na tyto dve sestavy reproduktoru:
https://m.alza.cz/sony-hi-res-ss-cs310c ... 5cQAvD_BwE

https://www.czc.cz/pioneer-s-es21tb/157432/produkt

A tady me vedomosti konci uplne. Vim, ze obe dve sestavy jsou pouze 5.0, ale netusim, zda-li je potreba pro dostani zvuku z TV do takovych sestav bezpodminecne AVR nebo zesilovac, ci jestli by stacil kdejaky prehravac BR nebo DVD, ktery umi audio 5.1. Popr. jestli to v pomeru cena/vykon/potreby neni zbytecne ci nesmyslne.

Myslenkou je lepsi ozvuceni TV, nemusi byt nutne prostorove, ale pamatuju, ze s puvodni LG 5.1 jsem byl v sedmem nebi.

Sledovani filmu 50%, TV 20%, hudba 20%, hry z PC pres HDMI 10%. Rozpocet idealne do 8tis. Pokud by se sloupove sestavy nechaly nejak rozumne ozivit tak strop je 10tis.

TV ma audio optiku i HDMI ARC, cinche tusim jen vstup.
Asi bych byl rad, kdyby se audio zapinalo/vypinalo zaroven s TV, idealne aby TV ovladala i hlasitost cele sestavy, takze pres 3.5jack (vystup na sluchatka) to nechci (TV ma pro tento vystup separe nastaveni hlasitosti v menu).

Diky moc za osvetu a pripadne rady :)
Pokud to je cele zcestne, tak skoncim u puvodnihp rozhodnuti - nejlevnejsi soundbar 2.1. :)
weephy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 16. 7. 2018 06:31

Ahoj, jak je velký posluchový prostor, těch 10k je strop? Za 10k koupíš maximálně tak ten soundbar a nebo bazarovej zesilovač bez reproduktorů. (pokud se tedy máme bavit o nějaké kvalitě výsledné reprodukce)
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weephy 16. 7. 2018 06:42

Dobre rano,

Mistnost ma cca 8x5m. 10k je skutecne strop. Vim, ze v audio svete je to naproste minimum, ale nejsem buh vi jaky audiofil, abych potreboval echt kvalitu typu AVR za 20k a repro za 40k :)

Vcera jsem dohledal, co jsem mival za tu LG, jedna se o https://www.tsbohemia.cz/domaci-kino-lg ... 20283.html a stalo to tusim kolem 7-8k, a stacilo mi to :)
weephy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 16. 7. 2018 12:53

weephy:
Zdravím,
v tvém případě bude asi nejlepší investovat do all-in-one systému, neboť tím vyřešíš všechny požadavky za "lidovou" cenu.
Další možnost je koupit AV receiver z bazaru (třeba: https://elektro.bazos.cz/inzerat/919117 ... ladani.php) a k tomu některý z těch repro setů. Cenu to nijak nezvedne, kvalita zvuku bude určitě lepší, ale nepůjde vše ovládat přes TV (jedině naučit dálku z AVR ovládat TV).
Tak hodně zdaru. ,-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weephy 16. 7. 2018 19:38

Dekuji :)

Jeste se hloupe zeptam, ty sloupove sestavy asi neuzivy kdejaky BR prehravac, ze ano?

Jinak co se tyce AVR - tam je moznost nastavit si kazdy kanal separe, co se tyce hlasitosti, spozdeni zvuku apod. stejne jako to maji all-in-one systemy?
weephy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 17. 7. 2018 09:07

pro weephy :
Zdravím, k oživení sloupových (vlastně jakýchkoliv pasivních) repro potřebuješ zesilovač nebo AV receiver. BR přehrávač je jenom přehrávač, tzn. že posílá "signál" z přehrávaných disků právě do zesilovací části řetězce a ta dále do repro... (= zjednodušeně řečeno).
U AVR si s nastavením můžeš hrát téměř libovolně. Avšak téměř vždy vychází nejlépe automatické nastavení provedené AV receiverem s příslušným firmwarem. V případě např. Pioneeru v odkazu je to automatická kalibrace MCACC.
Snad jsem to objasnil. :D
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weephy 17. 7. 2018 10:28

Diky za osvetu :) celkove tomu systemu rozumim, v aute mam aktivni basovou tubu :)

Jen jsem tajne doufal, ze nejaky zesilovac maji v sobe dnesni BR/DVD prehravace stejne jako autoradia a ty repro by se chovaly jako repro ve dverich auta :) ptz podle toho domaciho kina, co jsem mel, tak tam byly vsechny repro pasivni a krmil to prehravac :) ale nevadi.

Ted uz jen resim u vybraneho soundbaru 5.1 (bez jakehokoliv) prehravace https://www.czc.cz/sony-ht-rt3-5-1/2006 ... a0QAvD_BwE zda-li bude mozne prostrednictvym dalkoveho ovladace nejak nastavovat jednotlive vystupni kanaly nebo se to bude chovat, jako kdyby to bylo pripojene do 3.5jack (nejak to bude hrat, ale vsechno stejne).
Subwoofer je hnacim motorem cele sestavy a ma na sobe nejaky pidi display, ale tusim, ze to bude jen kvuli vizualizaci nastaveni hlasitosti a zvolenemu zdroji zvuku (tv, bluetooth apod.)
weephy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 17. 7. 2018 11:09

pro weephy:
Jenom upozorňuji, že vybraná sestava Sony HT-RT3 nepodporuje DTS zvukový kodek ! Nevím, jaké formáty zvuku u filmů převážně používáš, ale např. originální disky BR/DVD sice většinou obsahují oba zvukové formáty (DTS, Dolby Digital) avšak DTS bývá "zpravidla" lepší !
S TV to propojíš HDMI (s využitím ARC). Hudbu v mp3 (mp4, waw, wma) z usb pak přímo do zařízení Sony. Má to pouze jedno HDMI, takže pro PC či konzoli budeš muset kabel HDMI přepojovat do těchto zařízení. :shock:
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weephy 17. 7. 2018 11:29

Kdyz pripojuju ext. HDD primo do usb v TV, tak zalezi na tom, jake kodeky podporuje dana sestava?

Jinak pokud bych pripojil sestavu do tv pomoci audio optickeho kabelu a zaroven hnal do TV signal z PC pomoci HDMI, tak by zvukovy vystup mel normalne jit pres audio sestavu, ci ne? Vazne nevim, jen si to domyslim dle predeslych zkusenosti, kterych neni mnoho :D

Velke diky za trpelivost :l

-- 17. 7. 2018 12:37 --

Hledam pripadne alternativy: neco z toho by bylo lepsi, ci je to v takove cenove hladine na stejne brdo? :) Tusim, ze papirove hodnoty jako 1000W nebudou realne a plast je plast. :)

https://www.mall.cz/domaci-kino-dvd/son ... erm=558098

https://www.mall.cz/domaci-kino-dvd/sam ... erm=771322
weephy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Breby 17. 7. 2018 11:46

kup si něco podobného nebo tohle Onkyo HT-S3800. Je to takovy univerzal pro nenaročné uživatele, připojíš k tomu cokoliv přes HDMI a má to myslím USB vstup na hudbu.
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod weephy 17. 7. 2018 11:49

Nebo tedy AVR :)
https://www.czc.cz/onkyo-ht-s3800-cerna ... -sQAvD_BwE

Ovsem nevim jestli by to melo nejaky lepsi prednes oproti ostatnim bez AVR. Nikdy jsem nemel moznoat srovnani :)
weephy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 17. 7. 2018 12:39

pro weephy :
Máš pravdu, tvá TV Philips má android a tak dokážeš kodeky doinstalovat, přehrát z TV a finální zvuk poslat optikou do systému. Také zapojení PC bude fungovat tak, jak popisuješ :-D
Takže výběr je na tobě !
Pokud budeš hrát více muziky, doporučím jít do setu Onkyo. Zůstaneš-li převážně u filmů a hraní z PC, tak úplně postačuje námi diskutované řešení a nebo jakýkoliv z vybraných all-in-one systémů. Opravdu záleží na tvých preferencích ! Já mám třeba sbírku BR/DVD/SACD/CD a tak preferuji all-in-one/přehrávač řešení a také WiFi/LAN.
Je to prostě otázka potřeby a preferencí. Zvukově jsou všechna řešení, dle popsaných potřeb, v pořádku. Howgh. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weephy 18. 7. 2018 11:56

Velke diky za potvrzeni mych domnenek! :D

Jinak ten soundbar Sony 5.1 se necha nastavovat kazdy kanal solo :) takze budu jiz volit pouze mezi nim a sestavou Onkyo AVR :)

Diky vsem! :)
weephy
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků