Audio systém k TV do osmi tisíc

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Roman Horák 11. 7. 2018 10:09

Zdravím.
Sháním nějaký audio systém. Díky omezení ceny asi nějaké "obyč" domácí kino. Soundbarum bych se, pokud to půjde, chtěl vyhnout (nevím jak je to aktuální, ale dva roky zpátky ten 3d zvuk byl nic moc).
Zařízení nebude aktivním přehrávačem. Vše spoustim na TV. 4k 3d LG TV s webos 1.0 a magic ovladačem (model aktuálně nevím, jsem v práci).
TV přehrává přes LAN /Ethernet z NASU. Pokud jde o kontejnery jako mkv, nebo jakékoliv kodeky s jakýmkoliv 3d zvukem, TV má samozřejmě problém zvuk řádně přehrát. Např mluvené slovo bývá často o mnoho tišší než ostatní hodně hlasitě zvuky (střelba, hudba.. Atd). A proto sem píšu. Neznám aktuální možnosti.
Co bych hlavně vyžadoval, je možnost automatického pusteni zároveň s televizí (někdy si říkám proc nejsou zesilovače a zvukové 5.1,7.1,dolby atmos atd výstupy už rovnou v TV s možností jen připojit reproduktory).
Možnost ovládání jedním ovladačem (ten magic co mám u TV). Z toho plyne ovládání hlasitosti přes TV. (možná díky tomu bude vhodnější zase LG kvůli spárování)
Bydlím v bytě. Nepotřebuji obrovský výkon. Radši jen kvalitu zvuku (co se vlezeme do těch 8 tisíc).

Jak jsem psal výše. Kino nebude aktivním přehrávačem. Blueray atd je zbytečné.
Předem moc děkuji za jakékoliv rady.
Roman Horák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 11. 7. 2018 15:47

Zdravím,
v tomto případě bude nejspíš nejlepší zůstat u LG. Takže pokud chceš zadní surround bezdrátový tak tady - https://www.lgshop.cz/lg-lhb655nw
V případě, že nevadí kabel, tak potom super nabídka tady - https://www.rozbaleno.cz/domaci-kina/do ... g-lhb745-1
Sám jsem měl nějakou dobu all in one LG a byl jsem spokojen. Mohu tedy pro tvé potřeby doporučit !
Zdar. :-D
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman Horák 11. 7. 2018 17:28

Děkuji za odpověď.
Sam jsem měl taky kdysi dávno LG. A taky jsem byl spokojený. Za málo peněz hodně muziky (do bytu). :) tenkrat jsem byl připojený scartem.
Jaký by jsi mi doporučil výstup z televize a nejlepší propojení?
Optika, RGB, hdmi? Předpokládám že dnes klasické analogové (Jack, stereo cinch) pro tohle plnohodnotné používání jsou nedostačující? Je to pár let co jsem s audiem dělal :D... :)

"upraveno" : myšleno kvůli funkčnosti ovládání. (už jsem se setkal s tím, že jedno nebo druhé nebylo ideální). Je mi jasné co do kvality budou všechny dobré.
Roman Horák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 11. 7. 2018 19:18

Předpokládám, že HDMI (verze 2.0) bude optimální, aby jsi využil ARC (tedy "zpětné" spojení s TV). S kompatibilitou s TV stejného výrobce snad problém v řízení/vypínání nebude. Možná jedna rada na závěr. Vyzkoušej, zda-li kvalita obrazu a zvuku nebude přeci jenom lepší z audio systému. U mne to tak bylo ! Využíval jsem tedy především all-in-one systém a TV pouze jako zobrazovač. Vše fungovalo pod společnou "magickou" dálkou.
Tak si to užívej! :-D
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman Horák 11. 7. 2018 19:48

Paráda. Díky za tip. :-)
Roman Horák
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků