Společné přehrávání audio + video v max. kvalitě

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 29. 6. 2018 20:14

V uplynulých týdnech a měsících jsem díky Vám zde dal dohromady vysokou úroveň obrazovou:
Sony Bravia KD-49XE9005
a vysokou úroveň poslechovou:
Mini PC - foobar 2000 - USB WASAPI - Audioquest DragonFly Red - NAD C326BEE - Xavian Bon Bonus
Teď bych pouze rád získal možnost používat maximální kvalitu současně.
Mám velké množství svých fotografií především krajiny, které na Sony XE90 vypadají fantasticky.
Hudba zase zní fantasticky na tom poskládaném audiu.
Proto bych rád vytvořil slideshow fotografií v maximální 4K kvalitě a k tomu dal v maximální kvalitě vhodný playlist hudby. Proč nemít zážitek do očí a uší současně a ještě mít radost u toho sestavování co se k čemu hodí, že?
Dostal jsem radu, že prý Pro Show Gold software k tomu bude ideální, jelikož klasické střihové programy na video by nebyly úplně ideální se zachováním kvality fotografií, protože by je rekomprimovaly do videostopy.
Samozřejmě i u audia si musím pohlídat, že to nebude rekomprimovat.

Jenže větší problém je jak to promítat!!!!????
Televize přes vlastní Androidí aplikaci sice krásně zobrazuje fotografie z NAS Synology, ale nechce se mně používat televizi jako zdroj zvuku, když mám vychytanou cestu z mini PC přes USB WASAPI do kvalitního DAC převodníku.
Jenže to mini PC zase umí pouze Full HD zobrazení na grafické kartě Intel 4000.

Takže jedna možnost je k mini PC koupit nějakou externí grafickou kartu, která by uměla do Sony XE90 přes HDMI posílat 4K obraz.
Druhá možnost je dostat z té televize nezmršený digitální signál do kvalitního DAC. Předpokládám, že DAC v televizi nestojí za nic, takže i když ta Sony umí sluchátkový výstup změnit na audio výstup do zesilovače, tak ale asi cesta analogově do NADu nebude stát za moc, že?
Takže prosím kudy vede cesta?
Kupovat nové barbone PC, které má 4K grafiku se mně moc nechce, ten ZOTAC má i7 procesor a běhá, jak má.
Existují externí 4K grafické karty i-Tec, ale otázka je co je to za šmejd..... ?
Mám ze ZOTAC PC jeden USB výstup 3.0 (a dva obsazené 2.0). Hub mám také, ale otázka je, zda se nebude rušit audio a digi výstup na stejném USB.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 29. 6. 2018 20:45

Přepokládám že tvoje TV má dig.výstup,tak nevidím problém propojit TV s dacanem.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 30. 6. 2018 07:14

To samozřejmě jde, ale tady na fóru jsem se naučil, že mám rozhodně upřednostnit asynchronní USB přístup kvůli kvalitě. Vykládám si to tak, že TV nemají zrovna výkonné procesory a když budou číst po síti z NASu nebo z USB ten 4K stream s nekomprimovanou hudbou a 4K zobrazovat, tak nemusí zrovna stíhat v přesném časování posílat na Toslink digitální zvuk. Také nevím, co s tím digitálním zdrojem ta TV udělá, než ho pošle na optický výstup a DACy taky prý nemají takovou kvalitu z optického vstupu jako z USB.
Kromě toho jsem měl DragonFly Red, který ani optický vstup nemá, ale shodou okolností se mně ho podařilo včera vrátit jako vadný, protože po zahřátí nebo po doteku vypadával levý kanál. Takže nemám chtít jiný DragonFly Red, ale mám chtít DAC s plnou palbou vstupů.
Tak to při shodné kvalitě bude asi dražší. DragonFly Red má Sabre ES 9016, takže bych měl chtít něco kvalitně udělaného se Sabre ES 9016, 9018, 9026, 9028 nebo ideálně 9038.
Pro-ject DAC Box S2+ stojí jen o trošku víc, než DragonFly Red, ale není, Pro-ject DAC Box S2 DIgital už je + 4000 Kč a ještě má navíc předzesilovač, takže s NADem by byly v sérii dva preamplifiery, Chord Mojo je ještě dražší, Topping D50 by byl asi dobrý, ale když byl vadný i DragonFlly, tak se Číny z Číny bojím a k tomu ještě patálie s celníky, SMSL SU-8 a M8A jakbysmet.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 6. 2018 07:54

kup to ne německým Amazonu a clo neresis. a Číny z Číny se rozhodně neboj. dělaj se tam často lepší věci než v Evropě. Viz třeba Shanling apod.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 6. 2018 14:36

Pokud budeš mít zájem mám k prodeji Styleaudo carat sapphire 24bit/192Khz který jsem nahradil jen nerad jiným dacem a to z důvodu absence usb jelikož jsem začal s přehráváním z pc.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 1. 7. 2018 06:31

Zatím jsem našel způsoby jak koupit Pro-ject DAC Box S2+ a pokud to dobře chápu, tak oproti Pro-ject Pre Box S2 Digital mu chybí tyto POUZE věci:
- sekce předzesilovače
- sluchátkový zesilovač
- výstup na sluchátka
- LCD displej
a je levnější o 4000 Kč a jinak je to totéž. Tak přesně ty první 3 funkce vůbec nepotřebuji, když je to před integrovaný zesilovač a displej za 4000 Kč zase nechci.
Pro-ject Pre Box S2 Digital má plno pozitivních recenzí a ocenění, o Pro-ject DAC Box S2+ se prakticky nepíše, ale za 5900 Kč to musí být asi slušná koupě pokud od toho člověk chce přesně to, co to umí.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 1. 7. 2018 08:14

Pre Box S2 Digital má duální ESS9038, DAC Box má pouze jeden čip a Pre Box S2 Digital je dražší o 3200 Kč nikoliv o 4000. Nemluvě o tom, že je ted jeden se zárukou tady na bazaru za 7200.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 1. 7. 2018 16:38

Nebo si kup nějaký UHD přehrávač s usb a analog audio výstupem máš to vyřešené.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 1. 7. 2018 21:21

Tak on asi ten UHD přehrávač nebude v ničem lepší, než ta Sony televize samotná, ne?
Naučili mě tady, že DISK -> asynchronní USB -> kvalitní DAC -> analogově do zesilovače.
A že AV receivery ne. No a UHD přehrávač je z jiné strany zase totéž. Umí toho moc a nejde z něj kvalitní hudební stereo.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 1. 7. 2018 22:13

Tak to si budeš muset tedy pořídit PC nebo mini PC popřípadě nějakej android přehrávač kterej zvládá 4K a k tomu D/A převodník. :-D Podle mého názoru na tvém zařízení žádný markatní rozdíl ve zvuku neuslyšíš při použití toho či onoho propojení,nic ve zlém ale je to holý fakt.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 7. 2018 22:26

Mluvil jsem přímo s odboríkem z AQ a doporučil mně pro mé potřeby počkat 2 nebo 6 týdnů na Pro-ject DAC Box S2+ a rozhodně k NAD C326BEE nebrat Pre Box S2 Digital, protože 2 předzesilovače za sebou nejsou dobrý nápad. A vyřazovat předzesilovač NADu taky ne.
Doprava z Rakouska českému výhradnímu distributorovi AQ probíhá vždy jen 1x za měsíc, takže příjde buď za 14 dnů nebo za 14 dnů + 1 měsíc. Ale mezi barbone PC, resp. TV s opt. výstupem a NAD C326BEE si těžko můžu koupit něco vhodnějšího a lepšího vzhledem k ceně.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matori 4. 7. 2018 11:41

Poslal jsem ti SZ.
matori
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků