Nastavení AV recieveru Onkyo+Klipsch

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tylakk 9. 6. 2018 08:58

Já to sem ale hlupák :D toho jsem si nevšiml. no dobře, díky moc!!
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod tylakk 22. 1. 2019 18:28

Ahoj, měl bych dotaz k Recievru Onkyo TX RZ820. Na různých videích vidím (u jiných recievrů) nebo i u otce který má starý recievr značky harman a kardon, tak když např. se přepne na film či na jiný kanál, tak se na recievru ukáže automaticky jaký tam jde zvuk, třeba dolby digital nebo dts hd master. A vše se automaticky přepíná na recievru. Já tam mohu vybírat z několika módů... THX,dolby digital,dts:x,direct,.... a další. Ale samo se mi to nepřepne, pouze ovladačem si zvolím jaký chci tenhle efekt. Je to normální? Nemám to nějak špatně zapojené?

A druhý dotaz: Když si chci něco nastavit v recievru, cokoliv, třeba reproduktory. Prostě menu recievru. Tak se mi neukáže na TV jako OSD, během půštěné televize, ale musím na tv přepnout na recievr, zmizí vlastně obraz a nastavuju recievr, nemám vůbec OSD menu.
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 22. 1. 2019 19:44

Z coho idu tie filmy a ako mas ten Onkyo pripojeny na TV ?

A co na to hovori navod, ten si zda sa necital ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 22. 1. 2019 19:51

Ano četl jsem návod, ale tam je napsané:
,,K nastavení použijte onscreen (OSD) informace, které ze zobrazí na obrazovce TV.
Stiskněte tlačítko ,,nastavení" na dálkovém ovladači pro zobrazení menu Setup."

Ale to tlačítko ,,nastavení" když zmáčknu tak přestane jít zvuk v TV a přímo na AV recievru se zobrazí nastavení na tom malým displeji. Když chci to nastavení vidět na obrazovce TV, tak musím na TV přepnout z TV na Recievr. a potom vidím grafické nastavení recievru. Ale zmizí zrovna přehrávaný kanál, třeba ČT,nova... a jsem pouze v tom nastavení.

Mám ho zapojený pres HDMI šipka na HDMI směruje z TV do recievru. V recievru to mám dané ve slotu HDMI MAIN (ARC).

A filmy jdou z flashky , která je zapojená v tv. A nebo ct1 vysílá dolby digital. A to také nic.
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 22. 1. 2019 22:19

TV nevie zobrazit OSD z receivera ak je pusteny interny tuner, iba ked je zapnuty prislusny vstup, na ktorom je pripojeny receiver. Co sa tyka zvukoveho vystupu, to zalezi na nastaveni TV, co pusti do receivera, je mozne, ze DD nevie preposlat do zvukoveho vystupu. Aky je to TV a cez aku aplikaciu prehravas filmy z USB ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 23. 1. 2019 05:43

TV je samsung UE55KS7002. A filmy pouštím klasicky, že v TV prepnu na flashku a objeví se mi soubory a pouštím film.
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 1. 2019 06:46

Ja Samsung nastavenia nepoznam, ale v tomto vlakne je nejake nastavenie
viewtopic.php?f=1703&t=1265431&p=11642105&hilit=dolby+digital#p11642105

Co ale viem, ze DTS Samsung nepodporuje.

Skus na to spytat v sekcii TV alebo v tom vlakne, na ktore som daval odkaz.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 23. 1. 2019 18:14

Ještě jsem zjistil další věc v nastavení TV mám:
Formát zvuku a pod tímto nastavením je na výběr: PCM, Dolby digital, DTS Neo2:5, a DTS (to je zašedlé)

Když aktivuju dolby digital, tak zvuk ve filmech se na recievru přepne, ale dolby digital surround 2.0 (česky) nebo dolby digital 5.1(anglický zvuk), ale pak si chci zapnout Youtube na tv a tam běží pouze dolby digital 2.0 takže bez wooferu, proč nejde ten woofer?. :/ Takže mám zvoleno DTS Neo2:5, a když se podívám na efekt, tak at přepnu cokoliv tak furt to běži na DTS 5.1, všude.

edit: další zjištění woofer na YT funguje, když nastavím na recievru all channel stereo. Jinak nejde při žádným jiným zvoleným modu.
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 24. 1. 2019 10:34

Subwoofer pri DD 2.0 nejde, pretoze ta 0 za bodkou znamena, ze tam nie je kanal pre SW. A ako som pisal, DTS v Samsungoch nie je podporovana. Ja osobne mam receiver nastaveny defaultne pre TV na all channel stereo a ked zisti na vstupe DD alebo DTS, tak sa sam prepne na tieto mody (inak ide all channel stereo).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 24. 1. 2019 18:12

Ano to chápu když tam je 2.0 tak že ta nula znamená že tam neni woofer, mě jen zajímal důvod proč to neumí. Tak jsem taky nastavil all channel stereo a už to jde aspon i na tom youtube. kde bězi i woofer, Zkoušel jsem si stáhnout ukázky filmů, které mají mít dts hd master zvuk, ale recievr se nastaví jako dolby digital 5.1. To je tím, že teda samsung neumí DTS?
Pokud ano, existuje nějaký způsob jak dostat aby mi hrálo DTS? jakýkoliv.
Moc děkuji
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 24. 1. 2019 18:30

Samsung nepodporuje DTS (a uz vobec nie kvalitnejsiu DTS HD). Existuje sposob a to je externy prehravac.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 24. 1. 2019 18:51

A já právě myslel, že to funguje tak, že jde zvuk z tv do recievru a ten si zjistí že tam je třeba dts hd master a recievr to pošle do reproduktorů. Tak nic no.
Můžeš mi přiblížit jaké třeba externí přehrávače?
Co třeba nvidia shield?
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 24. 1. 2019 19:27

To tak aj funguje, ale TV musi vediet preposlat ten zvuk na vystup a to Samsung nevie. Ano, nvidia shield moze byt.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 24. 1. 2019 19:57

Dobře, děkuji za odpovědi. Koukal jsem i na jiný, ale nevim co je lepší. Jestli třeba blu ray přehravače,sitove prehrave, nebo nějake multimedialni centrum?
Chci aby to umělo:
nejnovější formáty včetně DTS:X,dolby atmos, 4K HDR
Aby tam fungovalo KODI
Šel tam napojit externi disk ve formátu NTFS.

Co by jste si vybrali Vy? Z jakých přehrávačů?
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod jardan60 1. 3. 2019 02:29

Ahoj, zdravím. Jejda jejda, to pěkná diskuse, ta se mi líbí. V DK se pohybuji již pár let, na čistě amatérské úrovni, ale některé postřehy tu jsou mi docela užitečné.
A měl bych i pár poznatků k tématu. Chlapi, Samsung DTS umí, jen je ho třeba v kontejneru mít. Já mám UE55JU7502 a s formáty audio problémy nejsou. No, vlastně jsou. Takhle, pokud máte různé filmečky postahované, mají různé zvukové stopy. Už jsem si zvykl při puštění filmu z HDD vlézt do nastavení zvuku a tam je mnohdy potřeba přepnout PCM versus buď DD, nebo DTS podle toho, co kontejner, zpravidla mkv, obsahuje. V tomto Menu TV pak "odšedne" volba, kterou kontejner obsahuje a můžete ji přepnout. Pak ONKYO ukáže při prvním stisknutí infa nejprve zvukový zdroj, přicházející do něj a pak to, co si nastavíte na výstup. Při nočním či večerním sledování, kdy mám repro mimo provoz mi tohle ukážou i sluchátka (Sony MDR-DS6500), které mám přímo z TV připojené optikou. Na základně sluchátek je pak také signalizace dekódovaného zvuku, včetně Dolby Digital i DTS.
Jinak co se týká posledního dotazu, zkoušel jsem klasický TV Box z Číny, Kodi šlapalo pěkně, pokud mkv obsahuje stopu Atmos je schopen (po správném nastavení) ji poslat do HDMI. Zkoušel jsem to na boxu čipem Amlogic S905W ale ten není moc výkonný, chtělo by to lepší, snad nějaký Rockchip. 4K pošle také, DTS:X nevím, zatím jsem nenašel rip s tímto zvukem.
Pokusy jsem s tímhle už ukončil, koupil jsem Oppo a tam není problém s ničím.
jardan60
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků