Nastavení AV recieveru Onkyo+Klipsch

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tylakk 13. 4. 2018 16:16

Ahoj, jsem začátečník tak prosím mě pochopte.
Mám doma tuto sestavu:
Klipsch Reference R-28F
Klipsch Reference R-25C
Klipsch Reference R-112SW
Klipsch Reference R-15M
Onkyo TX-RZ820


Kalibrace zvuku proběhla pomocí přiloženého mikrofonu.

Měl bych k tomu několik otázek:

1) K subwooferu, nevím jak mám nastavit phase 0 nebo 180. A dělící frekvenci je vzadu 40 až 120Hz. To též nevím jak nastavit :(

2) K tv jsem propojený HDMI kabelem v TV do slotu ARC. Chci se zeptat, když např koukám na TV nebo na film z HDD(který je připojený k TV) nebo YouTube a chtěl bych během tohodle sledování nastavovat reciever tak to nejde. Musim přepnout na HDMI a pak terpve můžu nastavovat. To je v pořádku? Myslel jsem že bych mohl nastavovat reciever a zároveň aby v pozadí hrála hudba a já si podle toho nastavoval třeba ekvalizér.

3) Nejvíc asi bojuji s tím, co mám nastavit na přijímači za ,,výstup"? Mám tam navybranou:
DTS:neuralX
THX cinema
TV logic
ALL channel stereo
Full mono
Theater-dimensional
DIrect
Mono
Dolby Surround
Příjde mi, že nejlíp se mi osvědčilo All channel stereo. Slyšel jsem nejlépe hlasy i lépe to znělo, ale neokrádám se o nějaké efekty? Když mi to hraje vše stejně? Např. při DTS neural X jsou hůř slyšitelné hlasy a celkově ten dojem je horší jak u ALL channel stereo. Tak to opravdu nevím :/

Kdyby byli i nějaké jiné rady jak to nejlépe nastavit tak uvítám každou připomínku moc děkuji.
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 13. 4. 2018 20:13

Ahoj,
1. Sub nastavit na phase 0, frekvenciu vzdy na max, teda u Teba 140Hz. Bass managment nastavuje AVR. S takymto nastavenim urobit kalibraciu. Potom mozes vyskusat pri prehravani prepinanie fazy...ci to ma nejaky dopad na bass.
2. Neviem co mas na mysli
3.Vystup nastavit podla prehravaneho audio formatu. Neviem ako to ma Onkyo ale na Marantz si pamata nastavenie aufio formatu. Teda ak hraje:
DTS, DTS-ES, DTS-HD > DTS NEURAL:X
DIGITAL, DIGITAL+, TrueHD > Dolby Surround
THX > mozes pouzit pri vsetkych formatoch, mal by zachovat vsetky efekty
OSTATNE su iba dopocty a prepocty roznych audio zdrojov, napr. z TV
All channel stereo hraje zo vsetkych kanalov stereo, priestorove efekty pri tomto rezime nie su prehravane tak ako by mali
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 14. 4. 2018 10:18

Moc ti děkuji za odpověď. Vyzkouším. Jen jsem chtěl opravit, že u subwooferu vzadu mam 40Hz pak uprostřed 120Hz a na konci LFE. Tak mám to dát až na LFE? Díky
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 14. 4. 2018 16:44

Ano, nastav na koniec. Ide o to, ze nastavenim tohto "kolecka" nic neovplyvnis a je lepsie ho nechat na max (odporuca Audyssey, z ktoreho vychadza aj AccuEQ u Onkyo). AccuEQ nastavi crossover na hodnotu, ktoru nameria na jednotlivych repro. Tam uvidis, aku najnizsiu frekvenciu nameria system s Tvojimi repro. Tvoje predne R28F hraju podla specifikacie od 35Hz pri +/-3dB, co je vyborna papierova hodnota. Urcite vsak v reali zahraju pod 80Hz a preto v AVR dalej nastav LPF for LFE na 80Hz - je to hodnota, pri ktorej pojdu vsetky frekvencie pod 80Hz do subwooferu. Toto nastavenie odporuca aj THX. Tieto nizke frekvencie teda nebudu prehravat reproduktory zo zostavy 5.1 ale iba sub - odlahci to navyse zataz na zosilovaciu cast AVR. Mam sice iny AVR avsak zasady pre nastavenie kalibracie platia takmer na 100% to iste.

---

Este k tym vystupom, kde som prehliadol DIRECT - ten sa prioritne pouziva pre pocuvanie hudby v stereo rezime, vyradi vsetky nastavenia kalibracie a pusta cisty nicim neupraveny signal do repro
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 14. 4. 2018 19:23

Tak jsem to tak nastavil jak jsi psal. Během efektu THX nebo DTS neural X ale i ostatní. Slyším mluvené slovo z filmů dost divně. Jakoby musím se soustředit, abych jim rozuměl jako kdyby mluvili někde z dálky (nevýrazný hlas). Kdybych to měl porovnat jako v kině, tak tam je slyšet mluvené slovo krásně a i dost výšky. U mě to je takové celkově nevýrazný např. ve filmu Thor Ragnarok (full hd, dts) když je bitva ke konci tak třeba švihnutí mečem či jeho blesky a utoky jsou nevýrazný hodně málo slyšitelné, ale hudba hraje v tom filmu dost zřetelně.

Ještě napíšu nastavení v Crossover:
Front: Full Band
Center 70Hz
Surround: 60Hz
LPF of LFE: 80Hz
Double bass: Off

I když jsem tyto frekvence měnil nějak jsem se stejně nedokopal k tomu aby to bylo tak jak bych chtěl.

Další nastavení:
Ekvalizer nemám nastavený vůbec.
Loudness Plus: ON
Loudness Managment: ON
DTS Auto Surround: ON
LFE LEVEL: 0dB

Přidával jsem Treble plus 6dB to se trošku zlepšilo, ale né o moc. Ktomu jsem přidal i center plus 5dB.
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 14. 4. 2018 22:04

Je to trochu alchymia...Urcite povypinaj vsetky "loudness" a vselijake surround nastavenia. Vsetky dodatocne efekty proste povypinaj. Kalibraciu je potrebne vykonat vzdy bez zapnutych dodatocnych uprav zvuku. Urob kalibraciu odznova bez tychto funkcii. Vsetky repro nastav na small, ak je niekde moznost v nastaveniach AVR.
Inak Thor: Rangarok nie je vobec vhodne brat ako referencny zvuk, ten mix sa im vobec nevydaril - pozri nejake recenzie, napr. Avforums.com
---
Este vyskusaj aj zmenit LPF for LFE na 120Hz. Tuto hodnotu odporuca ako jedinu spravnu Audyssey.
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 12. 5. 2018 07:52

Děkuji za rady už jsem si to pošteloval a celkem to jde.
Ale mám ještě jeden dotaz: Když nastavuji na recievru napr bassy,výšky.. nebo cokoliv, tak na obrazovce TV se mi to neukazuje, není tam žádné OSD menu (myslím že tak se to jmenuje) a vidím to jen na recievru. Dá se to nějak změnit abych nastavování viděl na TV?
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod tylakk 7. 6. 2018 08:31

Prosím, ještě mám další dotaz. Četl jsem různé články tady na AVManii a něco moc nechápu. Mam sestavu viz. nahoře. Av recievr dáva 180w/6ohm a 150w/8ohm. Všechny moje repro jsou 8ohm. Ale v nastaveni av recieveru jde nastavit pouze 6ohm a 4ohm, 8ohm nejde vůbec. Proč?
A k tomu navazuje další otázka: jakou přiblížně mohu nastavit bezpečnou max hlasitost?
A druhý dotaz: co bych potřeboval k tomu, abych mohl zapojit přední repro bi-amp. Druhý zesilovač? Popřípadě jaký?
Moc vám děkuji za odpovědi.
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 8. 6. 2018 20:48

Ahoj, nastav AVR na 6Ohm. Repro mas 8 Ohm cize AVR to zvladne. Bezpecna hlasitost je taka, aku zvladnu Tvoje usi. Nemas rrpro s napr s 4 Ohm ktorr by prilis zatazovali zosilnovac. Klipsch maju vysoku citlivost, preto musia hrat hlasno aj ked mas volume uz na nizsej urovni. Pre biamp nepotrebujes druhy zosilnovac ale iba vhodne kable na to urcene. Napajanie budes mat z dvoch parov repro terminalov na AVR. Na webe najdes o tom spustu info.
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 8. 6. 2018 21:07

Dobře, děkuju, ale i když jsem hledal ohledně Bi-amp tak jsem to moc nepochopil jak bych to měl zapojit. zde je zadní strana recieveru https://www.l-e.cz/media/catalog/produc ... rear_1.jpg

Šlo by to zhruba popsat?
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 9. 6. 2018 06:58

Zdravím. Sice je tady na to specifické vlákno, ale budiž... Nejdříve odstraníš klemovací svorky mezi spodními a horními terminály na bednách ! Pak jednu stranu reprobeden (třeba P) zapojíš do terminálů Front, no a tu druhou (L) zapojiš do Height (Bi-Amp). Nezapomeň toto zapojení také upravit v zesilovači - je to strana 23 v manuálu ! Ještě podotýkám, že všechny repro kabely k takto připojeným repro by měly být identické.
Tady najdeš obrázek zapojení - https://www.google.com/search?q=bi-amp& ... TuI_6lxbDM:
Tak hodně zdaru a hezký poslech. :-D
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tylakk 9. 6. 2018 07:22

Děkuji za odpověď. Moc si toho vážím. Ještě si to zopakuji. Na zapojení Bi amp použiji tedy koncový svorky jako FRONT+HEIGHT na recievru. Tedy např. levý reproduktor (po odstranení svorek) zapojím tak, že levou i pravou horní svorku zapojím do FRONT L a levou a pravou spodní svorku zapojím do HEIGHT L?
Kabel mám momentálně na předních repro tento: https://www.l-e.cz/dynavox-ls-kabel-3 tak kdybych je koupil ještě jednou mělo by to stačit?
Znova děkuji O:-)
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 9. 6. 2018 07:48

Našel jsem lepší obrázek zapojení bi-amp. Tak pro jistotu ještě přikládám ! Kabel je OK, jenom bude potřeba ještě jeden. Pevně věřím, že to již bude jasné. V tomto zapojení však již nemůžeš přidávat další efektové repro (surround back) ani zonu 2 !
Tak si užij poslech, určitě bude o něco lepší...! :-D
Přílohy
Bi-amp zapojení.jpg
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tylakk 9. 6. 2018 08:07

Tak už to chápu, takže zapojení je do surround back a né HEIGHT? Já to totiž v návodu na recievr vůbec nemám. Pouze, že podporuje bi-amp.
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 9. 6. 2018 08:51

Nezmatkuj ! Mnou přiložený obrázek není receiver Onkyo. Pouze tím ukazuji, z jakého terminálu receiveru vést kabely do jakého terminálu repro svorek beden. U tvého Onkyo platí, co jsem psal výše...Front + Height (Bi-Amp) pro správné zapojení.. pokud se podíváš na obrázek back side receiveru Onkyo TX-RZ820 pořádně, je to tam jasně uvedeno. Tak jasný.... ? A nezapomenout upravit v nastavení, manuál str. 23. Manuál snad máš. jestli ne, tak stáhnout z webu. Určitě ho najdeš.
Tapir :shock:
Přílohy
onkyo-tx-rz820-black-rear_1.jpg
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků