Domácí kino bezdrátově

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hydrrra 2. 1. 2018 21:40

Zdravím,
prosím o radu. Zařizuju domácí kino v nově zrekonstruovaným panelákovým bytě. Rekonstrukce se nám povedla opravdu hezky (ale to je trochu OT), nicméně to je důvod proč to potřebuju bezdrátově. Nemůžu si dovolit po zdech nebo podlaze táhnout ohavný kablíky nebo nedejbože lišty. To by mě přítelkyně asi zmasakrovala. Mám NAS, ze kterýho bych chtěl všechno streamovat (samozřejmě bezdrátově), takže by to chtělo nějakej bezdrátovej receiver (WIFI? BT?) a k němu hezky bezdrátově 7.1 bedýnky. Pokud by se dal sehnat receiver, kterej jde spárovat bezdrátově s televizí, tak by to bylo super. Sice poslední dobou frčí ten HDMI, ale bezdrát je bezdrát. Nic neni vidět :D . Co se týče bedýnek tak jediný co může bejt trochu velký je subwoofer, ten může bejt fakt velikánskej, máme jakoby velkej úložnej prostor v kanapi, tak by nám to hezky basovalo "pod zadkama" :D Bedýňky naopak by bylo potřeba malilinkatý aby nekazily dojem z krásnýho interiéru, i když nadruhou stranu, kdyby byly krásný tak by mohly bejt trošku větší...přece jenom nejdůležitější faktor je zvuk, že ;-] problém je teda v tom, že jsem nějak neobjevil to co sháním, když už jsem našel bezdrátový repro, tak stejně k tomu vedla šňůra do zásuvky, radši bych něco na baterky, no klidně nabíjecí, nabíječku na baterie už mám.A tím se dostávám k tomu jak vypadá místnost - je to krásný obývák, zrekonstuovaný, v moderním stylu, jednoduchý (kanape, konferenčak, tv stolek, lampa, kytka). S přítelkyní jsem aspoň uhádal, že nebudeme mít závěsy a koberec aby mi to nekazilo zvuk z domácího kina (stojatý vlnění to je prevít :grr: ). Velikost místnosti je 4x5x5x4 metry, jakoby tvar L. Takže místnost je připravená k reprodukci, teď to jen dát všechno dokupy. Ze systému bych chtěl reprodukovat převážně muziku, proto 7.1, aby mě to hezky obklopilo ze všech stran, jako na opravdodým koncertu.

No, chlapi, myslim, že jsem Vás zahrnul nelehkým úkolem, informací a požadavků je hodně, proto neočekávám nějaký návrhy během pár hodin, klidně to v klidu promyslete. Věřte, že já tomu věnoval už desítky hodin brouzdání netem, a vlastně jsem nedospěl k ničemu. Možná i pochybuju, že vůbec existuje woofer na baterie.... Ale kdo si počká ten, se dočká :D

PS: abych nezapomněl v jaký cenový se pohybujem, na receiver jsem si sám našetřil nějakých 25 tisíc (to byla docela fuška z mýho srandaplatu :D ). Co se týče bedýňek, tak brzo budu mít narozeniny, príbuzenstvo se odsouhlasilo, že dárek budou mi přispět na bedýňky, tam bysme se cenou pohybovali okolo cca 35 tisíc. Samozřejmě je možno ubrat z receiveru a přidat si k těm bedýňkám. Sice názory místních hifistů, že bedýnˇky by měly bejt v hodnotě cca 7násobku receiveru mi přijdou zvláštní, ale určitě dám na rady zkušených solitérů.

PS2: jo a předem, všem moc děkuju za rady!
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 2. 1. 2018 22:05

Máš tam koberec?
Když se vám ta rekonstrukce tak pěkně povedla,tak to byl takový problém,dát kobercové lišty,kde mohly ty kabely být?
Teď budeš řešit absolutně zbytečný a nesmyslný problém.
7.1 bezdrátově z NAsu.....taky dobrý........
Repro na baterie?Jako,že baterie bude krmit výkonový zesilovač?
Kam na to chodíš?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hydrrra 2. 1. 2018 22:08

to tam právě píšu, že koberec nemáme, aby se nám ten zvuk ta podlaha moc nepohlcovala...

nejdřív jsme právě chtěli udělat rekonstrukci a teď řešíme ozvučení domácího kina...hezky jedno po druhým o<:)

ale prosimtě, zesik může bejt normálně do zásuvky, na baterie to je asi blost ne? to bych měnil tak každý tři čtyři hodiny :D
Naposledy upravil Hydrrra dne 2. 1. 2018 22:10, celkově upraveno 1
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 2. 1. 2018 22:10

Právě koberec je nejlepší akustická úprava poslechové místnosti.
Jedno po druhým?Ty asi moc řemeslu nehovíš,jinak by jsi takový postup nemohl zvolit.....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hydrrra 2. 1. 2018 22:11

koberec??? aha... no my právě mysleli, že je blbost mít koberec...
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 2. 1. 2018 22:14

I když nemáš koberec,tak na plovoucí podlahu i lino,se prodávají profesionální lišty,do kterých jde tato kabeláž bez problémů schovat....
Mám doma 6.0 sestavu a kabel nikde žádný.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 1. 2018 22:35

Nedávno tu bylo podobně laděné vlákno. Bohužel ať si to člověk chce přiznat, nebo nechce přiznat, zvláště pak ve více zalidněných oblastech se vyskytuje poměrně dost zdrojů rušení. Pak se taková investice do bezdrátového systému prostě nemusí vyplatit. A tak někdy může být lepší ušetřit peníz a raději s přítelkyní vyrazit někam na výlet.

Nebo ji přesvědčit, že jsou ozdobné, okrasné, rohové a já nevím jaké lišty, které jsou schopny natažený kabel pohltit. Kabel, který je - ať si to chceme, nebo nechceme přiznat - daleko klidnějším řešením propojení, než cokoliv co lítá vzduchem. Alespoň většinou to tak je.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 1. 2018 23:30

-
Naposledy upravil _daRK dne 3. 1. 2018 17:43, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 3. 1. 2018 10:30

Když jste dělali tu rekonstrukcí tak přece šlo zasekat rozvody do zdí.Jinak bezdrátově asi jen soundbar a zadní repro s extra jednotkou,dělá to Samsung a je to takové pseudo 5.1.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 3. 1. 2018 10:51

Zdravím Hydrrru,
musím bohužel konstatovat, že wireless DK v konfiguraci 5.1 v zaplatitelné ceně neexistuje. Sám jsem se tím dlouho zabýval a nakonec také zvolil lišty. Jediné "rozumné" řešení je asi opravdu soundbar + wireless surround repro - např. Denon nabízí toto : https://www.denon.de/de/heos/heos-bar?setup=5.1
I to je však poměrně nákladné řešení. Investovat tedy do lišt a kabelů se v tomto případě opravdu vyplatí nejen cenově, ale i kvalitou reprodukce. Hodně zdaru při výběru. :-D
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 3. 1. 2018 11:23

chlapci, nekrmte trolla
přebytečné potraviny po Vánocích dejte na charitu nebo do potravinové banky, tam budou mít smysl :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 1. 2018 17:36

Tvl,to ste fakt nepochopili,že si z vás frajer dela kozy,ježíšmarjá chlapi,vzpamatujte se!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hydrrra 3. 1. 2018 19:08

kurňa to mi neříkejte, že udělat bezdrátově domácí kino je takovej problém :pozor

lišty fakt nepřipadaj v úvahu, to je děs

takže jako myslíte, že jsem měl na domácí kino myslet už při rekonstrukci? mě teda vždycky učili, že nejdřív jedno a pak druhý pěkně popořadě.

anebo třeba nějakej receiver, kterej by uměl aspoň posílat třeba do dvou sluchátek? že bysme koukali na filmy se sluchátkama. ale to zas pak je blbý na poslouchání hudby ve dvou...
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 3. 1. 2018 19:28

Reinkarnace platprda nebo toho joudice z podobneho vlakna?:)
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 1. 2018 20:11

Hezká provokace, pěkně jste mu na to skočili :D. Vždyť se koukněte na historii jeho příspěvků.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků