Prehrávač + bezdrôtové reproduktory

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cobr4in 27. 12. 2017 21:20

Ahoj,

prosím o pomoc s výberom prehrávača a bezdrôtových reproduktorov. Požiadavky sú takéto:
- dosah reproduktorov od prehrávača aspoň 20 m v interiéri
- malá veľkosť reproduktorov
- prehrávač musí mať funkciu rádia
- prehrávač musí zvládať prehrávanie CD-čiek
- systém je určený pre bežného používateľa, takže extra kvalita zvuku ani výkon nie sú nutné, no zas nehľadám ani úplný šmejd
- cenový strop nie je stanovený, záleží od ponuky

Ďakujem.
cobr4in
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 12. 2017 01:41

Další i******t co si myslí, že bezdrátovej přenos je ideál ...
Lidi kdy si konečně uvědomíte, že naprosto zbytečným používáním bezdrátovejch "udělátek" v místě, kde jde použít kabelový spojení jedině sobě i jinejm znesnadňujete používání bezdrátový technologie na ty věci, kde je to skutečně potřeba?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cobr4in 28. 12. 2017 02:46

Ako si prišiel na to, že v mojom prípade je možné použiť káblové riešenie? Vzhľadom na moju situáciu je bezdrôtové spojenie jediná možná cesta. Niečo si si vsugeroval, aplikoval na mňa, nagrcal do vlákna a minul môj čas. :tleskani Už to viackrát nerob.
cobr4in
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 28. 12. 2017 12:22

Zdravím,
vzhledem k tvým požadavkům nebude úplně jednoduché najít vhodné řešení. Nevím, že by existoval mikro nebo mini systém s BT připojením repro, takže kompaktní řešení asi není.
Jedině si něco takového postavit z komponentů, ale to je relativně drahé řešení, neboť "centrála" musí umět BT nejen přijímat, ale také vysílat ! Napadá mne nyní třeba tato možnost :
Yamaha R-N402D (má VKV s RDS, DAB +, BT příjem/vysílání, USB přehrávání 192/24) + MicroPod BT MKII + nějaký CD přehrávač (třeba bazar).
Těch značek BT repro, které jdou spárovat do sterea je několik, ale všechny jsou dost drahé ! Vše najdeš na netu. Hodně štěstí při výběru. :-))
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 12. 2017 14:43

cobr4in píše:Ako si prišiel na to, že v mojom prípade je možné použiť káblové riešenie? Vzhľadom na moju situáciu je bezdrôtové spojenie jediná možná cesta. Niečo si si vsugeroval, aplikoval na mňa, nagrcal do vlákna a minul môj čas. :tleskani Už to viackrát nerob.
Protože takový řešení je vymyšlený už desítky let a vůbec nepotřebuje žádný bezdrátový přenosy. Říká se mu "stovoltovej rozvod" a používal se v podobě vodičema napájenejch veřejnejch rozhlasů a v domácnostech i ve veřejnejch provozovnách jako "rozhlas po drátě". Jeho specialitou je odolnost proti různě vysoký zátěži = nevadí mu různej počet samostatně připojenejch reproduktorů, protože každej reprák se připojuje přes přizpůsobovací transformátorek ... Jenže to už dneska "vyšlo z módy", přestože to je nejjednodušší distribuční způsob nf signálu a pokud se navrhne už v momentě návrhu instalací do novostavby nebo do rekonstrukce, tak není žádnej problém ho učunit vícekanálovej. A i blbý stereofonní řešení se dá tímhle způsobem udělat - jen prostým protažením tenkejch kabelů lištama. Vzhledem k vyššímu provoznímu napětí stačí tenký kabely, který jde leckde schovat - a na nějaký MoudroZuby lze zvesela kašlat - JENŽE TO VY NIKDO Z VÁS MLAĎASŮ NECHCETE CHÁPAT ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cobr4in 28. 12. 2017 15:38

Tapir1 píše:Zdravím,
vzhledem k tvým požadavkům nebude úplně jednoduché najít vhodné řešení. Nevím, že by existoval mikro nebo mini systém s BT připojením repro, takže kompaktní řešení asi není.
Jedině si něco takového postavit z komponentů, ale to je relativně drahé řešení, neboť "centrála" musí umět BT nejen přijímat, ale také vysílat ! Napadá mne nyní třeba tato možnost :
Yamaha R-N402D (má VKV s RDS, DAB +, BT příjem/vysílání, USB přehrávání 192/24) + MicroPod BT MKII + nějaký CD přehrávač (třeba bazar).
Těch značek BT repro, které jdou spárovat do sterea je několik, ale všechny jsou dost drahé ! Vše najdeš na netu. Hodně štěstí při výběru. :-))

Dík za tip, len to už bude príliš zložité riešenie. Potrebujem vyslovene len prehrávač (CD + rádio v jednom) + zatiaľ neurčený počet reproduktorov (predpokladám max. 3 kusy). Je to vôbec možné? A nemusí to byť set, len netuším, ako vyberať.
Inak ešte k tej kvalite - vážne nehľadám nič extra, najčastejšie sa na tom bude počúvať obyčajné rádio.

EKKAR píše:JENŽE TO VY NIKDO Z VÁS MLAĎASŮ NECHCETE CHÁPAT ...

Úplne súhlasím! O elektronike neviem nič, a ani nechcem. Z toho, čo si mi napísal, poznám len slovo "rozhlas". :-D Takže sa už ďalej neobťažuj, lebo ako si už sám napísal, nezaujíma ma to.
cobr4in
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 12. 2017 17:01

cobr4in píše:Ako si prišiel na to, že v mojom prípade je možné použiť káblové riešenie? Vzhľadom na moju situáciu je bezdrôtové spojenie jediná možná cesta.
Protože já na rozdíl od tebe se o elektroniku spoustu let zajímám a ledacos o ní vím - proto i vím, JAKÝ ŘEŠENÍ JE I PRO TEBE VHODNÝ, i když ty ses rozhodnul takovou možnost záměrně a plně ignorovat, protože sis vsugeroval, že jiný řešení než bezdrát není. Jenže ono je.
cobr4in píše:Niečo si si vsugeroval, aplikoval na mňa, nagrcal do vlákna a minul môj čas. :tleskani Už to viackrát nerob.
Tohle přesně jsi udělal ty tou svojí ignorací možnýho a snadnýho kabelovýho řešení S MÝM ČASEM A MÝMA ZKUŠENOSTMA, který já jsem ti tady bez nároku na jakoukoliv odměnu nebo i vděčnost z tvý strany nabídnul k využití. A potvrzuješ to i následně svým dalším postem:
cobr4in píše:...
Inak ešte k tej kvalite - vážne nehľadám nič extra, najčastejšie sa na tom bude počúvať obyčajné rádio.
EKKAR píše:JENŽE TO VY NIKDO Z VÁS MLAĎASŮ NECHCETE CHÁPAT ...

Úplne súhlasím! O elektronike neviem nič, a ani nechcem. Z toho, čo si mi napísal, poznám len slovo "rozhlas". :-D Takže sa už ďalej neobťažuj, lebo ako si už sám napísal, nezaujíma ma to.
Tebe nezajímá, ŽE TO JDE JINAK - A JEDNODUŠŠÍM A LACINĚJŠÍM ZPŮSOBEM, protože ty sis to vymyslel jinak a zbytek prostě NEZÁJEM ...

Chceš poslouchat "obyčajné rádio", ale nad pojmem "rozhlas" ohrnuješ rypák - ono se to tak jen jmenovalo, ale co ti brání použít TU METODU k poslechu modernější hudby?

Já ti odpovím - BRÁNÍ TI PRÁVĚ TEN TVŮJ NEZÁJEM O COKOLIV JINÝHO, NEŽ CO SIS USMYSLEL TY SÁM - to je ten celej fakt. A já takovej nezájem jmenuju IGNORANTSTVÍM - to je taky fakt, o kterým nehodlám diskutovat.

Neboli to ty sám tady plejtváš časem nás, co víme o dost víc než ty jen proto, že ses prostě rozhodnul pasovat se do pozice toho pána neomylnýho, co má vždycky pravdu a co dosáhne vždycky všecko co chce. Možná z toho vyrosteš - ale mezitím než k tomu dojdeš, tak si určitě předtím mockrát nabiješ orální ústrojí - to ti garantuju.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cobr4in 28. 12. 2017 17:39

No poď, dostaň to zo seba, vykrič sa, hoď sa o zem. Ide ti aj pena z úst? :tleskani Napíš mi ešte niečo, chcem, aby si mal posledné slovo. :-) Ale reagovať už nebudem, nemám štipku potreby sa s tebou hádať alebo sa obhajovať, pretože hľadáš v mojich postoch niečo, čo tam nie je, domýšľaš si, varíš z vody, a to je pre mňa strata času. ;-) Odo mňa už viac pozornosti nedostaneš.

Skutečně dokonalá ukázka frikulínství. Bravo. Doufám, že si tu svou nevymáchanou stomu co nejdřív nabiješ.
cobr4in
Junior

Odeslat příspěvekod sx02 28. 12. 2017 21:30

EKKARE, já chápu že když to tu píšeš po xtý, tak tě to frustruje, ale nemůžu si pomoc, přijde mi že skáčeš jak čertík z krabičky. Cobr4in se ptal slušně, pokud si o tom myslíš své, nic tě předse nenutilo reagovat. Pokud vím, tak tohle není uzavřené "elitní fórum", jako MOD bys to měl brát s nadhledem. :roll:
Peace man! o<:)
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 29. 12. 2017 09:37

Ekkare,kdyby jsi to napsal nějak normálně tak by si to někdo k srdci vzal,ale to vy starci ne,hned držkuje,napadáte,osočujete.Myslíš,že když budeš z někoho dělat blba,že tě bude někdo brát vážně? Zamysli se trochu.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 12. 2017 11:35

cobr4in píše:...
Inak ešte k tej kvalite - vážne nehľadám nič extra, najčastejšie sa na tom bude počúvať obyčajné rádio.
EKKAR píše:JENŽE TO VY NIKDO Z VÁS MLAĎASŮ NECHCETE CHÁPAT ...

Úplne súhlasím! O elektronike neviem nič, a ani nechcem. Z toho, čo si mi napísal, poznám len slovo "rozhlas". :-D Takže sa už ďalej neobťažuj, lebo ako si už sám napísal, nezaujíma ma to.
O elektronike nevie nič - a vedieť nechce, nezaujíma ho to. Pak mi teda někdo vysvětlete, PROČ TAKOVEJ ČLOVĚK VŮBEC KLADE OTÁZKU NA TAKOVÝM FÓRU JAKO JE ZDEJŠÍ - pokud tady hrozí reálný "nebezpečí", že by se mohl něco novýho třeba i o elektronice dovědět? Tohle nechápu zase já ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 29. 12. 2017 23:38

Na základě požadavků, které jsem obdržel od uživatelů, musím uvést, že skutečně podobná vyjádření moderátora nepovažuji za formu komunikace, kterou by měl vůči dalším diskutujícím volit. Je mně jedno, zda je vulgarita mírná, či mírná a vyložena hvězdičkami - pro mě je to stále vulgarita.

A ano, nejedná se pouze o vulgaritu v jednom z příspěvků. Moderátor, stejně jako další běžní uživatelé, nemusí nikomu radit. Nejedná se o jeho povinnost. Je jen na něm, zda přispěje, pomůže, či nepomůže a nechá odpovědět dalšího.

Jako administrátor fóra se musím za momentální exces moderátora omluvit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 30. 12. 2017 08:18

Kdyby měl tolik slušnosti Ekkar to by byla věc.Ale to on asi nedokáže.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trent 30. 12. 2017 11:07

No a teď je čas uživateli poradit. EKKAR navrhnul drátové a levné řešení. Sice to podal způsobem, jakým to podal, ale tazateli bych doporučil se nad tím minimálně zamyslet.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 12. 2017 11:12

Moderátor je stejně diskutující člověk jako ostatní účatsníci - a stejně jako každej diskutující má ústavou garantovaný právo na vyjádření osobního názoru. A rozhodně moderátor není státní ouředník, aby mu někdo mohl ouředně zakázat vyvěsit v době průjezdu čínskýho prezidenta tibetskou vlajku nebo vynucovat od něj omluvu za to, že ji ve stejnou dobu někdo vyvěsil v místě jeho bydliště.

Moje kritika směřovala na přímo a od prvního momentu proklamovanou ignoraci historicky známejch a dávno používanejch řešení s tím, že tazatel navíc s plnou arogancí prohlásil "já o tom nic nevím a vědět o tom nic nechci, já chci dostat řešení jaký si představuju já a na stříbrným tácu rovnou hotový - JÁ NA TO MÁM PRACHŮ DOST". Takový chování si může dovolit vůči někomu, KOHO SÁM PLATÍ - na bezplatně fungujícím fóru si vyskakovat může jak chce, ale musí bejt připravenej i přijmout kritiku od toho, komu se jeho chování nemusí líbit - stejně jako já musím bejt připravenej přijmout fakt, že i mou práci může někdo kritizovat. Souhlasit s ním nemusím, stejně tak se nemusím nechávat vulgárně urážet, ale slovo "ignorant" pokud vyjadřuje skutečně reálně projevenou vlastnost není nadávkou ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků